Автоновини

Nissan за 2 мільйони євро – чи може електромобіль бути спортивним?

Nissan за 2 миллиона евро: может ли электромобиль быть спортивным?

Ми прокотилися на одному з самих незвичайних «Нісанів» по треку в Гудвуді

Електромобіль на «Фестивалі швидкості» в Гудвуді серед гоночних машин з величезними моторами, що виділяють аромати бензину і масла? Звучить, наче ві заявилися на коктейльну вечірку і попросили безалкогольного пива! Але влада приперли автовиробників до стінки так, що навіть Porsche і Mercedes-Benz на тлі «дизельних скандалів» вирішили зав’зв’язати з нормальними гонками і перекинулися в «Формулу-Е». Тому «електрички» зараз у фаворі, а в компанії Nissan взагалі впевнені, що вони можуть бути цікавими для водія. Так і з’єднання явився незвичайний концепт-кар BladeGlider.

Трикутник — наше все!

Перша версія Nissan BladeGlider дебютувала ще в 2013 році на автосалоні в Токіо, причому навряд чи хтось здивувався його трикутної форми з вузькою колією спереду і широкої ззаду. В ту пору Nissan активно експериментував з цією темою, выкатывая в гонки спочатку прототип DeltaWing, а потім і ранньостиглий, тривалість Zeod RC. Однак нічим примітним смороду не є яталися, крім зіткнення «ДельтаВинга» з екіпажем заводської районної команди Toyota в марафоні «24 години Ле-Мана» — японцям взагалі там не щастить в останні 20 років.

Nissan за 2 миллиона евро: может ли электромобиль быть спортивным?Nissan за 2 миллиона евро: может ли электромобиль быть спортивным?Nissan за 2 миллиона евро: может ли электромобиль быть спортивным?Nissan за 2 миллиона евро: может ли электромобиль быть спортивным?Nissan за 2 миллиона евро: может ли электромобиль быть спортивным?

Загалом, про проект як-то тихо забули, але раптово в минулому році Nissan показавши оновлений BladeGlider. І вісь він стоїть на піт-лейн траси в Гудвуді. Ні, не тієї, по якій проходити офіційний підйом на пагорб, а справжньої, замкнутої в кільце. Її закрили для гонок в 1966 році з причини низької безпеки, а в 1970-му тут розбився Брюс МакЛарен. Nissan BladeGlider випущений всього в 2 примірниках і кожен з них тягне на 2 мільйони євро. Хлопці, ви це серйозно?

Величезні підйомні двері відкриває доступ у тримісний кокпіт — спортивний «ківш» водія розташований по центру (як в McLaren F1!), сідати в нього дуже зручно. Перед очима — маленький кермо з кнопками і дисплеєм. Дзеркал немає — їх функції виконують 2 екрану по краях передньої панелі, куди надходить зображення з камер заднього виду. Щоб руйнує, потрібно всього лише повернути перемикач на кермі і відпустити педаль гальма.

Гоночна електричка

4 роки тому я вже їздив на електромобілі по треку це був Nissan Leaf Nismo RC Concept, який, втім, не має нічого спільного з серійним «Ліфом». Альо BladeGlider швидше — два електромотори по 130 кВт обертають кожне із задніх коліс і розганяють його до сотні менш ніж за 5 секунд. Втискає! Спочатку був обережним — майже вся траса складається з швидких поворотів, так і нерівне покриття місцями. Альо незабаром розумію, що даремно! Позаду тут чіпкі шини Michelin Pilot Sport Cup 2 «дорослої» розмірності 265/35 R19, а спереду встановлені потужні гальма з складовими роторами. Можна не церемонитися.

Відчуття незвичайні. Розгін абсолютно лінійний, чути лише завивання електромоторів, а над головою починає вирувати вітер, коли швидкість перевалює за 150 км/рік (вдалося розігнатися до 170 при паспортної максималці 190 км/ч) — дахи-то немає! А головне — Nissan BladeGlider дуже гостро реагує на кермо, тому рухи повинні бути плавними і короткими. Траєкторії теж доводитися вибирати з огляду на більш широку задню колію — в іншому випадку колеса весь час будуть потрапляти на поребрики. Цікаво, що тут є система управління вектором тяги — якщо машина починає вислизати передньою віссю назовні, то електроніка автоматично збільшує крутний момент на задньому зовнішньому колесі, щоб заправити її всередину. Є навіть дрифт-режим!

Але за кілька кіл, проведених за кермом, я так і не зрозумів, що повинно змусити потенційних покупців відмовитися від традиційних спорткарів на користь «БлэйдГлайдера». Штуковина спритна, але, крім відчуттів від посадки і форми кузова, по суті нічого не пропонує. А звуку і вібрацій від двигуна — поки ще є ємної частини спортивних машин — у нього немає. Тім більше, заряду батареї вистачає приблизно на 20 кіл, після чого машину доводиться підключати до електромережі. Втім, Nissan і не готує його до серійного виробництва — BladeGlider продовжать використовувати для PR-акцій і виставок. Наприклад, BladeGlider возив VIP-гостей Олімпіади в Ріо-де-Жанейро в минулому році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України