Авторські статтіТехно

Вчені з США створили «розумний текстиль»

Вчені MIT в США створили нитку, яка дозволяє виготовляти електронну тканина. Технологією зацікавлені військові, а в комерційне виробництво вона може вчинити з наступного року.

Ідея інтеграції електроніки в тканину, з якої складається одяг, нікого не дивує в XXI столітті, проте до сьогоднішнього дня нікому не вдавалося втілити її. Існують речі з вбудованими гаджетами, але додають їх до одягу на стадії повної або часткової фабричної готовності. Щоб ткацький верстат міг створювати дійсно електронний текстиль, необхідна особлива нитка з інтегрованими напівпровідниковими приладами.

Фахівцям лабораторії Массачусетського технологічного інституту (MIT) вдалося втілити ідею, раніше неодноразово зіграну в кінематографі, в дійсність і створити потрібну нитку. Виготовили її в місті Інман Мілс у Південній Каліфорнії, а експерти з AFFOA допомогли адаптувати технологію для масового виробництва на ткацьких верстатах. Advanced Functional Fabrics of America (AFFOA) – державно-приватне партнерство, очолюване MIT, було створено у квітні 2016 року для інновацій в галузі виробництва. У тому ж році Міністерство оборони США виділило їм 75 мільйонів доларів для вивчення і виробництва розумного текстилю для військовослужбовців. У партнерстві беруть участь 32 університету і 72 підприємства по виробництву, а до корпоративних членам належать такі бренди як Nike і New Balance.

Технологія відносно проста і не вимагає великих виробничих витрат, тому очікується, що в комерційне виробництво вона надійде на початку наступного року. До заготівлі додають тонкий мідний дріт, i в процесі нагрівання полімер обволікає нитка, після чого застигає, і нитка готова до того, щоб ткати з неї тканину, яку можна прати і прасувати як звичайну.

Розробники вважають, що їм вдалося здійснити революцію в світі текстилю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України