Авторські статтіПодорожі

Нова Зеландія у фотографіях – подорож на край світу

Киянка Марина Дижіна поділилася з нами враженнями про подорож у казкову країну, в якому мріє побувати кожен дорослий, який в душі ще хоч трішки дитина. Звичайно ж, мова піде про неймовірну Нової Зеландії!

Нова Зеландія — це країна на краю світу, батьківщина хоббітів і одна з кращих країн для життя за всіма рейтингами. Це красиві гори, блакитні прозорі озера, ліси Юрського періоду, вулкани та гейзери. Місце, де люди, пінгвіни і морські котики спокійно існують поряд і одне одному абсолютно не заважають. Це дійсно ідеальне місце для подорожі мрії! Саме з цієї думки і почалася підготовка до поїздки.

Отже, Нова Зеландія, що ж ми знаємо про неї? Основна територія країни знаходиться на двох островах: на острові південний розташувалися Південні Альпи і найвища точка острова — гора Кука (3754 м); північний острів — більш теплий, там основні пасовища і зелені горбисті луки. Населення країни — 4,5 мільйона чоловік (менше, ніж у Києві), основна частина яких живе в двох містах: Веллінгтон (столиця) і Окленд (найбільший і густонаселений місто країни).

В Україні немає посольства в Новій Зеландії, тому візу українці повинні отримувати в посольстві Нової Зеландії в Москві. Так як пересилка паспортів заборонена, це вирішується двома способами: або скористатися послугами компанії, яка цим займається, або допомога друзів.

Летіти краще всього через Австралію. Можна обійтися транзитною візою, яка дозволяє залишатися в країні до 3 днів. Посольство Австралії знаходиться в Лондоні. Відправляти паспорти вже не треба, віза — електронна. Відправляємо копії документів поштою та через тиждень чекаємо повідомлення про отримання візи. Це були організаційні моменти, тепер же поговоримо про враження!

Свою подорож ми розпочали з міста Квінстаун — маленького містечка серед гір, на березі мальовничого озера.

Відійшли трохи від тривалого перельоту і зміни часового поясу, взяли в оренду машину і поїхали дивитися краси. Дороги Новій Зеландії, до речі сказати, гідні найвищої похвали.

Через озера Хавеа і Ванака виїхали на узбережжі Тасманова моря. Великі хвилі, чорний пісок, величезні чайки, що сидять на каменях і спокійне море, — вражаюче видовище!

Перетнули острів із заходу на схід мальовничою дорогою через перевал в Південних Альпах і виїхали на узбережжі Тихого океану. По дорозі познайомилися з папугами Кіа, які ходять за людьми і клянчать їжу. Рекомендуємо не «вестися» на їх прохання: вони стають лінивими і не хочуть самостійно добувати їжу.

По дорозі ми зупинялися кілька разів, тому що за кожним поворотом — пейзажі неймовірної краси, які просто гріх не зафіксувати на камеру.

До вечора були в місті Крайстчерч. У 2010-2011 роках місто було частково зруйновано сильними землетрусами. Зараз він схожий на одну велику будівництво, місцеві жителі вдень і вночі відбудовують свій будинок. З уцілілих вулиць видно, що місто був затишне і красивим.

По узбережжю Тихого океану доїхали до південного краю острова. Зустрілися по дорозі морські котики затьмарили весь захват від пейзажів. Просто посеред невеликого містечка, на кам’янистому узбережжі ці милі створіння виповзають погрітися на сонечку і поспати. І люди їм абсолютно не заважають!

З одного острова на інший можна добратися на поромі через дуже красивий затоку. Три години шляху пролітають непомітно.

Веллінгтон

Пару слів про саму південної столиці у світі. Місто розтікся по горі, тому гуляти буває складно. Ти постійно або піднімаєшся вгору, або спускаєшся вниз. На вулиці, які знаходяться на різній висоті, можна потрапити через підземні паркінги (пішки або спуститися на ліфті/піднятися на потрібний поверх).

Головні визначні пам ятки Веллінгтона:

  • Музей Нової Зеландії
  • Ботанічний сад
  • Гора Вікторія
  • Заповідна зона Zealandia
  • Парламентський пагорб
  • Зоопарк
  • Музей моря та міста Веллінгтон

Двох днів у Веллінгтоні вистачило з головою, і ми поїхали далі.

А далі був Національний парк Егмон, вулкан Таранакі і Національний парк Тонгаріро. Уздовж озера Таупо дісталися до тих місць, де Земля ще не охолола — парк Craters of the Moon з гейзерами.

Також відвідали парк Вай-О-Тапу з киплячими отруйними озерами з запахом сірководню.

Хоббітанія

Локація знаходиться на теріторії власності діючої ферми, де живе 40 тисяч овець (це вважається не дуже великий фермою). Пересуватися по території самостійно не можна.

На автобусі до музею, а там «шнурочком» за гідом. Людей тут дуже багато з усіма витікаючими наслідками: бігають діти, батьки, ніс, куди не слід, фотографії на тлі шкірного будиночка. Але фанатам фільму «Володар кілець» однозначно сподобається.

Тут вас чекають симпатичні будиночки, справжні городи, гід розповідає захоплюючі історії зі знімального майданчика. А в кінці екскурсії можна випити імбирний ель або місцеве пиво в таверні «Зелений дракон».

Окленд

Найбільш густонаселений місто Нової Зеландії. Людей дійсно багато, але вони якось не заважають. Незважаючи на вселяють розміри, в місті комфортно і затишно. Це той випадок, коли кожна дрібниця зроблена для зручності жителів.

Головні визначні пам ятки Окленда

  • Парк Корнуолл
  • Музей Окленда
  • Скай Тауер
  • Зоопарк
  • Гавань Уэйтмана

А ще Окленд — це місто яхт. Їх тут дійсно багато. Судна стояти на води і припарковані на суші, їх возять за собою на машинах і зберігають вдома у гаражах.

Особливої уваги вартий місцевий зоопарк. Це курорт для тварин, де вони просто насолоджуються життям. Наприклад, видри на обід отримують нечищене великі креветки. Маленький слоник дуже любить, коли співробітник зоопарку чухає йому язичок. А велику слониху з шланга купають у водоймі. Загалом, нам так не жити 🙂

Короткі поради тим, хто збирається в Нову Зеландію:

  • Варто враховувати, що все рано закривається. В 20:00 закриваються ресепшени в більшості готелів і мотелів. Кафе і ресторани працюють до 18:00 (виняток становлять великі міста). Паби і бари працюють допізна.
  • Новозеландська кухня — це суміш англійської та американської: пудинги, гамбургери, картопля фрі і великі порції.
  • Тут дуже безпечно. Можна залишити телефон на лавочці, і його ніхто не візьме.
  • Люди добрі і чуйні, але акцент складно зрозуміти, особливо на острові Південний.

У цю країну закохуєшся вже з вікна літака. Кожну хвилину посміхаєшся, дивуєшся і не віриш власним очам. Якщо буде хоч маленька можливість відвідати Нову Зеландію, не втрачайте цей шанс. А якщо можливості не буде, створіть її і летіть  в Нову Зеландію! Повірте, воно того варто.

Марина Дижіна

Мандрівниця

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України