Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Ольга Сологуб організувала і здійснила поїздки в більш ніж 25 країн. Читачам мандрівниця розповіла про одну з найбільш екзотичних країн, в яких їй довелося побувати, — про Маврикії.

Коли я зібралася на Маврикій, більшість моїх знайомих задавало питання: «Де це?» і «Навіщо тобі потрібно саме туди?»

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Відповім послідовно. Маврикій розташований в Індійському океані, географічно відноситься до Африки, розташований у південній півкулі, недалеко від Мадагаскару.

Чому їхати саме на Маврикій?

Велика перевага — простота в’їзду: на Маврикій не потрібна віза. При наявності квітка броні готелю на острів пускають без проблем. Крім того, там не водитися отруйна флора-фауна (морські їжаки не в рахунок) і для в’їзду не потрібні щеплення.

На Маврикії дивним чином переплітається голландська і французька колоніальна культури з острівної неквапливістю і розслабленням. Виходить такий собі європейсько-острівний мікс плюс дружелюбні місцеві жителі.

Нарешті, це той самий теплий Індійський океан, що на Мальдівах і Сейшелах, але дешевше.

І якщо Сейшели і Мальдіви позиціонують як райські романтичні острова, то на Маврикії можна знайте відпочинок на будь-який смак — від розкішних до ятизіркових готелів та організації весільних церемоній до відпочинку дикуном і волонтерства в заповідниках.

Відпочинок на Маврикії — все одне недешевий, і переліт становить 9-11 годин, у залежності від аеропорті вильоту, але різноманітність цього острова варта витрачених на неї зусиль і грошей.

ТОП-10 вражень, які варто отримати на Маврикії:

1. Зустріти захід сонця на березі

Звучить банально, але до виконання обов’язково. Немов за розкладом, о 18:00 сонце ховається в прозорих водах океану на західному узбережжі острова. Досвідчені мандрівники приходять подивитися на це зі своїми стільцями-кріслами і сидять на заході, потягуючи вино або кокосовий сік і насолоджуючись картиною.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Зустріч заходу може стати гідним завершенням дня під соснами на зеленій галявині на березі. Так роблять місцеві жителі у вихідні, які приходять на берег c сім’я сім’єю або компанією друзів, спілкуються і танцюють після заходу сонця прямо на пляжі.

2. Прогулятися по безкрайньому пляжі Флік-ан-Флак

Тільки океан, небо і пісок, що протікають вдалині, скільки видно оку. Уздовж берегової лінії Флік-ан-Флак люди неспішно гуляють чи займаються бігом. На березі ростуть південні сосни з довгими (до 20 см) голками. Під ногами шастають маленькі піщані крабі, які облаштували свої нірки в піску у декількох метрах від моря.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Супроводжує це все шум хвиль, які спочатку розбиваються об кораловий риф, а потім вже більш спокійними, ніби «випустившими пар», доходять до берега. Вони виносять на пісок водорості, морських їжаків і різнобарвні уламки коралів, які під впливом сонця дуже швидко перетворюються в загадкові фігури.

3. Піднятися на водоспади Тамарін з місцевім гідом

Якщо вам потрібен гід, то його можна просто зустріти на дорозі. Він під’їде сам, розповість, що тільки з ним ви побачите все найкраще, буде нескінченно щось говорити на суміші англійської та французької, покаже найкращі ракурси для фото, проведен під скелями водоспаду, допоможе спуститися по мотузці з крутимо камінню, нагодує екзотичними плодами прямо з куща, проведе через джунглі і навіть поділиться своїм засобом від комарів.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

І в кінці цього міні-походу ви самі захочете заплатити йому більше, тому що враження від прогулянки ви точно ніколи не забудете: приголомшливий каскад озер і сім водоспадів, найвищий з яких була повалена з висоти 43 метри, захоплюючі краєвиди на каньйон та нескінченний заряд оптимізму. Як бонус — безкоштовний фіш-пілінг прямо в одному з озер каскаду.

4. З’їздити на чайну фабрику Bois Cheri або на фабрику з виробництва рому Шамарель і піти на дегустацію

Якщо ви виберете дегустацію рома, можете вивчати весь асортимент — біля фабрики є готель, де можна переночувати і «освіжити» голову перед подальшою поїздкою.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

А на чайній фабриці Bois Cheri можна познайомитися з процесом виробництва чаю, від збирання чайного листа до пакування в коробки, зрозуміти, в чому різниця між чорним і зеленим чаєм і чому зелений чай корисніший, а також з подивом дізнатися, що ройбуш не містить чаю взагалі. А на завершення екскурсії — продегустувати всі наявні сорти чаю і придбати вподобаний додому в магазині при фабриці.

