Авторські статті

На Україну чекає серйозний землетрус: можуть зруйнуватися будівлі

В Україні за останні два тижні сталося відразу декілька землетрусів (два в Одесі, і один в Криму).

Сейсмологи прогнозують нові підземні поштовхи і кажуть, що до стихії треба готуватися – міняти будівельні норми та розробляти систему оповіщення людей.

«Серед сейсмологів існує думка, що невеликі землетруси – це добре, тому що вони дають розрядку енергії, яка накопичилась в землі.

Але наші дослідження показують, що скоро Україну (за попередніми прогнозами, це буде Крим) чекає стихія, яка навіть може зруйнувати будівлі. Мова тут йде про термін в декілька місяців», – сказав керівник «Кримського міжнародного центру сейсмобезпеки» Микола Георгієв.

Правда, заступник директора з наукової роботи інституту геофізики НАНУ Олександр Кендзера вважає, що прогнозувати землетрус неможливо – хіба що це можна зробити за кілька годин до початку підземних поштовхів. А тому і вірити подібним прогнозами не варто.

Тим не менш, вчені все ж пропонують переглянути будівельні норми.

«Ми розробили нові норми сейсмобезпеки (це стосується будівництва будівель у потенційно небезпечних районах – авт.), і вони вже знаходяться в Кабміні», – повідомив Кендзера.

У самому відомстві кажуть, що врахують пропозиції вчених: «Це стосується вимог до проектування систем сейсмоізоляції будівель».

За словами Георгієва, вже розроблена методика будівництва стійких будівель.

«Її вже випробували в Болгарії. Найближчим часом збираємося за рахунок російських інвесторів викупити землю у районі Криму, де є ймовірність потужних землетрусів, побудувати там будинок, протестувати його, і вже потім звернутися до влади, щоб цю методику взяли за основу», – говорить він.

В Одесі переймають досвід Японії і будуть сповіщати людей за допомогою смс про поштовхи, які насуваються.

«Ми направили листи всім операторам мобільного зв’язку, щоб у разі надзвичайної ситуації вони виконували роль зв’язківця і розсилали людям повідомлення про небезпеку, що насувається», – сказав віце-губернатор Одеської області Валерій Матковський.

Як виявилося, в українських мобільних операторів вже є досвід «надзвичайних» смс: «Два роки тому під час вибуху газопроводу в Ужгороді до нас звернулися представники мерії, і ми зробили смс-розсилку жителям міста, щоб попередити їх про те, що відбувається в місті», – сказав нам начальник відділу корпоративних комунікацій «Київстар» Петро Іванов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України