Духовне

Папа: Бути місіонером – це, насамперед, ідентичність, а не діяльність

«Дякую вам за усе те, що ви робите на служінні Євангелії та людям, які вам довірені і закликаю вас оживити у вас самих і у ваших спільнотах вогонь Божого слова: він мусить “запалити” також серця тих, що перебувають як на периферіях міст, так і на периферіях у церковних контекстах», – зазначив Папа Франциск у своєму слові до учасників виборчої капітули Згромадження Пресвятих Ран Господа нашого Ісуса Христа, що присутнє у 15-ох країнах світу. Приймаючи їх у суботу, 10 лютого 2018 р., на приватній аудієнції у Ватикані, він поділився з ними кількома думками, промовляючи експромтом, вручивши перед тим заздалегідь приготовану промову.

Спершу Святіший Отець пригадує слова Ісуса Христа з 12 розділу Євангелії від святого Луки: «Вогонь прийшов Я кинути на землю – і як Я прагну, щоб він вже розгорівся». При цьому він підкреслив: «Наслідуючи Учителя, також і ви покликані принести вогонь у світ. Проте, існує неправильний вогонь і вогонь добрий, святий. Євангелист Лука розповідає про те, що одного разу Ісус, прямуючи до Єрусалиму, вислав перед собою посланців, які прибули в одне село самаритян, що не хотіли Його прийняти. Тому, два учні, брати Яків та Іван, мовили: “Господи, хочеш – ми скажем, щоб вогонь зійшов з неба і пожер їх” (Лк. 9, 54). Але Ісус обернувся і докорив їм; і вони вирушили далі, прямуючи до іншого села. Це і є неправильний вогонь. Господеві він не подобається. Бога у Святому Письмі порівнюють до полум’я любові, що захоплює серце людей не силою, але поважаючи свободу та час кожного».

«Євангеліє слід проповідувати з радістю та лагідністю, як це робив ваш засновник святий Ґаспаре Бертоні, – наголошує Єпископ Риму,– таким є стиль євангелізації Ісуса, нашого Учителя. Він приймав і наближався до всіх та здобував людей добротою, милосердям, пронизуючим словом Правди. Так і ви, учні-місіонери, євангелізатори, можете провадити людей до навернення, до єдності з Христом за допомогою радості свого життя і лагідності».

Папа теж зазначив, що не завжди того, хто проповідує Спасителя, приймають радісно, іноді ставлять різного роду перешкоди чи переслідують, а трапляється, що й кидають у в’язницю чи вбивають. Проте, слід бути витривалими та терпеливими; даючи свідчення про Ісуса, нічого не потрібно боятись.

«Добрий вогонь – це полум’я Ісуса, Який хрестить Святим Духом і вогнем», – підкреслив Глава Католицької Церкви, наголошуючи на тому, що мова йде про вогонь любові, що здатний очистити серця, і який загорівся на хресті Ісуса; це вогонь Святого Духа, Який могутньо зійшов у день П’ятидесятниці; вогонь, який очищає золото, відділяючи його від інших металів, тобто, який допомагає відрізнити те, що насправді є важливим, від менш цінного; вогонь випробувань та труднощів, який гартує та вчиняє нас міцнішими та мудрішими; вогонь братньої любові.

Далі Вселенський Архиєрей вказує на те, що євангелізатори народжуються, творячи одну спільноту, об’єднану в ім’я Ісуса Христа, і з неї їх висилають на місійну працю. «Де двоє або троє зібрані в Моє ім’я, там Я серед них» (Мт. 18, 20), – нагадує Христос. Свідчення любові у братній спільноті місіонерів є потвердженням євангельського звіщення, є «доказом вогню». «Якщо у спільноті бракує доброго вогню, там панують холод, темрява та самотність. Якщо ж присутній вогонь братньої любові, там тепло, світло та існують сили прямувати вперед», – наголосив Папа Франциск, вказуючи, що саме цей добрий вогонь братньої любові притягає нові покликання до праці у Божому винограднику.

Святіший Отець заохотив членів Згромадження Пресвятих Ран Господа нашого Ісуса Христа нести той добрий вогонь у християнські спільноти, де віра багатьох людей потребує, щоб її наново запалили, щоб додали їй сили. «В цей же час, ідіть, виходьте звіщати Євангеліє бідним, тим, які почуваються ніким нелюбленими, тим, які живуть у смутку і розчаруванні, ув’язненим, безхатченкам, мігрантам, втікачам від війни», – зазначив Святіший Отець, закликаючи також виявляти особливе дбання про родини, яким, у співпраці з мирянами, слід звіщати радість любові, та про молодь, що сьогодні потребує тих, хто б її вислухав та допоміг знайти сенс життя.

«Святий Ґаспаре Бертоні задумав ваше Згромадження для того, щоб приготовляти апостольських місіонерів для допомоги єпископам в звіщенні Євангелія. Бути місіонерами, посланими Церквою, не означає, перш за все, щось робити, здійснювати якусь активність, але – ідентичність. Коли Бог вибирає та кличе до особливої місії, Він, одночасно, дає нове ім’я, творить завжди нову реальність. Ісус покликав вас бути з Ним як учні-місіонери. Отож, перш усього, ви повинні плекати та оберігати свою єдність з Ним, Господом, споглядати Його обличчя у молитві, щоб впізнавати Його і з любов’ю служити Йому в обличчях братів», – підсумував Папа.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України