Авторські статтіЗдоров'я

Соки з овочів і фруктів, які допоможуть впоратися з різними захворюваннями

В осінній і зимовий періоди особливо важливо не забувати про вітаміни. І мова не про похід в аптеку. Прекрасною інвестицією у здоров’я стані купівля і правильне використання соковижималки або блендера. У першому випадку вийде робити рідкі напої, у іншому — більш густі. Овочі і фрукти володіють цілющими властивостями, які допомагають справлятися з абсолютно різними проблемами зі здоров ям. Пропонуємо уважно вивчити таблицю цілющих соків, а потім сміливо готувати смачні і корисні напої.

Нижче детальніше про властивості перерахованих овочів і фруктів, а також кілька додаткових порад.

Застуда

Морква багата вітамінами А і В1, тому добре підтримує рівень імунітету. Це допомагає боротися з бактеріями і вірусами і, таким чином, захищає тіло від будь-якого виду інфекції.

Ананас відомий своїми протизапальними властивостями. Він багатий антиоксидантами, а також містить велику кількість вітаміну С і допомагає боротися з поширеними інфекціями, які можуть вплинути на організм.

Імбир містить важливі компоненти — гінгероли і шаогали, які володіють протизапальними властивостями. Імбир добре допомагає від болю в горлі.

Часник відомий своїми антибактеріальні, противірусні та протизапальні властивості. Один з найбільш важливих інгредієнтів часнику, аліцин, допомагає підвищити рівень імунітету і запобігає будь-яку інфекцію.

Депресія

Буряк містить вітамін B6, важливе поживна речовина в метаболізмі амінокислот і в синтезі нейротрансмітерів (біологічно активних хімічних речовин, завдяки яким відбувається передача електрохімічного імпульси від нервової клітини). Буряк так само містить фолієву кислоту, як і морква (але не менше), яка діє на організм як бойовий агент проти депресії.

Буряк, яблука та моркву містять помірну кількість цукру, важливого джерела енергії.

Шпинат містить триптофан і, знову ж таки, фолієву кислоту. Серотонін — це нейротрансміттер, який плаває навколо нашого мозку і допомагає нам відчувати себе щасливими. Триптофан збільшує рівень серотоніну. Шпинат також володіє високим вмістом фолата, ще одного живильної речовини, яка виконує ту ж функцію, що і триптофан.

Головний біль

Імбир знижує запалення кровоносних судин і справляється з головним болем. Якщо додати трохи свіжозавареного або тертого імбирного кореня в чашку чаю і дати йому настоятися пару хвилин, то вийде цілющий напій. Він діє так само швидко, як і аспірин.

Яблука допомагають врівноважувати лужний і кислотний рівні в організмі, що і полегшує головний біль. У таких випадках варто з’єднання їсти яблуко з шкіркою, як тільки відчуєте початок болю.

Темно-зелені овочі (шпинат, капуста, огірки, селера) теж відмінно допоможуть під час мігрені.

Діабет

Селера багатий на вітаміни К, С і В6. У ньому також міститься велика кількість води з високим вмістом клітковини. Це допомагає прочищати кишечник. Вітамін До благотворно впливає на кістки і запобігає серцеві захворювання. Вітамін С підвищує імунітет і підтримує колаген для здорової шкіри. Вітамін В6 добре впливає на білковий обмін.

Американська діабетична асоціація називає шпинат суперстравою для діабетиків 1-го і 2-го типів. Низький рівень калорій і високий рівень вітамінів робить його поживним продуктом. Це джерело понад 20 різних поживних речовин, включаючи харчові волокна, кальцій і білок.

Морква містить каротиноїди, вітамін А, які допомагають захищати очі від діабетичної ретинопатії або пошкодження кровоносних судин в очах, які можуть статися від довготривалого діабету.

Виразка

Капуста багата на вітамін U, який забезпечує нормальне функціонування слизової оболонки шлунка і тонкої кишки.

Вітамін А, який міститься в моркві, допомагає запобігти пошкодженню слизової шлунка, що вбереже від виразки та гастриту.

Астма

Згідно з дослідженнями, яблука володіють властивостями, які захищають від астми. Це пов’язаність язано з високою концентрацією в них біофлавоноїдів, таких як кверцетин. Відомо, що він володіє сильними антигістамінними, антиоксидантними і протизапальними властивостями.

Морква знижує ризик розвитку астми на 20%. Це пов’язано з високою концентрацією бета-каротину і вітаміну С.

Шпинат має безліч поживних речовин для боротьби з астмою, наприклад, це один з кращих джерел бета-каротину, вітамінів С і Е, а також магнію. Він також володіє великим вмістом калію. Шпинат забезпечує 40% денного споживання антиастматического мінералу.

Часник володіє протизапальними властивостями. Його благотворний вплив на астму частково пояснюється здатністю інгібувати активність певних ферментів, які генерують запальні речовини. Крім того, часник (особливо свіжий) — хороший джерело вітаміну С і калію.

Лимон багатий вітаміном С, який пригнічує утворення запальних молекул, які викликають запалення дихальних шляхів і призводять до приступів астми.
Це знижує чутливість бронхіол до гістамінам, які стискають їх, коли вони піддаються впливу алергенів в навколишньому середовищі.

Високий кров’яний тиск

Буряк має високий вміст азотної кислоти, яка перетворюється в оксид азоту. Він розслаблює гладкі м м’язи кровоносних судин, а це допомагає артеріях залишатися розширеними. Оксид азоту також має антитромбоцитарних ефектом, який допомагає запобігти згортанню крові.