Для фанатів чаю є спеціальний туристичний маршрут: чайна дорога, яка проходити через кілька об’єм керамічних плантацій.

5. Поїхати в Порт-Луї і погуляти по торговому центру Waterfront і по набережній

Крім перерахованого вище, столиця острова Порт-Луї — це просто великий курний місто з діловими кварталами, автостанціями та великою кількістю людей.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Не за цим на Маврикій приїжджають. Тім не менше, багато мандрівники хочуть в цьому особисто переконатися.

6. Орендувати машину і навчитися їздити по дорогах з рухом

Для нас це незвично, ви будете плутати заверни, а місцеві жителі будуть вас обганяти. Для отримання більш екзотичних вражень, потрібно проїхатися по містам в центрі острова, в яких відразу відчуваєш себе, наче в Індії, завдяки хаотичному руху і великій кількості індусів. Якщо після цього заїхати в індуїстський храмовий комплекс в Grand Bassin, то можна остаточно переконатися в тому, що Індія зовсім близько.

Для того щоб все-таки відчути себе в Африці, рекомендую проїхатися на місцевих міжміських автобусах. Вони дешеві і досить безпечні, але досить швидкісні, з відкритими вікнами і без кондиціонерів. В них ви будете єдиними або майже єдиними європейцями на всі 50+ чоловік в автобусі.

Альтернатива машині — послуга таксі на день, коли водій одночасно виступає гідом і везе, куди туристи скажуть, плата стягується за день (чайові на розсуд пасажирів, природно). Для зовсім лінивих є організовані тури на міні-автобусах.

7. Постояти на скелях Gris Gris в похмуру погоду, поспостерігати за величезними хвилями і відчути всю силу океанської стихії

Скелі Gris Gris контрастують зі стандартною картинкою тропічного раю. Це, швидше, схоже на суворі поступися атлантичного узбережжя Португалії та Франції.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Але саме тут можна відчути гігантську силу, яку представляє собою океан, і усвідомити, як мізерно малий осіб порівняно з цією міццю.

8. Побачити сім кольорів пісків Шамарель і сім кольорів веселки у водах водоспаду Шамарель

Піски Шамарель — унікальне явище. Деякі кажуть, що це просто гора бруду. Спочатку мені теж так здалося. Але потім піски заграли різними кольорами: від синього і зеленувато-болотного до коралового і жовтуватою охрі. На тлі піднімаються далеко гір — це абсолютно дивовижне видовище. Унікальність пісків ще і в тому, що кольори не змішуються під впливом дощів або вітру.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Недалеко від пісків знаходиться водоспад Шамарель. Вода падає двома потужними потоками з прямовисної скелі висотою до 95 метрів. Періодично у водах і бризках виникає веселка — як нагадування про семицветных пісках, що знаходяться неподалік.

9. Погуляти по ботанічному саду Памплемус і своїми очима побачити гігантські латаття Вікторія, лотоси і 200+ видів пальм, місцевих оленів і великих черепах

Білі ковані ворота, пальми і цвітуть лотоси. І гігантські латаття, поруч з якими відчуваєш себе Дюймовочкою, настільки у них величезні листя. Якщо приїхати у другій половині дня, то в саду буде дуже мало відвідувачів — і все це тропічне природне пишність буде належати тільки вам.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Там же, в ботанічному саду, можна побачити черепах, завезених з Мадагаскаром і Сейшел.

10. Відірватися по повній!

А ще на Маврикії можна зайнятися віндсерфінгом, дайвінгом, рибалкою. Або покататися на тарзанках в парку Casela, найдовша з яких — 1,5 кілометра.

Фото Маврикію: 10 найяскравіших вражень з острова мрії

Або погодувати черепах і побачити великих крокодилів в La Vanille Resort. Або ж знайті на небі Південний Хрест та інші сузір’я, які не видно жителям північної півкулі. А можна зробити вертолітний екскурсію і побачити підводний водоспад, насолодитися стравами зі свіжої риби і морепродуктів, полежати на пляжі, поплавати з маскою в океані, розглядаючи рібок і морських їжаків…

І, звичайно ж, сфотографувати все це чудове розмаїття на тлі океану і білосніжного піску і потім довго доводити всім знайомим, що це не фотошоп 🙂

Про інших подорожі Ольги можна прочитати в її блозі.

Сологуб Ольга

Мандрівниця

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Україна опинилася на 152 місці в рейтингу безпечних і миролюбних країн, Чехія – на 7-му

Чехія посіла 7-е місце в рейтингу безпечних і миролюбних країн Global Peace Index, втративши порівняно ...