Авторські статтіЗдоров'я

Проста протипаразитарна чистка організму

Полин у фармакології і традиційній медицині — перший засіб при захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів, жовчного міхура, порушення роботи травлення. Проте в народі — це ще і популярний засіб від глистів. Які паразитарні захворювання лікують ополонку?

Протиглисні властивості полину

Які лікувальні властивості від паразитів полину гіркого?

  • Глистогінний. Високий вміст гіркоти в траві надає їй глистогінні властивості.
  • Секреторна. Ці ж гіркоти стимулюють секрецію жовчного міхура, нормалізують флору кишечника, роботу травлення, яка часто порушується при глистяній інвазії.
  • Кровоочисний. Трава діє як детоксикаційний засіб, що очищає організм від токсинів і продуктів життєдіяльності паразитів (антиензими).
  • Загальнозміцнюючий. При гельмінтозі сильно страждає імунна система. Завдяки фітонцидам і вітамінам полін зміцнює захисні сили організму.

Основні принципи лікування

Як проводитись чистка організму від паразитів? Необхідний комплексний підхід у лікуванні. У нього входять такі типи ліків:

  • сорбенти та пробіотики;
  • глистогінні;
  • жовчогінні;
  • протекторні (відновлюють клітини печінки);
  • проносні засоби.

Також важлива вегетаріанська дієта і рясне пиття в період лікування.

Терапія проводитися в 4 етапи:

  1. Підготовка організму. Можна пити лляне або гарбузове масло, сорбенти для виведення токсичних речовин з організму.
  2. Глистогінні та антигістамінні препарати. Це можуть бути сильні синтетичні ліки, які часто дають побічний ефект і пригнічують здорову мікрофлору. Останнім часом вдаються до рослинним антигельмінтною засобів широкого спектра дії, частіше використовують полин, пижмо і гвоздику. Антигістамінні засоби допомагають зняти алергічну реакцію на токсини, що виділяються паразитами.
  3. Проносні засоби. Для очищення кишечника від токсинів після розпаду паразитів.
  4. Відновлення функцій органів травлення та імунної системи. Призначаються жовчогінні, ферментні, протекторні, імуностимулюючі засоби. Реабілітація після глистової інвазії вкрай важлива. Не менш важливим є контроль лікування і, при необхідності повторний курс терапії.

Важливо правильно приймати полін від паразитів в організмі людини, щоб не отримати сильної інтоксикації, отруєння продуктами життєдіяльності і розпаду глистів. Тому не рекомендовано самолікування. Необхідно встановити тип паразитарного зараження, здати необхідні аналізи, і тільки після цього лікар призначає комплексне лікування.

Лікування опісторхозу

Опісторхоз — ураження глистами жовчних проток і підшлункової залози. Інвазія небезпечна тим, що може перейти в хронічну форму. Це призводить до загрози гострого запалення печінки, жовчовивідних шляхів, жовчного міхура, виникає ризик розриву жовчних проток і розвитку раку. Також може розвинутися бронхіальна астма та пневмонія. Полін від опісторхозу часто включають в трав’яний яні збори, її п’є ють з пижмом, чебрецем, конюшиною, звіробоєм, осикової корою, зеленими насінням гарбуза. В офіційній медицині полин проти опісторхозу не відноситься до рослинних засобів першого вибору. При цьому діагнозі призначають сильні синтетичні антигельмінтні засоби.

Лікування лямбліозу

Ці найпростіші одноклітинні — часті гості в людському організмі. Лямблії розмножуються в тонкому кишечнику, але потім часто переселяються в інші органи — печінка, жовчний міхур. Паразити провокують запальні процеси в цих органах, закупорюють жовчні протоки. Незважаючи на такий страхітливий діагнозу — «паразити в печінки» — лямбліоз успішно лікується, печінка повністю відновлюється. Проте виявити його часом буває важко, оскільки симптоми цього захворювання схожі з ознаками захворювань органів ШКТ, лямбліоз часто переходити в хронічну форму. Полін від лямблій дасть лікувальний ефект лише при суворій дієті, за винятком солодкого.

