Штолен

Штолен – це німецька Різдвяна випічка. Зазвичай штолени печуть за три тижні до Різдва,  загортають його  у плівку і чекають до Різдва, щоб посмакувати. Я не чекала до Різдва, а спекла його швидше, ну і звичайно смакували зразу після випікання. Штолен  ароматний пиріг, багатий на горіхи та цукати. Його просто випікати  – можете спробувати, адже Різдво не за горами.

Інгредієнти для тіста: 6 жовтків, 3 ст. л цукру, 130 г масла, 120 г молока, 1 пачка сухих дріждів, 1 пакетик ванільного цукру, 400 г муки, 1\2 ч.л солі, 80 г горіхів, 50 г родзинок, 50 г цукатів, 50 г сушеної клюкви, 50 г коньяку.

Приготування: родзинки і клюкву заливаємо коньком на 1-2 год.

У мисці розтираємо муку, цукор і дріжджі. Доливаємо теплого молока, ставимо на 30 хв у тепле місце.

Додаємо жовтки і ванільний цукор. Поступово всипаємо муку зі сіллю. Замішуємо тісто. Додаємо розтоплене масло і решту муки.

Тісто викладаємо на поверхню, підсипаємо мукою і підмішуємо в тісто горіхи, родзинки, цукати та клюкву. (Перед замішування я зливаю коньяк і висушую родзинки на паперовому рушнику).

Замішане тісто ставимо у тепле місце на 2-3 год. Тісто має збільшитись в об’ємі, у два рази. Розкачуємо тісто у вигляді овалу. Ділимо на дві нерівні частини. Більшою частиною накриваємо меншу. Накриваємо тісто і даємо ще підходити 40 хв-1 год. Випікаємо штолен при 180 градусах 45-50 хв. Щоб тісто не підгоріло накриваємо його фольгою.

Гарячий штолен змащуємо декілька разів розтопленим маслом. Посипаємо цукром пудрою.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Вам буде цікаво

піца салямі в Івано-Франківську

Піца з салямі в Івано-Франківську

Піца – один з найпопулярніших видів страв італійської кухні. Справжня італійська піца виділяється великою кількістю ...