Спорт

Огляд матчів 2-го туру ХХІІІ чемпіонату України з футболу

З восьми матчів 2-го туру ХХІІІ чемпіоату України з футболу господарі програли рівно половину – чотири, три поєдинки закінчилися внічию і лише в одній зустрічі святкували перемогу. При цьому у ворота гостей забито 6 м’ячів, господарів – 11.

«Іллічівець» – «Дніпро» – 0:2

Склад господарів став більш схожим на зразки минулого сезону з поверненням туди після першого туру Богдана Бутка та Торніке Окріашвілі. Дніпропетровці також підсилились Євгеном Коноплянкою, який минулого туру вийшов на заміну.

Територіальною перевагою одразу заволоділи гості, але ні спеціаліст по «Іллічівцю» Євген Селезньов, ані Роман Зозуля завершальні удари наносили не у рамку воріт. Натомість Коноплянка, отримавши пас від Зозулі, з середньої дистанції несильно низом влучив у кут, а Ігор Бажан (він замінив травмованого Рустама Худжамова) не дотягнувся до м’яча. Серед маріупольців варто було виділити Окріашвілі та Віталія Федотова. Саме останній і був найближчим до того, щоб зрівняти рахунок, але Денис Бойко відвів загрозу.

Хитка перевага гостей тривала недовго. Один з перших штрафних ударів після відпочинку дозволив забити головою Селезньову, який перестрибнув на виході Бажана. Асистував форварду вдалим навісом Руслан Ротань. Потім Микола Павлов вніс корективи у хід гри, і «Іллічівець» став більш агресивним. За ігровими показниками господарі перегравали суперника у час, що залишався, хоча рахунок більш не змінився. Втім, Бойку довелось кілька разів серйозно вступати у гру, особливо після спроб Олексія Полянського та Давіда Таргамадзе. У ці хвилини «Дніпро» наче випробовував на міцність власний захист і нерви Хуанде Рамоса, однак засумніватись у справедливості загального підсумку зустрічі дніпропетровці не дали.

«Говерла» – «Динамо» – 1:2

Господарі, попри другу поразку поспіль, залишають позитивне враження від своєї гри. От і у зустрічі проти «Динамо» ужгородці показали, що бажання, футбольної думки та завзятості у них вдосталь, а от виконавської майстерності дещо менше, ніж у суперника. Зокрема, до перерви тривалий час на полі точилась гра без воріт. «Тишу» порушив Лукман Аруна, на удар здалеку якого Олександр Чурилов зреагував. Майже одразу Володимир Лисенко головою пробивав майже впритул, однак влучив у стійку воріт. Це дещо завело обидві команди, і вони почали частіше претендувати на гол. Зрештою, у цій перестрілці талант нападника двічі поспіль не зрадив Мбокані. Він протягом 2-х хвилин у схожому стилі відривався від захисників та ловив воротаря «Говерли» на виході з рамки. У першому випадку асистентом виступив Денис Гармаш, у другому ? Аруна.

І знову увага перейшла до Максима Коваля. Він наприкінці першої половини зустрічі зреагував на штрафний від Лисенка, на добивання від Александру Дандеа, а потім вдруге каркас воріт став на захист киян. Тепер вже Александр Трішович потурбував поперечину. У другій 45-хвилинці ужгородці зуміли перевершити іменитих киян за кількістю влучних ударів, але майстерність Коваля разом з відвертим нефартом дозволив гостям не пропустити з гри. Але за свою наполегливість закарпатці все-таки досягли права на пенальті. Його арбітр призначив за гру рукою Джермейна Ленса у власному штрафному майданчику. Віталій Балашов, який реалізовував 11-метрові у складі «Чорноморця», не схибив і тут. Це був перший м’яч у сезоні для «Говерли», однак очок це їй не принесло.

«Арсенал» – «Металіст» – 1:2

Господарі поля виглядали значно конкурентоздатніше, ніж у першому турі у Дніпропетровську. Тим більш прикра поразка спіткала підопічних Юрія Бакалова, адже відбивши стартовий натиск гостей, вони зуміли знайти свій шанс у контратаці. Хоча «Металіст» йшов уперед великими силами, у них ніяк справа не доходила до точного завершального удару. А численні стандартні положення користі їм у цей період не принесли. «Арсенал» фактично лише двічі за 45 хвилин організовував відповіді, і друга з них завершилась голом. На лівому фланзі Олександр Романчук встиг до «безнадійного» м’яча, переадресував його на кут воротарського майданчика, звідки Володимир Гоменюк переграв центральних захисників та Олександра Горяінова.