Яблука — джерела антиоксидантів, таких як флавоноїди, вітамін С. Антиоксиданти допомагають захистити кровоносні судини від пошкоджень, які відіграють роль у підтримці здорового кров’ю трав’яного тиску. Переваги яблук щодо артеріального тиску пов’язані більше з їх здатність підвищувати вміст сечової кислоти в крові, що підвищує рівень антиоксидантів.

Сік селери містить з’єднання єднання 3-н-бутилфталид або фталид, що сприяє смаку і аромату овоча. В якості хімічного речовини, що впливає на організм, фталид допомагає розслабляти гладкі м м’язи в стінках кровоносних судин.

Огірки допомагають знизити кров’яний тиск, тому що містять мало натрію (1 огірок — приблизно 6 мг). У них також міститься калій, а він є важливим мінералом для регулювання кров’ю трав’яного тиску. Великий огірок забезпечує 442 мг калію. Людина має отримувати не менше 4 700 мг калію в день, відповідно Міністерству охорони здоров’я і соціальних служб США.

Імбир знижує кров’яний тиск, запобігає утворенню тромбів в артеріях і кровоносних судинах.

Артрит

Морква набуває свій колір від каротиноїдів, таких як бета-криптоксантин, а він, у свою чергу, знижує ризик розвитку хвороб суглобів.

Селера відмінно підходить людям, що страждають на артрит, ревматизм і подагру. Він володіє протизапальними властивостями, які допомагають зменшити пухлину і біль навколо суглобів. Він також діє як сечогінний засіб, який допомагає видалити кристали сечової кислоти, що ростуть навколо суглобів тіла.

Ананас містить вітамін С, підвищує імунітет. Він також забезпечує організм ключовим ферментом — бромелайном, який наповнений протизапальними речовинами. Вони допомагають зменшити припухлість суглобів за ревматоїдного артриту.

Лимон ефективний проти сечової кислоти, яка постійно виробляється організмом. Коли сечова кислота швидко не видаляється, її надлишок накопичується в суглобах, викликаючи артрит і ревматичну біль.

Ниркова детоксикація

Моркву і огірки добре очищають нирки, вимиваючи всі токсини. Морква взагалі володіє цілим списком корисних властивостей, тому вона ніколи не буває зайвою у вживанні.

Кавун є дивним джерелом калію і також багатий водою (99%), що дозволяє йому добре очищати організм від токсинів. Він допомагає видаляти навіть дрібні камені з нирок, розчиняючи їх, а потім вимиваючи.

Кінза має сечогінні та дезинфікуючі властивості, що допомагає очищати організм, запобігаючи запалення.

Камені в нирках

Апельсиновий і лимонний соки містять велику кількість цитратів (солей лимонної кислоти), які перешкоджають накопиченню сечової кислоти і сприяють виведенню солей кальцію, що є причиною формування каменів у нирках.

Про яблуках і про кавуни дивіться в попередньому пункті.

Зір

Моркву і селеру — джерела вітаміну А, який відповідає за функціональні можливості зорового аналізатора і світлочутливість.

Стрес

Банани і селеру містять амінокислоту триптофан, яка допомагає підтримувати гарний настрій і робить людей щасливішими. Вони також містять калій і магній, що дозволяють боротися з депресією.

Запор

Морква містить пектини і клітковина, які стимулюють перистальтику кишечника.

Яблука теж містять пектини, які зв’язки язують токсичні речовини і в присутності води збільшуються в обсязі, стимулюючи механорецептори кишечника

Капуста містить клітковину, яка покращує моторику кишечника.

Втома

Морква, буряк, зелень, яблука, лимон і шпинат багаті на вітаміни, особливо А, С і фолієвою кислотою. Все це допомагає підвищити життєвий тонус.

Похмілля

Яблука містять пектини, які виводять з організму токсичні продукти.

Морква містить, знову ж таки, пектини і клітковина, які виводять токсини з організму, вітамін А покращує роботу печінки.

Буряк багата клітковиною і пектинами, що володіють вираженим детоксикаційним ефектом.

Лимон прискорює переробку алкоголю і його залишкових компонентів, розщеплює токсини алкоголю, виводить токсини з організму.

Погана пам’ять

Гранат містить поліфеноли, а вони покращують пам’ять.

Виноград, особливо темні сорти, що містить комплекс антиоксидантів, що поліпшують роботу клітин головного мозку.

Нервозність

Гранат містить магній, який запобігає надмірну нервову збудливість.

Морква є джерелом бета-каротину, що підвищує стійкість нервових клітин до негативного впливу зовнішніх факторів.

Селера містить триптофан, який необхідний для стабільної роботи нервової системи.

Нетравлення

Ананас має на яку тонізуючу дію, за рахунок харчових волокон нормалізує роботу органів ШКТ.

Морква містить мікроелементи, вітаміни та ензими, які реалізують м’яка м’який стимулюючий вплив на травний тракт. Жування моркви ще й стимулює секрецію шлунка.

Лимонна кислота стимулює роботу шлунка.

Ефірні олії роблять стимулюючий вплив на органи травлення.

Ми описали властивості продуктів, щоб показати, як саме вони впливають на боротьбу з вищезазначеними проблемами зі здоров ям. Якщо захочете приготувати цілющий сік, то тепер знаєте, які вам потрібні інгредієнти

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України