Авторські статтіФотогалерея

Неймовірні комп’ютерні спецефекти в кіно, які не відрізнити від реальності. Відео

Іноді цифрова обробка виглядає абсолютно приголомшливо, і її не відрізнити від реальності. Нерідко глядачеві очевидно, коли актор виконує свою роль на тлі зеленого екрану. Але буває і так, що комп’ютерні ефекти абсолютно непомітні, і ви б напевно не здогадалися, що відбувається на екрані – цифрові ефекти.

10. Зодіак (Zodiac, 2007)

Девід Фінчер (David Fincher) – один з найбільш прискіпливих і уважних до деталей режисерів у світі і він по праву славиться своєю передбачливістю. Ніщо не відбувається просто так, і кожна дрібниця у нього завжди врахована. Одного разу Фінчер змусив знімальну команду зробити кілька сотень дублів, поки йому не сподобалося, як у склянку наливали воду. Він завжди хоче, щоб все було просто ідеально, і відчуває життєву необхідність контролювати буквально всі деталі того, що відбувається. Не дивно, що для задовільних зйомок Фінчер вдається і до використання комп’ютерної графіки. Часом цифрові ефекти в його роботах можна зустріти навіть там, де було б досить просто зняти всі по-справжньому, вибравши відповідну локацію, або найнявши пару зайвих машин.

У фільмі «Зодіак» персонаж Марка Руффало (Mark Ruffalo) виявляється у, здавалося б, тихому і спокійному райончику в передмісті Сан-Франциско. Однак усе це місце насправді ніколи не існувало. Це далеко не справжні будинки або навіть не декорації з фанери, як ви могли б подумати. Для цього кіно Фінчер захотів створити цифровий квартал. Таким чином йому було простіше регулювати світло на знімальному майданчику і знімати стільки дублів, скільки було потрібно, без використання зайвої освітлювальної техніки і персоналу. Хоча у підсумку для подібної роботи Фінчеру все ж довелося найняти цілу команду фахівців з комп’ютерної графіки, щоб спальний райончик виглядав максимально реалістичним. Зі своїм завданням вони впоралися просто чудово, як бачите.

9. Ігри розуму ” (A Beautiful Mind, 2001)

Мало хто не дивився цю біографічну драму про геніального математика Джона Неша (John Nash), але все ж не всі знають, що одна із самих зворушливих сцен у всьому фільмі була створена з допомогою цифрових ефектів. Рассел Кроу (Russell Crowe), отримав роль головного героя, майстерно зіграв перші ознаки шизофренії, що з’явилися у професора практично відразу після його народження першої дитини. В одному з епізодів математик набирає ванну для свого малюка, але забуває дитину у води, так і не вимкнувши кран, і йде в іншу кімнату. Запідозривши щось недобре, Дженніфер Коннеллі (Jennifer Connelly) в жаху вбігає у ванну кімнату якраз вчасно, щоб врятувати немовля від утоплення. Це була дуже навантажена сцена, погодьтеся, і виглядала вона абсолютно реалістично, що й змусило глядачів моторошно перенервувати. Однак хто б міг подумати, що Рон Ховард (Ron Howard), режисер цієї культової кінострічки, вважав за краще скористатися комп’ютерною графікою і зняв спочатку окремо дитину у ванні, а потім вже наповнену водою ванну. Два ролика наклали один на одного, а дитина ще й заплакавши під кінець сцени, додавши тим самим ще більше драматизму цього моменту.

8. Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street, 2013)

У цьому фільмі Мартін Скорсезе (Martin Scorsese) зовсім не скупився на використання віртуальних ефектів. Практично всі сцени, зняті поза приміщеннями, були доповнені з допомогою комп’ютерній комп’ютерної графіки, щоб отримати ще більш грандіозну і яскраву картинку. Наприклад, всі будинки на узбережжі були намальовані майстрами зі спецефектів, завдяки чому резиденція Джордана Белфорта (Jordan Belfort) виглядала особливо переконливо і явно виділялася на загальному тлі своєю розкішністю. Таким же чином комп’ютерна графіка була використана у сцені, яка за сюжетом була знята в Італії. Якщо пам’ять пам’ятаєте, був у фільмі епізод, в якому героїню Марго Роббі (Margot Robbie) з пов’язкою на очах підводять до величезної яхті, і дівчина опиняється на причалі посеред води в оточенні багатих човнів і типового італійського пейзажу. Це був теплий сонячний день, наповнений сюрпризами і радістю, але тільки в уяві, адже насправді вся ця сцена була знята на тлі зеленого екрану, а пейзаж і човни додали вже під час монтажу.

Ще один знаковий момент – це сцена з лівому, прогулянки по нью-йоркського офісу між рядами зайнятих брокерів, нескінченно комусь телефонують. Тут, звичайно, мало хто повірив би в реального лева, не реагує на таку юрбу акторів, хоча звір все одно виглядав досить переконливо. Насправді епізод був зібраний з 2 роликів. В одному з них справжнє тварина пустили на практично порожньому приміщенню. Супроводжував його хіба що дресирувальник. Далі в кадр додали всіх брокерів, наклавши їх з допомогою комп’ютерній комп’ютерної графіки, а дресирувальника навпаки прибрали з цього відео, як ніби там його ніколи й не було.

