Авторські статтіПодорожі

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Ольга Сологуб організувала і здійснила поїздки в більш ніж 25 країн. Читачам мандрівниця розповіла про одну з найбільш екзотичних країн, в яких їй довелося побувати, — про Маврикії.

Коли я зібралася на Маврикій, більшість моїх знайомих задавало питання: «Де це?» і «Навіщо тобі потрібно саме туди?»

Відповім послідовно. Маврикій розташований в Індійському океані, географічно відноситься до Африки, розташований у південній півкулі, недалеко від Мадагаскару.

Чому їхати саме на Маврикій?

Велика перевага — простота в’їзду: на Маврикій не потрібна віза. При наявності квітка броні готелю на острів пускають без проблем. Крім того, там не водитися отруйна флора-фауна (морські їжаки не в рахунок) і для в’їзду не потрібні щеплення.

На Маврикії дивним чином переплітається голландська і французька колоніальна культури з острівної неквапливістю і розслабленням. Виходить такий собі європейсько-острівний мікс плюс дружелюбні місцеві жителі.

Нарешті, це той самий теплий Індійський океан, що на Мальдівах і Сейшелах, але дешевше.

І якщо Сейшели і Мальдіви позиціонують як райські романтичні острова, то на Маврикії можна знайте відпочинок на будь-який смак — від розкішних до ятизіркових готелів та організації весільних церемоній до відпочинку дикуном і волонтерства в заповідниках.

Відпочинок на Маврикії — все одне недешевий, і переліт становить 9-11 годин, у залежності від аеропорті вильоту, але різноманітність цього острова варта витрачених на неї зусиль і грошей.

ТОП-10 вражень, які варто отримати на Маврикії:

1. Зустріти захід сонця на березі

Звучить банально, але до виконання обов’язково. Немов за розкладом, о 18:00 сонце ховається в прозорих водах океану на західному узбережжі острова. Досвідчені мандрівники приходять подивитися на це зі своїми стільцями-кріслами і сидять на заході, потягуючи вино або кокосовий сік і насолоджуючись картиною.

Зустріч заходу може стати гідним завершенням дня під соснами на зеленій галявині на березі. Так роблять місцеві жителі у вихідні, які приходять на берег c сім’я сім’єю або компанією друзів, спілкуються і танцюють після заходу сонця прямо на пляжі.

2. Прогулятися по безкрайньому пляжі Флік-ан-Флак

Тільки океан, небо і пісок, що протікають вдалині, скільки видно оку. Уздовж берегової лінії Флік-ан-Флак люди неспішно гуляють чи займаються бігом. На березі ростуть південні сосни з довгими (до 20 см) голками. Під ногами шастають маленькі піщані крабі, які облаштували свої нірки в піску у декількох метрах від моря.

Супроводжує це все шум хвиль, які спочатку розбиваються об кораловий риф, а потім вже більш спокійними, ніби «випустившими пар», доходять до берега. Вони виносять на пісок водорості, морських їжаків і різнобарвні уламки коралів, які під впливом сонця дуже швидко перетворюються в загадкові фігури.

3. Піднятися на водоспади Тамарін з місцевім гідом

Якщо вам потрібен гід, то його можна просто зустріти на дорозі. Він під’їде сам, розповість, що тільки з ним ви побачите все найкраще, буде нескінченно щось говорити на суміші англійської та французької, покаже найкращі ракурси для фото, проведен під скелями водоспаду, допоможе спуститися по мотузці з крутимо камінню, нагодує екзотичними плодами прямо з куща, проведе через джунглі і навіть поділиться своїм засобом від комарів.

І в кінці цього міні-походу ви самі захочете заплатити йому більше, тому що враження від прогулянки ви точно ніколи не забудете: приголомшливий каскад озер і сім водоспадів, найвищий з яких була повалена з висоти 43 метри, захоплюючі краєвиди на каньйон та нескінченний заряд оптимізму. Як бонус — безкоштовний фіш-пілінг прямо в одному з озер каскаду.

4. З’їздити на чайну фабрику Bois Cheri або на фабрику з виробництва рому Шамарель і піти на дегустацію

Якщо ви виберете дегустацію рома, можете вивчати весь асортимент — біля фабрики є готель, де можна переночувати і «освіжити» голову перед подальшою поїздкою.

А на чайній фабриці Bois Cheri можна познайомитися з процесом виробництва чаю, від збирання чайного листа до пакування в коробки, зрозуміти, в чому різниця між чорним і зеленим чаєм і чому зелений чай корисніший, а також з подивом дізнатися, що ройбуш не містить чаю взагалі. А на завершення екскурсії — продегустувати всі наявні сорти чаю і придбати вподобаний додому в магазині при фабриці.