Доволі швидко і надто легко гості відігрались і вийшли вперед за перші 10 хвилин після перерви. Як і у минулій зустрічі, передумовою для успіху став вихід Джонатана Крістальдо на заміну. Також помітну роль у побудові харків’ян посіли Родріго Моледо та Дієго Соуза ? вони проводили дебютні матчі в Україні. Саме останній і розпочав першу гольову триходівку, яку продовжив Крістіан Вільягра, а завершив, як і належить капітанові, Хосе Соса. Невдовзі Моледо заробив кутовий, і 11-а подача корнеру виявилась вирішальною. Крістальдо виборов м’яч у районі 11-метрової позначки, трохи просунувся вперед та пробив по центру ? 1:2. Загострити ситуацію на полі ще раз кияни не зуміли, хоча той-таки Гоменюк мав сприятливі нагоди для влучного «пострілу». Таким чином, суперники поки посідають діаметрально протилежні позиції: «Металіст» набрав максимальні 6 очок, а в «Арсенала» зараз в активі немає жодного балу.

«Металург» Д. – «Карпати» – 1:1

На хід гри значним чином вплинула негода у Донецьку. У день зустрічі у цьому місті пройшла справжня злива, тому поле стадіону було важким, слизьким, а вода ускладнювала пересування гравців і також зменшувала швидкість м’яча, якщо його переадресовували низом. У складі донеччан був відсутнім через травму Карлен Мкртчян, а у центрі захисту дебютував перший в Україні ірландський виконавець Даррен О’Ді. Щоправда, відіграв він лише перший тайм. Видозмінився і склад гостей ? Олександр Севідов віддав перевагу більшій кількості досвідчених футболістів. У першому таймі лише один удар на дві команди був влучним: Джуніор Мораєс не зумів переграти голкіпера львів’ян.

Такий перебіг подій не влаштовував жодну з команд, і старт другої 45-хвилинки більш активно провели гості. Не зумів завадити їхньому настрою відкрити рахунок навіть Юрій Максимов, який до завершення часу гри виконав всі 3 заміни. Тим не менше, донеччани пропустили. Павло Ксьонз правим краєм дійшов до лицьової лінії, навісив на Олександра Гладкого ? нападника ніхто не опікав, і високий зріст допоміг йому головою відкрити рахунок. Донеччани відносно швидко зрівняли цифри на табло. Справедливо, що автором м’яча у відповідь став найкорисніший серед партнерів Велізар Дімітров. Останні хвилини краще провели господарі, хоча і за «Карпати» міг забивати зі штрафного Младен Бартуловіч ? поруч з «дев’яткою». А на протилежній половині поля Роман Підківка працював без перепочинку, відвівши кілька стовідсоткових загроз, а ще раз (після удару Мораєса) хрестовина врятувала нічию для галичан.

«Севастополь» – «Шахтар» – 1:3

На відміну від весняного кубкового поєдинку, ці ж суперники розпочали неквапливо. «Севастополь» відмовився від звичної гри попереду, а «Шахтар» вичікував свого шансу. Перший «вибух», який завершився голом Фреда, зірвав офсайд, зафіксований лайнсменом за мить до цього. Однак кримчани не взяли до уваги комбінацію суперника і скоро пропустили такий же м’яч ? тільки тепер вже за правилами. Даріо Срна зробив довгу діагональ за спини захисникам на Луіса Адріано, а той викотив м’яч на порожні ворота для Фреда ? 0:1. Темп зустрічі не змінився, але навіть з ним кількість загроз обом воротам зросла. У гостей Тайсон зі зручної позиції не зміг переграти Ігоря Литовку. У відповідь Сергій Кузнецов також пробив у голкіпера, але на протилежні ворота. Майже одразу Олександр Ковпак головою не влучив у дальній кут.

Початок другого тайму виглядав незвично для будь-якої гри помаранчево-чорних: вони змушені були захищатись, адже «Севастополь» доклав великих зусиль, щоб зрівняти рахунок, а «гірники» великою кількістю помилок у передачах допомагали цим супернику. Рахунок став 1:1 після подачі кутового з лівого флангу: на лінії штрафного майданчика Денис Кожанов підхопив м’яч та зряче пробив. Після цього пішов відкритий футбол, в якому кращими були донеччани. На виручку їм прийшла перевірена триходівка. Срна робить діагональ, тепер м’яч підхоплює Тайсон, а останній дотик на рахунку Луіса Адріано ? 1:2. Був ще й контрольний «постріл» від Веллінгтона Нема, асистентом для якого виступив Алекс Тейшейра.

