Авторські статтіЗдоров'я

Чи можна їсти гранат з кісточками

Виявляється, сезонний осінній фрукт зовсім не так простий, як здається, і ласувати ним варто з великою обережністю!

Осінь – час мерзенних застуд і смачних вітамінів, які містяться в сезонних фруктах. Правда, і вони годиною танути небезпеку. Суперечки навколо граната вщухають, мабуть, тільки на тій годину, коли плід зникає з вітрин супермаркетів. Фрукт це або ягода? Не небезпечний він для людей із захворюваннями шлунка? І можна їсти гранат з кісточками або їх обов’язково потрібно випльовувати?

Ми всі дізналися: по-перше, гранат – це різновид ягодоподібних, і плід правильно називати «гранатиною». Російське назва, до речі, сталося зовсім не від виду снаряда, а від латинського слова granatus, що перекладається як «зернистий».

Можно ли есть гранат с косточками

А тепер, барабанний дріб, самий головний і спірне питання: чи можна їсти гранат з кісточками? Так, можна і навіть потрібно: по завіреннях дієтологів, елементи, які містяться в ядерцях, тільки стимулюють моторику кишечника і забезпечать своєчасну евакуацію вмісту. Правда, ті ж саме може бути і небезпечним. Щоб до кінця розібратися в питанні, ми звернулися до фахівця.

Маргарита Корольова, зоряний дієтолог, кандидат медичних наук, автор бестселерів «Легкий шлях до стрункості. Схуднути назавжди» і «Щоденник харчування»:

— Насправді не важливо, є гранат з кісточками, важливий ваш комфорт. До речі, кісточки далеко не завжди бувають твердувате, м’якість залежить від того, де зростання гранат. Так, важливо ті, як ваша травна система сприймає продукт. При здоровому кишечнику кісточку можна спокійно ковтати, і це тільки допоможе травленню. А якщо у людини є проблеми з кишечником, запальний процеси, в період загострення гранат в принципі не показань, і вже тим більше кісточки.

Свіжовичавлений гранатовий сік краще пити через трубочку і розбавляти його водою приблизно відсотків на 30. Адже в складі – висока концентрація органічних кислот у складі, і це може пошкодити емаль зубів.

Крім цього, ми повинні помірковано ставитися до кількості плодів, які з’єднання їдаємо, як і з будь-якими продуктами, корисними для нас. Гранат солодкий, та сік і м якоть мають глікемічний індекс, і в організму може бути відповідна реакція у вигляді підвищення рівня цукру в крові і роботи інсулінових рецепторів підшлункової залози. Тому людям, схильним до метаболічних порушень, порушень вуглеводного обміну, треба їсти не більше одного середнього граната в день. Додатково можна віддати перевагу яблуку, це теж сезонний продукт, зі своїм набором корисних компонентів. Два-три фрукта в день цілком достатня, щоб зробити харчування збалансованим.

Взагалі, восени дуже важливо є сезонні фрукти, адже відбувається енергетичний спад і спостерігається недостатня кількість вітамінів. Це відбувається вже до кінця літа, незважаючи на те, що вони рясніють свіжими овочами та фруктами, і люди їх їдять. У жаркий сезон витрата вітамінів в організмі високий: втрачається багато рідини, знижується обмін речовин. Не просто так до кінця літа і початку осені висока захворюваність, і вкрай необхідно поповнювати ресурс за рахунок сезонних продуктів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України