Полін від лямбліозу можна приймати в чистому вигляді. Але для більшого лікувального ефекту її приймають разом з іншими глистогонными травами — пижмом, багно, чистотілом, бруньками берези, лепехою, тирличем, пагонами сосни і тополі, звіробоєм, волоським горіхом.

Лікування аскаридозу і ентеробіозу

За допомогою відварів і настоїв поліну успішно виводяться з організму гострики (ентеробіоз) і аскариди (аскаридоз). Траву приймають всередину у вигляді спиртових настоянок та відварів. З відварів і настоїв водних роблять клізми для очищення кишечника від паразитів. В відвари для прийому всередину часто додають подрібнені гарбузове насіння і часник. Можна зустріти рецепти мікроклізм від глистів на основі поліну з додаванням цибулі і часнику. Ці кошти можуть травмувати ніжну слизову. А при виразкових колітах, запаленні прямої кишки, геморої такі методи лікування протипоказані.

Схема і правила прийому поліну

В першу чергу необхідно виявити тип глистової інвазії і стадію зараження. А зробити це може тільки лікар. Також важливо пам ” ятати про комплексний підхід у лікуванні. Без сорбентів, антигістамінних, ферментних, проносних препаратів дія поліну може бути не настільки ефективним.

  • Як приймати полін від паразитів — до їди чи після? Всі глистогінні засоби приймають за 30-40 хвилин до їжі. Також траву рекомендують приймати ввечері, перед відходом до сну.
  • Частота прийому і курс лікування. Є схеми лікування, коли настої приймають два рази — зранку і ввечері по ¼ склянки. Альо можна розділити на 4 прийоми по 2 ст. ложки. Курс лікування поліном не повинен перевищувати двох тижнів. Альо при глистяній інвазії очищення організму може тривати місяць під наглядом лікаря.

Правильний прийом поліну забезпечує безпеку терапії, підвищує лікувальний ефект, сприяє знищення личинок і яєць паразитів, запобігає повторне зараження.

Особливості застосування у дітей

Наскільки безпечна полін для дітей? Можливо, трава принесе менше шкоди дитячому організму, ніж синтетичні протиглисні препарати. Однак не можна забувати про токсичність поліну і її вікових протипоказання. Тільки лікар може призначати цей лікарський рослина дітям.

  • Полін від лямблій дітям. Відомо, що малюки частіше дорослих заражаються лямбліоз. Це пояснюється порушенням гігієни, частим перебуванням на вулиці (ігри в пісочниці) і більш відкритим контактом з навколишнім світом. Є і фізіологічна причина: у дітей кислотність шлунка набагато нижче, ніж у дорослих, тому шанс вижити у лямблій набагато вище. Є й третя причина — діти люблять солодке, а це також їжа для розмноження цих паразитів. Полін при лямбліозі у дітей допомагає лише в комплексній терапії.
  • Полін при гостриках і аскаридах. Ці паразити — часті гості в дитячому організмі. І полинові настої добре з ними справляються. Але для успішного лікування необхідно приймати траву повторними курсами, кілька разів здавати аналіз калу на ентеробіоз і аскаридоз. Також важливо дотримуватися у період лікування гігієну приміщення, натільної та постільної білизни, проводити профілактичне лікування всієї родини.

У дорослих лікування травою може тривати до 1 місяця. Тривалий прийом і передозування можуть призвести до побічних ефектів. Найчастіше виникають розлади травлення: нудота, блювання, печія, відрижка, діарея, запор, здуття. Можливі порушення з боку нервової системи: судоми, тремор, запаморочення і навіть втрата свідомості. Не можна виключати алергічної реакції на траву у вигляді кропив’янка янки та свербежу.

Рецепти приготування настоянки, настоянки і відвару

Застосування поліну від глистів у людини можливе в різних лікарських формах — у вигляді настою, відвару, спиртової настоянки, порошку. Як вже згадувалося, часто полін приймають в зборі з іншими травами антигельмінтного дії.