«Волинь» – «Таврія» – 1:0

Луцький колектив дещо видозмінився навіть у порівнянні з першим туром. Як посилення, можна вважати появу у складі Леандро та Шумахера. А от «Таврія» задіяла захисника-дебютанта Семена Даценка. При цьому сімферопольці доволі сміливо виглядала у першому таймі і за приблизно рівного володіння м’ячем більше створила небезпеки біля володінь Віталія Неділька. Зокрема, Рубен Гомес та Юрій Габовда мали можливість відкрити рахунок. «Волинь» більше розраховувала на стандартні положення, що притаманно команді Віталія Кварцяного. Але ударна п’ятихвилинка не містила у собі моментів після штрафних чи кутових. З гри Леандро попередив гостей влучанням у поперечину, а потім флангове закидання м’яча завершилось голом-красенем Еріка Бікфалві у падінні через себе ? 1:0.

Друга 45-хвилинка перетворилась на битву характерів. Гості у цьому компоненті не поступались, але їм до того ж потрібно було забивати. На заваді цьому, у першу чергу, став Ян Масло, через якого розбивались більшість атак «Таврії». Також лучанам допомогла повні віддача сил на кожному клаптику поля. За гострими моментами після перерви також лідирувала «Волинь». Але навіть відсутність другого голу не відмінила радості команди та її вболівальників після фінального свистка. Переможці не лише вперше святкували подібний успіх у цьому календарному році, але ще з часу повернення до Прем’єр-ліги нарешті підібрали ключі до «Таврії», яка попередні 3 сезони була надзвичайно незручним суперником для лучан.

«Чорноморець» – «Ворскла» – 1:1

Схоже, що обидва тренери визначились з основною обоймою виконавців, і особливих несподіванок у складах глядач не побачив. Хіба що у прихильників «Ворскли» була нагода оцінити румунського новачка Чіпріана Васілаке, який вирішальних ролей у дебютній грі не відігравав. Початок зустрічі був суперечливим. Атакували полтавчани, а натомість самі пропустили. Ще за перших 10 хвилин дві подачі Павла Ребенка з кутового та штрафного призвели до влучання албанських гравців у каркас воріт «Чорноморця». Ахмед Янузі потурбував поперечину, Арменд Даллку ? стійку. Поки гості шкодували за втраченими нагодами, у «моряків» вийшла контратака, де на завершальній стадії Олексій Антонов віддав передачу у вільну зону, і Сіто Рієра легко забив ? 1:0.

Майже одразу двічі поспіль був близький, аби відігратись, Денис Дедечко, але ворота господарів знову залишились на замку. Згодом і одесити почали частіше навідуватись до чужих воріт. Там найстараннішим був все той же Антонов. Можливо, певною мірою на діях його партнерів починає позначатись втома від щільного графіку ігор. Принаймні, постійно володіти ініціативою команді Романа Григорчука не виходило. А на завершальних хвилинах матчу «Ворскла» затисла суперника у його штрафному майданчику і досягла свого. Міг зрівнювати рахунок Іван Кривошеєнко, та пробив вище поперечини метрів з 12-ти. А от черговий навіс Ребенка виправдав ризик Вадима Сапая, який залишив позицію правого захисника, і його підключення стало вирішальним ? 1:1.

«Зоря» – «Металург» З. ? 0:0

Перший тайм за грою був продовженням для кожної зі сторін матчів першого туру. «Металург» виглядав так само безбарвно, переважно турбуючись про захист власних воріт. У той самий час «Зоря» провела багато динамічних та яскравих комбінацій. Все, чого не вистачало господарям, це було завершення створеного. Вже у першій атаці Дмитро Хомченовський ледь не відкрив рахунок. Потім, як і належить форвардам, Яннік Болі та Даніло по черзі перевіряли надійність Лібора Грдлічки. А от його колега на протилежній половині поля у цей тайм відносно відпочивав.

Після перерви вже відбувався зовсім інший футбол, де запоріжці не боялись переходити в атаку. І додавання ризику підвищило видовищність зустрічі. Не обійшлось тепер і без помилок голкіперів ? вони підвищували шанси суперника в окремих нічим непримітних ситуаціях. У гостей краще працював правий фланг, де Євген Опанасенко та Андрій Сахневич знайшли слабке місце у суперника. Дії господарів стали залежати у більшій мірі від тих виконавців, які вийшли на заміну. Зокрема, Лакі Ідахор, Іван Петряк та Ілля Галюза на трьох нанесли більше ударів порівняно з усіма партнерами за проведений час на полі. Найефектнішим моментом завершення зустрічі став штрафний у виконанні Олексія Годіна, на що Віталій Постранський все ж відповів завидним стрибком. Це було перше очко «Металурга» і Сергія Пучкова у новому сезоні.

Турнірне становище після 2-го туру

1. «Дніпро» Дніпропетровськ ? 2 (ігри) 2 (виграші) 0 (нічиї) 0 (поразки) 5?0 (м’ячі) 6 (очки)