Авторські статтіЗдоров'я

Продукти, які не можна змішувати з алкоголем

За підсумками проведених досліджень, причинами виникнення проблем зі здоров ям стають не тільки велику кількість і низьку якість випитого спиртного, але і деякі страви, які подаються в якості закусок. Пропонуємо увазі читачів список продуктів, які не варто вживати одночасно з алкоголем.

Газовані напої

Для учасників застілля характерно запивати міцний алкоголь газованими напоями. Це може спричинити вельми неприємні наслідки, так як вуглекислий газ подразнює слизову оболонку шлунка і підвищує швидкість всмоктування спирту. В результаті сп’яніння настає дуже швидко, людина перестає себе контролювати і випиває набагато більше, ніж було б безпечно для здоров’я.

Ті, хто звик запивати алкоголь мінеральною водою чи солодкою газованою водою, по закінченні часу відчувають важке похмілля.

Енергетики

Вживання спільно з міцним алкоголем напоїв, що містять кофеїн та інші тонізуючі речовини, що може заподіяти реальну шкоду здоров’ю. У цих сумішах присутній вуглекислота, що провокує швидке сп’яніння. Крім того, вони викликають підвищення артеріального тиску, спазми судин головного мозку, порушення роботи нирок, розвиток серцевої аритмії, а іноді і судоми.

Для людей із захворюваннями серцево-судинної системи прийом алкоголю у поєднані з енергетиками загрожує такими тяжкими наслідками, як інсульт та інфаркт міокарда.

Мариновані овочі

Мариновані овочі – одна з традиційних закусок російського застілля. Між тим вживання заготовок, що містять як консервант оцтову кислоту, створює підвищене навантаження на печінку і нирки. У поєднані з етиловим спиртом це посилює стрес, випробовуваний організмом.

В якості закуски до міцним спиртним напоям кращі солоні овочі, допомагають підтримувати в організмі водно-сольовий баланс і боротися з обезводненням. А оптимальним варіантом є овочева суміш, в яку входять відварну картоплю (природний адсорбент), буряк, солоний огірок (джерела мікроелементів), квашена капуста (джерело вітамінів), тобто вінегрет. Наші предки, які вживали на закуску класичний вінегрет, відкрили прекрасний спосіб підтримати організм під час застілля.

Свіжі помідори

ТОй факт, що свіжі помідори в поєднані з міцними напоями (особливо з горілкою) провокують метеоризм та інші проблеми з травленням, підтверджений експериментально. Мабуть, негативну роль у даному випадку відіграють деякі органічні кислоти, що містяться в томатах.

Цікаво, що продукти переробки помідорів (соки натуральний і відновлений з томатної пасти, консервовані натуральні помідори у власному соку і т. д.) такими властивостями не володіють. Їх вживання разом з алкоголем не викликає негативнних реакцій з боку травної системи.

Шоколад

Поєднання міцного алкоголю з шоколадом надмірно навантажує підшлункову залозу. У результаті можуть виникнути інтенсивна біль у животі, спазми і серйозні збої в роботі цього органу, аж до розвитку гострого панкреатиту.

Кремові торті

При одночасному попаданні в травний тракт великої кількості швидких вуглеводів, жиру і етилового спирту організм встановлює черговість засвоєння отриманих речовин. Першою переробляється солодка складова, що дозволяє отримати глюкозу. За цей час жири встигають утворити на стінках обволікаючу плівку, що перешкоджає всмоктуванню алкоголю. Результатом стають уповільнена утилізація спирту, тривалий сп’яніння і важке похмілля.

Жирне смажене м’ясо

Тваринні жири та продукти їх термічної обробки роблять стресовий вплив на печінку, жовчний міхур і шлунок. У присутності алкоголю цей ефект посилюється. Для людини, яка має проблеми з травленням, такий «удар» загрожує серйозним загостренням захворювання, так і при доброму здоров ї відчуття тяжкості в шлунку і порушення в роботі кишечника дуже ймовірні.

В якості закуски для міцного спиртного підходять пісне мясо (відварне або запечене), риба і морепродукти. При невеликій кількості жиру білкова їжа тваринного походження перетравлюється повільно, одночасно створюючи умови для поступового всмоктування алкоголю. Це дозволяє протягом довгого часу уникати сильного сп’яніння та не призводить до важкого похмілля.

Гострі закуски

Велика кількість гострих спецій у поєднані з алкоголем може викликати хімічний опік слизової оболонки стравоходу і шлунка. Крім того, таке поєднання посилює сп’яніння, тім самим сприяючи зниженню у людини контролю та збільшення споживання їм спиртного.

Баштанні

Кавун багатий природними цукрами. При їх одночасному перетравленні з міцним алкоголем відбуваються ті ж процеси, що і при вживанні спиртного разом з солодощами: першою засвоюється глюкоза, а в цей час організм страждає від токсичних продуктів розпаду спирту.

Диня, крім цукрів, містить речовини, які у поєднані з алкоголем викликають посилене бродіння в кишечнику, що проявляється метеоризмом.

Виноград

Закушуючи спиртне виноградом, можна очікувати подвійного ефекту: в кишечнику посилиться бродіння і настане важке сп’яніння, адже організм одночасно з алкоголем отримає велику кількість цукру.

Кава

Мало хто запиває горілку кави, альо любителів вживати ароматний напій разом з коньяком або лікером чимало. Алкогольно-кавова суміш створює небезпеку настання гіпертонічного кризу або спазму судин головного мозку, тому її категорично заборонено пити людям з судинними порушеннями.

Крім продуктів, які погано поєднуються з алкоголем, не слід вживати одночасно різні види спиртного. Справа тут не стільки в неоднаковою фортеці змішуються напоїв, скільки в способі їх впливу на організм. Ігристі вина або пиво рекомендується вживати окремо від інших рідин, що містять алкоголь. Не можна в одному застілля змішувати горілку з коньяком або віскі. Міцні напої не варто поєднувати з винами або лікерами. Будьте обережні!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України