Для фанатів чаю є спеціальний туристичний маршрут: чайна дорога, яка проходити через кілька об’єм керамічних плантацій.

5. Поїхати в Порт-Луї і погуляти по торговому центру Waterfront і по набережній

Крім перерахованого вище, столиця острова Порт-Луї — це просто великий курний місто з діловими кварталами, автостанціями та великою кількістю людей.

Не за цим на Маврикій приїжджають. Тім не менше, багато мандрівники хочуть в цьому особисто переконатися.

6. Орендувати машину і навчитися їздити по дорогах з рухом

Для нас це незвично, ви будете плутати заверни, а місцеві жителі будуть вас обганяти. Для отримання більш екзотичних вражень, потрібно проїхатися по містам в центрі острова, в яких відразу відчуваєш себе, наче в Індії, завдяки хаотичному руху і великій кількості індусів. Якщо після цього заїхати в індуїстський храмовий комплекс в Grand Bassin, то можна остаточно переконатися в тому, що Індія зовсім близько.

Для того щоб все-таки відчути себе в Африці, рекомендую проїхатися на місцевих міжміських автобусах. Вони дешеві і досить безпечні, але досить швидкісні, з відкритими вікнами і без кондиціонерів. В них ви будете єдиними або майже єдиними європейцями на всі 50+ чоловік в автобусі.

Альтернатива машині — послуга таксі на день, коли водій одночасно виступає гідом і везе, куди туристи скажуть, плата стягується за день (чайові на розсуд пасажирів, природно). Для зовсім лінивих є організовані тури на міні-автобусах.

7. Постояти на скелях Gris Gris в похмуру погоду, поспостерігати за величезними хвилями і відчути всю силу океанської стихії

Скелі Gris Gris контрастують зі стандартною картинкою тропічного раю. Це, швидше, схоже на суворі поступися атлантичного узбережжя Португалії та Франції.

Але саме тут можна відчути гігантську силу, яку представляє собою океан, і усвідомити, як мізерно малий осіб порівняно з цією міццю.

8. Побачити сім кольорів пісків Шамарель і сім кольорів веселки у водах водоспаду Шамарель

Піски Шамарель — унікальне явище. Деякі кажуть, що це просто гора бруду. Спочатку мені теж так здалося. Але потім піски заграли різними кольорами: від синього і зеленувато-болотного до коралового і жовтуватою охрі. На тлі піднімаються далеко гір — це абсолютно дивовижне видовище. Унікальність пісків ще і в тому, що кольори не змішуються під впливом дощів або вітру.

Недалеко від пісків знаходиться водоспад Шамарель. Вода падає двома потужними потоками з прямовисної скелі висотою до 95 метрів. Періодично у водах і бризках виникає веселка — як нагадування про семицветных пісках, що знаходяться неподалік.

9. Погуляти по ботанічному саду Памплемус і своїми очима побачити гігантські латаття Вікторія, лотоси і 200+ видів пальм, місцевих оленів і великих черепах

Білі ковані ворота, пальми і цвітуть лотоси. І гігантські латаття, поруч з якими відчуваєш себе Дюймовочкою, настільки у них величезні листя. Якщо приїхати у другій половині дня, то в саду буде дуже мало відвідувачів — і все це тропічне природне пишність буде належати тільки вам.

Там же, в ботанічному саду, можна побачити черепах, завезених з Мадагаскаром і Сейшел.

10. Відірватися по повній!

А ще на Маврикії можна зайнятися віндсерфінгом, дайвінгом, рибалкою. Або покататися на тарзанках в парку Casela, найдовша з яких — 1,5 кілометра.

Або погодувати черепах і побачити великих крокодилів в La Vanille Resort. Або ж знайті на небі Південний Хрест та інші сузір’я, які не видно жителям північної півкулі. А можна зробити вертолітний екскурсію і побачити підводний водоспад, насолодитися стравами зі свіжої риби і морепродуктів, полежати на пляжі, поплавати з маскою в океані, розглядаючи рібок і морських їжаків…

І, звичайно ж, сфотографувати все це чудове розмаїття на тлі океану і білосніжного піску і потім довго доводити всім знайомим, що це не фотошоп 🙂

Про інших подорожі Ольги можна прочитати в її блозі.

Сологуб Ольга

Мандрівниця

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України