Авторські статтіЗдоров'я

Шість вбивць здорових нирок

Якщо лікарі стурбовані станом ваших нирок, то потрібно вести себе досить обережно, щоб не погіршити ситуацію.

Для цього потрібно знати, що допомагає ниркам працювати і що заважає їх благополуччю.

Ворог 1. Високий тиск

Нирки виробляють речовини, що регулюють артеріальний тиск. Тому будь-яке їх хронічне захворювання супроводжується підвищенням артеріального тиску. Тому, якщо ви хочете допомогти своїм ниркам, не відмовляйтеся від постійного прийому сучасних препаратів проти гіпертонії. Знижуючи тиск, вони благотворно діють на нирки.

Ворог 2. Часті ангіни

Ангіна найчастіше викликається стрептококом. Якщо цей мікроб, переміщаючись по кровоносних судинах, потрапить в нирки, може розвинутися серйозні ускладнення – гломерулонефрит. Це запальне захворювання вражає обидві нирки, швидко прогресує і вже через кілька років призводить до ниркової недостатності. Тому медики всім хворим з хронічним тонзилітом рекомендують видаляти мигдалини.

Ворог 3. Різке схуднення

При різкому схудненні є небезпека, що може розвинутися опущення нирки. Справа в тому, що нирки оточені жировою клітковиною, яка служити для них свого роду ложем, захищаючи від травм і інших неприємностей. При різкому скиданні ваги «плавитися» не тільки підшкірний шар жиру, але і внутрішній. В результаті нирки залишаються без опори. Крім того, слабшають м’яка м’язи і зв’язки, які утримують їх у безпечному положенні. Тому худнути можна тільки дуже повільно і поступово, тоді нирки залишаться на місці.

Ворог 4. Сильне отруєння

Отруєння грибами, хімічними речовинами і токсинами може призвести до розвитку ниркової недостатності, яка годиною вимагає підключення до апарату штучної нирки. Найголовніше, щоб лікування було розпочато вчасно. Але, на щастя, навіть після такої серйозної процедури, як гемодіаліз, можна повністю відновити своє здоров’я. Гостра ниркова недостатність лікується навіть успішніше хронічною.

Ворог 5. Надто солона їжа

Сіль – це головний ворог ниркових хворих. При надлишку солоного тиск в артеріях різко збільшується, за рахунок чого посилюється приплив крові до нирок. Хворі нирки не справляються з таким навантаженням. У результаті рідина затримується в організмі, що проявляється високим тиском і набряками.

Ворог 6. Захоплення таблетками

Ми звикли пити таблетки на бігу і запивати одним ковтком води. Це не завжди допустимо. Наприклад, сульфаніламіди осідають в нирках у вигляді каменів. Щоб це запобігти, їх треба запивати склянкою молока або мінеральної води.

Що важливо для здоров’я нирок

1. Правильне взуття

Щоб нирки відчували себе комфортно, взуття не повинне бути на високому каблуці. Каблук змінює положення кісток тазу, репродуктивних органів і в кінцевому рахунку нирок. Не можна впадати і в іншу крайність – постійно ходити в кросівках чи іншого спортивного взуття. Стопа, затиснута цілий день у такій взуття, та ще при підвищеній температури і вологості – адже таке взуття не провітрюється – змінюється. Розташовані на ній активні точки, від яких залежить здоров’я багатьох наших органів, «дрімають».

Один 2. Загартовування стоп

Потрібно використовувати будь-яку можливість літом, теплою весною походити у відкритому взутті, а за прогрітій землі, по гальці пляжу, по пісочку влітку корисно ходити босоніж. Взимку можна робити масаж стоп рукою, вовняною рукавичкою, губкою, щіткою. Кожен день перед сном повторювати цю процедуру, щоб енергетично підживити активні точки, що відповідають за здоров’я нирок.

Друг 3. Розумний вибір білизни

Ідеальний варіант для тих, у кого слабкі нирки, – бавовняну білизну. Ніякої синтетики, якою б привабливою і красивою вона не здавалася. Відмовтеся від звички носити тісні джинси, шорти, легінси. Такий одяг стягує тіло і порушує кровообіг у важливих судинах, які несуть кров до нирок.

Небажані також дуже короткі спідниці. У холодну пору року це ризик застуди, а влітку в них дуже небезпечно сідати прямо на лавки, сидіння в транспорті, партії – можна підхопити інфекцію і застудити нирки.

Один 4. Правильне харчування

Для нормального стану нирок потрібні постійна «підживлення» вітамінами і мікроелементами, але не синтетичними, які можуть відкладатися в нирках у вигляді солей, а що містяться в натуральних овочах, фруктах, молочних продуктах, крупах, м ясі, яйцях, рибі, морепродуктах. Дуже важливий для нирок йод. Використовуйте йодовану сіль, а при необхідності можна попити і йодид калію 1-2 рази в день.

Один 5. Збори сечогінних трав

Рідкісне сечовипускання небезпечно завжди, але особливо небезпечно, якщо в нирках виявили пісок. Пісок заважає відтоку сечі, яка застоюється в нирках. В результаті тканина нирок, переповнених рідиною, розтягується, вони збільшуються в розмірі. Так розвивається гідронефроз – хвороба, звана в народі водянкою. При цьому солі випадають в осад і утворюють камені. А прийом сечогінних трав дозволить цього уникнути.

Повальне захоплення травами призвело до того, що хворі почали експериментувати самі. Причому багато толком не знають, які трави потрібні, як їх правильно збирати, готувати і пити. Однак існує безліч схем прийому трав, фахівці визначили рядки їх призначення і чергування. Скориставшись порадами медиків, можна досягти дуже хороших результатів.

Сечогінною дією володіють ялівець, петрушка, березові листя, журавлина, кавун і нирковий чай. Всі вони забезпечують постійне промивання нирок. Мучниця, листя брусниці знімають запалення в нирках. Шипшина, волошка, кропива дводомна виводять солі з сечовивідних шляхів, перешкоджаючи каменеутворенню. Ромашка, звіробій, мати-й-мачуха і часник знезаражують січу, а часник і цибулю до того ж ще й покращують кровопостачання нирок. Мучниця, фіалка, журавлина, ялівець і брусниця володіють відразу декількома корисними діями на хворі нирки, тому їх можна пити окремо, не включаючи в лікувальні збори.

Однак збалансовані збори більш ефективні. Влітку їх можна приготувати самим. Приміром, дуже хороший збір з листя берези, мучниці, кукурудзяних рилець і кореня солодки, які треба змішати в рівних кількостях.

Один 6. Мінеральні води

Приймати їх краще за порадою лікаря, а ще краще – курсом в санаторії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України