Техно

Спальний мішок: рекомендації по вибору

При виборі спального мішка (спальника) в першу чергу слід врахувати умови, в яких він буде експлуатуватися. Універсальних спальних мішків не існує. Якщо взяти найтепліший, то він буде дорогим і не легким, влітку в ньому буде нестерпно жарко. Якщо взяти найлегший, то він буде холодним. Тому, спальний мішок підбирають в залежності від умов його подальшої експлуатації.

Для літніх туристських походів підійдуть менш теплі (від + 5 ° С до + 25 ° С) і полегшені спальні мішки, а для літніх гірських походів, міжсезоння та зими – більш об’ємні і важкі, але зате і більш теплі (від + 10 ° С до -35 ° С) моделі. Тим, хто ходить в туристські походи круглий рік, краще мати два види спальників – на літо і на міжсезоння-зиму.

Великий вибір спальних мішків різних форм ви можете знайти на сторінці інтернет-магазину RedPoint. Спальні мішки Red Point відповідають європейському стандарту EN13537. Великий асортимент моделей забезпечує можливість придбання товару, який буде використовуватися в різних умовах експлуатації. Мішки спроектовані таким способом, щоб зменшити вагу і максимально забезпечити збереження тепла.

Форма і вага спальних мішків

Спальний мішок може мати форму ковдри або кокона.

Спальник-ковдра – спальний мішок прямокутної форми. Ця форма найбільш комфортна і звична, т. К. Нагадує звичайне ковдру. Довга блискавка дозволяє розстебнути його і використовувати як ковдру. Спальний мішок цього типу може бути з підголовником. Підголівник можна зібрати навколо голови у вигляді капюшона. Два спальника-ковдру при наявності рознімних блискавок з’єднуються в один великий (в “систему”). Такий спальник зазвичай призначений для нескладних походів і підходить тим, кого не бентежить обсяг їх переносите речей. Недоліком конструкції “ковдру” є більшу вагу в порівнянні зі спальником “кокон”.

Кокон – це спальний мішок по фігурі людини (звужується в нижній частині). Крім економії місця в рюкзаку забезпечує щільніше облягання тіла, тому кокон добре використовувати в більш прохолодних умовах походу. Як правило, кокон забезпечений капюшоном і денцем, може мати утеплений комір навколо плечей і утеплювальний клапан по всій довжині блискавки. Модель кокона “егоїст” забезпечена з одного (центральної або бічній) сторони нероз’ємному блискавкою. Роз’ємна ж блискавка дозволяє з’єднати два спальника даного типу в один двоспальний (для цього будуть потрібні лівий і правий). Спальник-кокон вважається найбільш комфортною моделлю.

Вага спального мішка багато в чому залежить від матеріалів, з яких виготовлений спальник. Прості недорогі спальники зазвичай важать від півтора до двох кг, продумані ергономічні спальні мішки середньої цінової категорії – від кілограма до півтора.

Температурний діапазон

Спальні мішки виготовляють з розрахунком на певні температурні умови (по сезону):

  • літні, розраховані на досить високі нічні температури,
  • міжсезоння, коли комфортні температури опускаються нижче 0 ° С,
  • зимові, що забезпечують сон в температурах далеко за мінус. У найтепліших можна спати при температурі до -50 ° С.

Зазвичай для спальника вказують 3 температури, за якими можна судити про можливість застосування його для конкретних умов. Вони називаються:

  • t ° Maximum- максимальна температура, при якій можна комфортно спати без підвищення потовиділення і відчуття надлишкового тепла (це досить відносне значення, тому що при високій температурі можна відкрити спальник).
  • t ° Comfort- мінімальна температура навколишнього повітря, при якому спальник забезпечує 8 годин комфортного і безперервного сну. Тобто, це та мінімальна температура, при якій спальник ідеально виконує свою функцію.
  • t ° Extreme- екстремальна температура – мінімальна температура навколишнього середовища або повітря в наметі, при якій спальний мішок забезпечить 6-8 годин некомфортного сну без великого ризику гіпотермії (переохолодження).

Зазвичай ці значення вказуються в розрахунку на середнього людини, який спить голий або в термобілизна на килимку. Ці температури визначаються тестуванням на людях професійно використовують спальні мішки (військові, інструктори альпінізму і т. Д.).

Однак, комфортна і екстремальна температури залежать від багатьох факторів: вологості, влагопроницаемости матеріалу, повітрообміну в навколишньому просторі. А також від форми тіла і його положення під час сну, тонусу м’язів уві сні, і індивідуального температурного сприйняття. Хтось мерзне при + 15 ° С, а хтось відчуває себе комфортно в легкому одязі навіть при 0 ° С. До того ж, чоловіки виділяють тепла більше, ніж жінки, тому, для жінок потрібні тепліші спальники: температурний мінімум для жінки на 5 ° С вище, ніж для чоловіка.

Висновок напрошується сам собою – цей критерій, хоча і важливий, при покупці спальника оцінити належним чином не вийде. Значення температур варто брати до уваги, але лише як орієнтир.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України