Настій

Як пити полін від паразитів у печінці? Для цього рекомендують готувати збори трав. Лікування проводитися при вегетаріанської дієти з виключенням м ясних, жирних страв.

Приготування настою із збору трав

  1. Візьміть по 1 ч. л. полину, безсмертника, деревію, звіробою, крушини, ромашки, кори дуба.
  2. Залийте ½ літра окропу.
  3. Настоюйте в термосі 8 годин.
  4. Процідіть.

Приймають збір натщесерце один раз в день по ¼ склянки. Курс очищення триває 10 днів, після чого робиться перерва на 3-5 днів, потім курс повторюється.

Відвар

Відвар можна приймати всередину, а також використовувати його для лікувальних клізм. Рекомендують готувати відвари щодня, щоб у них зберігалися корисні гіркоти.

Рецепт приготування відвару

  1. Візьміть 1 ч. л. трави.
  2. Залийте склянкою окропу.
  3. Прокип’ятіть або потримайте на водяній бані 5 хвилин.
  4. Настоюйте півгодини.

Приймають по ½ склянки 3 рази на день.

Настоянка

Спиртову настоянку від глистів можна готувати не тільки трави, але і насіння полину. Ця лікарська форма зручна тим, що може довго зберігатися, її можна розрахувати на тривалий курс лікування.

Приготування

  1. Візьміть 1 ст. л. сухої трави.
  2. Залийте 5 ст. л. горілки.
  3. Наполягайте 7 днів.
  4. Процідіть.

Приймають настоянку два рази в день — вранці і ввечері перед сном. Доза для дорослих — 15 крапель. Є рецепти приготування більш слабкою настойки на 1 частину трави беруть 10 частин спирту. Але також зустрічаються рецепти, де беруть по 50 або 100 г трави на ½ літра спирту. Виходить сильна настоянка, яку можна приймати по 3 краплі. Щоб уникнути передозування та отруєння, слід обережно ставитися до подібних рецептами.

Порошок

Часто рекомендують приймати порошок полину і запивати її водою. Порошок повільніше проходити по всіх відділах кишечника, його вплив на глистів більш ефективно. Для вигнання аскарид і гостриків рекомендують застосовувати порошок з насіння полину цитварного. Як проводитися лікування?

  • На один курс лікування буде потрібно 100 г порошку трави.
  • Перші 3 дні порошок п’ятому ють 6 разів на день по неповної чайної ложці.
  • Далі траву приймають 4 рази в день в тому ж дозуванні.
  • Курс лікування — 7 днів.

Таку чистку організму можна проводити в профілактичних цілях, але не частіше двох разів у рік. Також рекомендують у період лікування ставити полинові клізми.

«Російська трійчатка»

Багато позитивних відгуків про методі «руської тройчатки» (Іванченко) від паразитів, коли приймають суміш порошку з полину, пижма і гвоздики. У чому полягає метод?

Приготування суміші

  1. Візьміть 100 порошку пижмо.
  2. Додайте 50 г порошку гвоздкі і 30 г порошку поліну.
  3. Змішайте.
  4. Зберігайте суміш у закритій банці.

Приймають ліки за такою схемою:

  • перший день: першу дозу (1 ч. л. без гірки) п’єр ють вранці натщесерце за 30 хвилин до сніданку;
  • другий день: по 1 ч. л. порошку вранці і в обід за 30 хвилин до їжі;
  • третій і наступний дні: в тій же дозі — ранок, обід, вечір.

Курс лікування розрахований на 7 днів.

Важливо знати, що при чищенні організму від паразитів можуть загостритися хронічні захворювання, з’єднання явитися слабкість, нудота, запаморочення, розлад травлення. При виникненні цих ознак потрібно проконсультуватися з лікарем.

Полін від глистів — ефективний засіб при аскаридозі, ентеробіозі, лямбліозі, опісторхозу. Але застосовувати його самостійно із-за токсичності не рекомендують. Трава строго протипоказана при вагітності. Застосування цього глистогінний засіб у дітей без призначення лікаря заборонено!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України