7. Горбата гора ” (Brokeback Mountain, 2005)

Знімати на камеру або фотографувати тварин – та ще задачка. Складно повірити, щоб звір сидів спокійно і не смикався або бездоганно виконував величезна кількість команд, нічого не зіпсувавши, тим більше коли мова йде про величезну отару овець. «Горбата гора» – це історія про двох пастухів, що приховували свою романтичну зв’язок більш 20 років, і хоча цей фільм зовсім не про божевільні каскадерські трюки або космічні баталії, без комп’ютерній комп’ютерної графіки не обійшлося і в ньому. У режисера практично не було вибору, коли зйомки дійшли до епізодів з випасом худоби. Наприклад, змусити овець по команді пити воду з неспокійної річки виявилося дуже складною справою, так і набрати для фільму стадо з сотень овець набагато скрутніша і дорожче, ніж додати цих тварин в комп’ютерній програмі.

Так чи інакше, головним досягненням усієї команди стала саме вкрай емоційна історія відносин між 2 чоловіками, які провели всю зиму в горах, виживаючи в вогкої наметі, а потім багато років які приховували свої почуття. Гра акторів була настільки переконливою, що обидва вони були номіновані на премію Оскар за блискуче перевтілення в гомосексуалістів з провінції. Ніяка комп’ютерна графіка досі не здатна скопіювати всю міць людських емоцій.

6. Мачете (Machete, 2010)

У світлі недавніх скандалів про домаганнях до американських актрис особливо цікаво дізнатися про те, що жінки насправді могли постояти за собі ще задовго до того, як у 2017 році зародилося цілий рух #MeToo. Наприклад, у фільмі «Мачете», в якому Джессіка Альба з’являється повністю голою в душі, нікому насправді не довелося роздягатися по-справжньому. Так, дівчина на екрані здається абсолютно голою, але для цих зйомок Альба все ж одягла білу нижню білизну, яке не видно у фінальній версії інтимного епізоду, оскільки його приховали за допомогою комп’ютерної графіки. Як заявив представник акторка, рішення про білизну було прийнято Альбою спільно з режисером фільму, Робертом Родрігезом (Robert Rodriguez).

Раніше Джессіка не раз заявляла, що ніколи не буде роздягатися для ролей в кіно, тому що вона була вихована в дуже суворої католицькій родині і не сприймає публічного оголення. Альба визнала прийнятним, щоб в «Мачете» її героїня була представлена голої за рахунок віртуальних ефектів, що розчарувало чимало глядачів, які прагнули цього видовища і відвертості. Деякі критики заявили, що інтимні сцени недоречно замінювати на комп’ютерні спецефекти. Можливо, їм просто було прикро відчути себе ошуканими? Так або інакше, ще років 10 тому жінки вже успішно відстоювали своє право на честь і гідність в кіноіндустрії, всупереч всім очікуванням зацікавлених чоловіків.

5. Соціальна мережа (The Social Network, 2010)

Можливо, як і багато інших, після перегляду «Соціальної мережі» ви були просто шоковані тим, що в реальному житті не існує 2 блакитнооких брати-близнюки, а є тільки один актор Армі Хаммер (Armie Hammer). Саме тому Девід Фінчер знову потрапив до нашого списку режисерів фільмів з найбільш переконливими цифровими ефектами. В одному з інтерв’ю Фінчер зізнався, що його команда намагалася знайти справжніх близнюків для виконання ролей братів Вінклвосс (Winklevoss), але нікому так і не вдалося знайти 2 акторів, які б впоралися з цим завданням краще Хаммера і його колеги.

Замість кровних родичів у фільмі з’явилися 2 незалежних актора, і іншим братом за сюжетом ставши Джош Пенс (Josh Pence). Армі Хаммера знімали в окремій студії, де з допомогою відповідного обладнання команда фахівців з візуальних ефектів змогла скопіювати і в потрібних сценах додати персонажеві Пенсіоне обличчя і голос Хаммера. Фінчеру було шкода, що за сюжетом у фільмі ніхто так і не побачив б реальне обличчя Пенса, і щоб уважити доля цього актора у «Соціальної мережі», режисер дав йому ще й епізодичну роль. Власною персоною актор з’явився на екрані в епізоді, в якому Едуардо і Цукерберг (Eduardo, Zuckerberg) виходять задоволені з вбиральні бару після нетривалої інтрижки з парою дівчат.

