Авторські статтіДуховне

Папа закликав молодь бути гостинними під час свого візиту в Сицилію

Одноденний візит Папи Франциска на Сицилію завершився зустріччю з молоддю, що відбулася на Театральній Площі (Piazza Politeama) в Палермо

Будьте будівничими майбутнього, відправною точкою якого є мрії та великі проекти, ближні, а не власні мимолітні потреби, пам’ятаючи про те, що гостинність, інтеграція та солідарність «не є хорошими постановами вихованих людей, але характерними ознаками християнина». Із такими побажаннями Папа Франциск звернувся до молоді, зустріччю з якою завершився його одноденний візит на Сицилію, приурочений споминові блаженного отця Джузеппе Пульїзі в 25-ту річницю мученицької смерті.

Перед будівлею театру сицилійської столиці, на тому самому місці, де до місцевої молоді промовляли святий Іван Павло ІІ та Венедикт XVI, на їхнього наступника очікували юнаки й дівчата, які, готуючись до його приїзду, брали участь в регіональній зустрічі молоді на тему: «Учителю, де перебуваєш? Обирати з вірою, обирати Церкву та Середземномор’я».

Як почути Божий голос?

Після вітального слова Палермського Архиєпископа, представники молоді регіону поставили Святішому Отцеві свої запитання. Перше з них стосувалося того, як почути Божий голос і дати на нього зрілу відповідь? Відповідаючи, Папа закликав молодих людей вирушити в мандрівку, бо «не почуємо Господа, сидячи на дивані».

«Боже слово не є статичним, тож якщо ти залишаєшся непорушним, то не можеш його почути. Бога відкриваємо, прямуючи вперед», – пояснив він, додаючи, що «Господь промовляє до тих, які перебувають в пошуках, не стоять на місці. Перебувати в пошуках завжди корисно, натомість, почуватися так, ніби вже досягнуто мети, у випадку вас, молодих, є трагічним явищем».

Шукайте і знайдете…

За словами Глави Католицької Церкви, Ісус залишив нам пораду: «Шукайте і знайдете». Однак, може виникнути запитання: «А де шукати?». «Не в мобілці, – відповідає Святіший Отець, – бо Господні дзвінки на неї не доходять. Не в телевізорі, де Господь не має жодного каналу. Ні в оглушливій музиці, ні в одурманюючій насолоді. Не шукаємо Бога також і перед дзеркалом, де залишаючись самотніми, ризикуємо розчаруватися тим, чим ми є».

У цьому контексті Папа закликав юнаків і дівчат пуститися в дорогу, не боячись зробити навіть якусь дурницю, бо всі ми зробили чимало їх протягом життя. «Впасти обличчям у болото – це не життєва трагедія, нею є не висувати свого носа. Краще осідлати прекрасні мрії, допустившись якоїсь дурниці, ніж перетворитися у нидіючих пенсіонерів. Краще бути добрими ідеалістами, ніж лінивими реалістами», – сказав він, заохочуючи «мріяти про велике» та не зосереджуватися виключно на собі.

Християнин, який є не є солідарним, не є християнином

Відповідаючи на запитання про те, що означають для християнина гостинність та людська гідність на таких теренах, як Сицилія, що завжди була місцем зустрічі між народами і культурами, Святіший Отець підкреслив: «Ви – народ зустрічі культур і людей. І не йдеться лише про культурну традицію, але про послання віри. Ваше покликання, без сумніву, полягає в тому, щоб бути людьми зустрічі».

За словами Папи, праця в ділянці солідарності, відкритості для інших, пошани гідності не є «добрими постановами для вихованих людей, але характерною ознакою християнина». «Християнин, який не є солідарним, не є християнином», – сказав він, наголошуючи на тому, що для того, аби жити, не можна триматися здалеку, але слід залучатися, не боятися «забруднити руки».

«Ви повинні бути будівничими майбутнього. Майбутнє у ваших руках! Добре це затямте: майбутнє у ваших руках. Ви не можете взяти телефон і зателефонувати до фірми, яка влаштує ваше майбутнє: майбутнє ти повинен робити сам, власними руками», – наголосив Наступник святого Петра.

Як підкреслив Глава Католицької Церкви, ми потребуємо «справжніх людей», які викриватимуть лиходійства та визискування. «Ми потребуємо людей, які спроможні сказати “ні” поширенню псевдопрогресу», – сказав він.

Бути променем надії

Останнє запитання поставила 22-річна Франческа, запитуючи як переживати свій стан молодості на цій землі? Папа сказав, що йому подобається називати молодь «світанком надії». «Надія зійде над Палермо, над Сицилією, над усією Італією, починаючи від вас», – мовив він, заохочуючи не піддаватися «логіці невідворотності», що все, мовляв, втрачено й нічого не змінюється.

Шукати коріння та жити приналежністю

Врешті, похилий віком Папа поставив запитання юнакам і дівчатам: «Чи в цей період кризи ви маєте коріння? Нехай кожен у своєму серці дасть відповідь на запитання про те, яким є моє коріння? А може ти втратив їх? Чи я є молодою людиною з корінням, чи вже викорчуваною?». Святіший Отець нагадав, що коріння знаходимо, зустрічаючись з культурою та через діалог з іншими, насамперед, з похилими віком.

«Похилі віком можуть дати вам коріння. А без коріння неможливо творити надію. Отож, шукайте коріння», – заохотив Наступник святого Петра, додаючи, що в цей період кризи ми повинні «мріяти, пуститися в дорогу, служити іншим, бути гостинними, бути молоддю зустрічі та такою, що черпає зі свого коріння спроможність причинитися до розквіту надії в майбутньому».

«Мріймо та живімо культурою надії, культурою радості, культурою приналежності до народу, до родини, культурою, яка вміє черпати з коріння силу для розквіту та майбутнього», – закликав Святіший Отець.

Молитва Папи за молодь

Перед тим, як залишити Театральну площу, Папа Франциск проказав своїми словами молитву за молодь: «Господи, поглянь на цих юнаків і дівчат. Ти знаєш, що вони прагнуть прямувати вперед, робити світ кращим. Господи, зроби їх шукачами добра та щастя, вчини їх дієвими в дорозі та в зустрічі з іншими, зроби їх відважними в служінні, смиренними в шуканні коріння та розвиванні його, приносячи плоди, щоб вони мали ідентичність і відчували приналежність. Господи, супроводь їх на їхній дорозі та благослови усіх».

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України