Новини

Квартирні шахраї – ми розкажемо, як можна від них захиститись

Купівля квартири останнім часом може перетворюватись на надскладне завдання, навіть якщо ви маєте достатньо грошей. Звучить дивно? Звісно, адже вибір квартир сьогодні величезний, всі оголошення нерухомості ви можете самостійно знайти на сторінках пошукового ресурсу ЛУН.ua, відгуки в інтернеті допоможуть вибрати найкращий район у місті, а експерти порадять, на якому поверсі оселитись. Залишається, мабуть, єдина проблема – квартирні шахраї, кількість яких в Україні зростає щороку. Чи можна від них захиститись?

Квартира від власника

Найпоширеніші схеми шахраїв, як правило, пов’язані із довіреностями на продаж майна. У цьому випадку не варто економити на консультації професійного юриста, адже подібні документи потребують детальної перевірки. Нерідко трапляється так, що довіреність є фіктивною.

Тривожним дзвіночком для покупця має стати неможливість зустрітись із власником квартири. Продавець може наводити різні аргументи (відсутність зв’язку, проживання в іншій країні), але вони не завжди будуть правдивими. Крім того, варто перевірити нотаріуса, який видав довіреність. За прізвищем на документі його можна знайти в реєстрі або відшукати номер телефону в інтернеті.

Ще одна корисна порада для покупців квартири на вторинному ринку – перевірка інших документів на нерухомість. Скільки власників має житло, чи всі вони згодні на продаж, чи не знаходиться квартира під заставою, чи є борги за комунальні послуги – відповіді на ці питання допоможуть захиститись від можливих шахрайських схем і купити нерухомість без проблем.

Проблемні забудовники

Не меншого клопоту може принести купівля квартири в новобудові, особливо на початковому етапі будівництва. Тут усе залежить від забудовника, але знайти надійного не так просто. Навіть перевірені і досить великі будівельні компанії можуть мати проблеми із дозволами на зведення житлового комплексу. Договір оренди чи купівлі земельної ділянки, затверджений план забудови, дозвіл на ведення будівельних робіт, договори із комунальними службами – потенційний покупець квартири має право побачити ці документи і впевнитись, що будівництво є законним.

Аби зменшити ризики, експерти радять вибирати забудовників, які працюють на ринку давно і мають хорошу репутацію. На місцевих форумах і тематичних порталах, як правило, можна знайти достатньо реальних відгуків і обрати надійну компанію, якій можна довірити гроші навіть на етапі котловану.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України