Авторські статтіНовини з Австрії

Майже кожен другий злочинець в Австрії не є її громадянином

Після десятирічного мінімуму, що припавши на 2017 року, спад злочинності в Австрії триває. За перші шість місяців поточного року, за попередніми даними, було зареєстровано 228 887 заяв і повідомлень про злочини, включаючи виявлених правоохоронними органами самостійно.

Це на десять відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року. Всього було затримано і заарештовано 135 520 підозрюваних у скоєнні злочинів, з них 40 відсотків не є громадянами Австрійської республіки. У Відні частка іноземців, які порушили закон, ще більше — 51,4 відсотка. Очолюють цей список іноземців громадяни Румунії, далі йдуть представники Німеччини та Сербії.

Знизилося на чотири відсотки кількість насильницьких злочинів, досягнувши 19 730 випадків. Все більш поширеними у цій категорії злочини, вчинені з використанням ножа. У більшості випадків вони були здійснені на тлі міжетнічних конфліктів.

Істотно в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла кількість зґвалтувань та інших злочинів проти статевої недоторканості — з 261 до 374 випадків. Втім, в поліції схильні вважати, що таких випадків сталося набагато більше, оскільки не всі вони оприлюднюються з боку жертв сексуального насильства. Дуже зросло число жінок, потерпілих від зґвалтувань, які прибули в Австрію з Афганістану.

Продовжилося зростання злочинів в інформаційній сфері, зокрема кіберзлочини в мережі Internet. За перші шість місяців 2018 року було зареєстровано 8 500 заяв і повідомлень про злочини в цій сфері. Приміром, за аналогічний період 2017 року їх було всього 8 000. В основному вони стосувалися шахрайських дій з боку зловмисників.

Кількість крадіжок, пов’язаних з проникненням у житло та інші фрази об’єкти нерухомості, що знаходяться «під замком», дещо зменшилося з 6 690 до 5 808. Основними об’єктами розкрадань тут були гроші, дорогі прикраси та аксесуари.

Зросла кількість скоєних крадіжок автотранспортних засобів. Всього за шість місяців поточного року було скоєно 1 922 викрадення (угону) автомобілів, проти 1275, скоєних в аналогічному періоді 2017 року. При цьому страждають власники нових автомобілів і моделей, але і більш старі. Останні, як правило, викрадають з метою розбирання на запчастини і подальшого продаж в країни Близького сходу, Північної Африки і Південно-Східної Європи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України