Життя

Перестаньте бути багатозадачними, поки не пізно…

Спосіб мислення «чим більше, тим краще» — це міф, який треба розвіяти

Якщо ваш графік забитий, багатозадачність виглядає хорошим методом звільнення годині. Майже всі це роблять. Діти їдять і при цьому дивляться телевізор і грають на айпад. Дорослі одночасно пишуть повідомлення і лазять по Інтернету. Пройдіться по будь-якій вулиці міста, і ви побачите людей, що харчуються йти і в тієї ж годину, користуватися своїм смартфоном.

Багатозадачність увійшла в норму. Ми навіть пишаємося тим, скільки мов ми можемо робити одночасно. Чим більше завдань ми можемо вмістити, тім більш цінними ми відчуваємо себе для наших компаній, сімей і друзів. Але це може виявитися неправильною логікою.

Якщо ви озирнетеся на ваш досвід багатозадачності, подумайте, чи дійсно ви нікого більше? Наша одержимість багатозадачністю підтверджує нашу любов до продуктивності, але якість нашої роботи може говорити про інше.

Багатозадачність – звичка, а не вид мистецтва

Ніщо не зрівняється з закінченням робочого дня з повністю виконаним списком завдань. Це прекрасне почуття, коли ви відразу стільки всього робите. Багатозадачність для багатьох з нас стала звичкою. Це очікується від нас, і ми не думаємо двічі про ті, щоб одночасно займатися двома проектами.

Звички складаються з трьох частин: натяк, порядок дій і винагорода. Натяк підказує нам, що треба зробити, порядок дій – нашу поведінку, і винагорода – оплата за наш порядок дій. З звичками важко боротися, тому що коли ви успішно закінчуєте ваш порядок дій, ваш мозок вивільняє нейромедіатор, який відповідає за ті, що ми відчуваємо себе добре – допамін.

Згідно з деякими дослідженнями, наші мізки вивільняють багато допаміну, коли ми робимо кілька справ одночасно. Ваш мозок винагороджує вас більше за багатозадачність, тому що ви робите більше дій одночасно. Весь той допамін – і почуття задоволення, що його доповнює змушує вас думати, що багатозадачність – це ваше. Тому за звичкою так важко боротися.

Більше – не завжди краще

Спосіб мислення «чім більше, тім краще» — це міф, який треба розвіяти. Дослідження підтвердили, що багатозадачність — це погано, і ми не аж так добре в цьому, як думаємо. Ваш мозок просто не влаштований так, щоб одночасно зосереджуватися на кількох мовах.

Коли вам потрібно робити дві речі одночасно, ви не можете повністю зосередиться на обох. Замість цього, ваш мозок швидко перемикається між двома завданнями, і це створює ілюзію, що ви на 100% викладаєтеся в обох діях.

Коли вашому мозку доводиться справлятися з кількома завданнями, це не може бути так ефективно, як повністю приділену увагу. Ви робите речі довше, тому що постійно собі перебиваєте. Ви зробите більше помилок, тому що кожен раз, коли ваш мозок перемикається, вам потрібно зосередитися на чомусь іншому. Ви також будете відчувати більше стресу, якщо будете переключатися з однієї роботи на іншу.

Переключення з однієї дії на інше впливає на вашу пам’ять і якість роботи. Звичайно, більше завдань виконано в кінці многозадачного дня, але чи вдалося вам осмислити їх з достатньою глибиною?

Мені шкода повідомляти вам це, але якщо ви хочете виконувати роботу найкращим способом, то вам пора покінчити зі звичкою мультизадачності і зосередитися на тому, щоб робити всі завдання по черзі.

Однозадачность приносити кращі результати

Це може звучати парадоксально – переключитися з виконання декількох справ одночасно на обмеження себе одним завданням. Однозадачность, або виконання лише одного завдання, краще для нас, і вона покращує продуктивність роботи.

Ми повинні перетреновані наш мозок, щоб однозадачность стала звичкою. Якщо ви будете приділяти свою увагу на одній задачі, ві зможете довше залишатися зосередженими, працювати глибше і якісніше.

Дослідження показали, що якщо ви будете робити свідоме зусилля для фокусування блукаючого розуму, то ви збільшите вашу здатність контролювати увагу. Також ви можете розвинути м язову пам’ять так, що якась робота може стати для Вас звичною справою, ви можете використовувати ту силу, яку має ваша префронтальна кора над вашою лімбічної системою.

Легкі поради, як натренувати «м яз однозадачности»

  • Відкривайте по одній вкладці. Наскільки часто на вашій комп’ютерній ютерному екрані одночасно відкриті 15-20 сторінок? Обмежте себе однією відкритою вкладкою. Це буде допомагати вам боротися зі спокусою перемикатися між вкладками і втрачати зосередженість.
  • Почніть з малого. Внесення значних змін у ваше життя може змусити вас відчувати розчарування. Робіть маленькі кроки, щоб самоусвідомленість стала звичною частиною вашого дня. Коли їсте, наприклад, видаліть все, що може вас відволікати. Колі ві на зустрічі, вимкніть телефон і відкладіть його. Ці маленькі зміни допоможуть додати в день більше зосередженості.
  • Встановіть ваші пріоритети. У вас може бути кілометровий список завдань, які потребують вашої уваги, але ви повинні реально оцінювати, що ви можете виконати. Подумайте про те, що важливіше всього, і коли ви працюєте найкраще, щоб ви могли бути продуктивні і від цього не страждала якість.
  • Заберіть все зайве. У більшості з нас занадто багато речей, які захаращують життя. Подумайте про те, що вам потрібно, щоб виконати завдання, і заберіть все інше. Справтесь з бажанням робити занадто багато, погоджуючись відразу кілька завдань, і виконуючи одночасно всі проекти. Колі ві над чимось працюєте, все інше потрібно відкласти.
  • Поясніть людям, чим ви займаєтеся. Якщо ваші колеги звикли, що ви кидаєте все, щоб впоратися з черговою катастрофою, вони можуть бути в шоці, коли дізнаються, що ви ставите пріоритети у вашому розкладі по-новому. Але вони будуть поважати вас і підтримувати ваші зусилля, якщо будуть знати, що ви намагаєтеся робити.

Всі ці поради допоможуть вам приборкати ваш блукаючий розум. Кожен раз, коли вам вдасться зупинити ті, що вас відволікає і зосередитися, ви тренуєте вашу м’яка яз уваги. Чим більше контролю у вас над увагою, тим менше ви будете відволікатися. В результаті зосередження стані новою звичкою.

Однозадачність – новий тренд

Пора припинити вірити міфу про багатозадачність, який нам пробували продати роками. Ми, люди, не так гарні в багатозадачності, як ми думаємо. Ця звичка забирає у нас увагу і можливість виконувати роботу грунтовно.

Якщо ідея повністю змінити ваш порядок роботи звучить занадто, спробуйте почати з кількох радий з цієї статті. Після того, як ви відчуєте, як це – приділяти енергію тільки одному завданню, ви зможете перетворити однозадачність в звичку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України