4. Божевільний Макс: Дорога люті (Mad Max: Fury Road, 2015)

Новий бойовик про Божевільного Макса, який вийшов в прокат в 2015 році, ставши справжньою сенсацією, і його успіх, звичайно ж, залежав від багатьох дуже важливих складових, включаючи неймовірний професіоналізм каскадерів і бездоганну роботу фахівців з комп’ютерною комп’ютерної графіки. У цій кінострічці реальні трюки і аварії були просто ідеально доповнені цифровими ефектами, так що глядачеві годиною дуже складно зрозуміти, яка сцена була повністю намальована, а яка була зіграна в реальному житті. Один з епізодів вийшов особливо добре саме завдяки комп’ютерній графіці. Мова, звичайно ж, про гонитві за Максом, Фуріосой (Furiosa) і Дружинами, котрі їдуть на величезній машині крізь піщану бурю. Під час погоні Фуріоса заводити свою машину у вузький каньйон, а банда байкерів підриває і завалює проїзд, щоб перекрити дорогу переслідувачам головних героїв.

Каньйон в цьому епізоді не був повністю справжнім, чимало його змінили фахівці з комп’ютерної графіки, зробивши скелясті стіни ще вище, а проїзд набагато вже. Все разом це зробило епізод ще більш хвилюючим і грандіозним, а значить і більш видовищним. Режисер Джордж Міллер (George Miller) майстерно доповнив реальні пейзажі і неймовірні трюки і аварії цифровими ефектами, і йому вже точно вдалося повністю заволодіти увагою глядача, не залишаючи нікому ні секунди на роздуми про технічну сторону зйомок. Не дивно, що серед безлічі номінацій на премію Оскар одна з них була за візуальні ефекти.

3. Міцний горішок 3: Відплата (Die Hard with a Vengeance, 1995)

За великим рахунком завдання фахівців з комп’ютерної графіки полягає в тому, щоб полегшити життя акторів і спростити роботу знімальній команді. У третій частини знаменитої історії про детектива Джона МакКлейна (John McClane) також не обійшлося без візуальних ефектів. Якщо пам’ятаєте, нашому улюбленому варту правопорядку за вказівкою головного лиходія доводитися вийти на вулиці Гарлема (Harlem, район Нью-Йорка, де живе багато афроамериканців), в чому мати народила і з величезним банером, на якому була написана расистська фраза, що ображає як раз жителів цього району.

Режисер визнав роздруківку цього такого тексту занадто ризикованою, тому що в процесі зйомок з-за нього у всієї команди могли б виникнути проблеми з місцевім населенням, що позначилося б дуже погано на всій роботі. Щоб слідувати графіку і нікого не провокувати на конфлікти, напис про афроамериканців наклали вже в процесі монтажу цього епізоду.

2. Дитя людське (Children of Men, 2006)

Знятий під керівництвом режисера Альфонсо Куароно (Alfonso Cuaron), фільм «Дитя людське» – одна з тих робіт, тема якої, мабуть, буде актуальна на всі часи. Дія розгортається у Великобританії в майбутньому, в якому існуванню всього людства загрожує проблема тотального безпліддя. Вільний виїзд за кордон більше не дозволено, втікачів відловлюють і розстрілюють, але знаходяться герої, які намагаються вивезти з країни і тим самим врятувати дівчину, що стала якимось дивом, ймовірно, єдиною у всьому світі вагітною жінкою. Її порятунок – це місія практично планетарного масштабу, значима для продовження всього роду людського.

Один з найбільш важливих епізодів в цьому блокбастері пов’язаний безпосередньо з пологами диво-дитини. Це надзвичайно емоційна сцена, але що ще більш хвилююче, – немовля у кульмінаційному епізоді був повністю створений фахівцями з комп’ютерної графіки. Спочатку режисер розраховував, що сцену пологів можна буде зняти з роботом, якого потім доопрацюють на етапі монтажу. Однак механізм не міг рухатися, як справжня дитина, і тоді було прийнято рішення відмовитися від цифрової доопрацювання на користь повноцінної графіки. Погодьтеся, фахівці досягли неймовірної реалістичності!

1. Кривавий алмаз (Blood Diamond, 2006)

Раніше ми вже розповіли про сценах, які з допомогою спецефектів нікого набагато більш видовищними. Фахівці навчилися накладати одні зображення поверх інших, малювати на комп’ютерній комп’ютері цілі квартали і каньйони. Але іноді деталі, створені штучно, настільки малі і прості, що здогадатися про їх цифрового походження просто нереально. Наприклад, чи знали ви, що режисер Едвард Цвік (Edward Zwick) звернувся до фахівців, щоб ті додали одну єдину сльозу у фінальній сцені прощального дзвінка пораненого персонажа Леонардо Ді Капріо?

Коли повстанці почали оточувати головного героя, контрабандисту стало абсолютно ясно, що скоро він помре. Тоді він вирішується на останній дзвінок, щоб попрощатися з любов’ю всього свого життя. Співрозмовниця Ді Капріо зіграла свою роль чудово, але режисер вирішив, що сцена вийшла недостатньо зворушливою. Для ще більшої деталізації цього епізоду монтажери додали американській журналістці скромну сльозу. Це була дуже маленька і дуже реалістична деталь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України