Новини

Купівля вторинної нерухомості – правила укладання угоди

Особливістю вторинного українського ринку нерухомості є висока конкуренція та нестандартне ціноутворення. Тому далеко не кожен середньостатистичний українець в змозі розібратися в тонкощах покупки вторинної квартири. При цьому основна проблема пов’язана не з пошуком житла, а з юридичною стороною угоди. Це обумовлено активною діяльністю шахраїв, які намагаються всіма способами нажитися на довірливих покупцях. Тільки тверезий розрахунок та повне усвідомлення майбутньої угоди дозволить уникнути поширених проблем, пов’язаних з придбанням нерухомого майна.

Як правильно вибрати квартиру?

Елітні апартаменти або комфорт-класу покупець вибирає відповідно до свого гаманця. А ось скільки коштуватимуть витрати по обслуговуванню будинку в майбутньому, потрібно прораховувати наперед, для житла великих площ краще заздалегідь передбачити автономне опалення, та теплоізоляцію.

Вибираючи де та у кого купити, потрібно крім вартості, враховувати з яких матеріалів побудований будинок, утеплені чи фасади, наскільки розвинена інфраструктура та транспортна розв’язка. Вкладаючи в будівництво, покупець економить на вартості квадратного метра, який подорожчає, як тільки будинок буде зданий в експлуатацію. Двокімнатна квартира непоганий варіант для здачі житла в оренду. Вартість квартири швидко окупиться, та буде приносити дохід власнику.

Умови визнання угоди недійсною

Існують різні причини визнання покупки житла незаконною. За твердженнями юристів часто угоду визнають в суді недійсною через наступних проблем:

  • Відсутність письмової згоди всіх прописаних у квартирі мешканців.
  • Відсутність дозволу місцевих опікунських органів, якщо на квадратних метрах прописані неповнолітні діти.
  • Операція проводилася недієздатною особою. Якщо продавцем житла є людина з огляду на проблеми зі здоров’ям, визнана недієздатною, угода буде розірвана судом в односторонньому порядку.
  • Якщо об’єкт нерухомості є заставним предметом у фінансовій установі. Простіше кажучи, квартира знаходиться в кредиті.

Найвигідніше купити житло на вторинному ринку з мінімальними ризиками у власника минаючи посередників. При цьому пошук пропозицій від власників житлоплощі став набагато простіше та зручніше завдяки DOM.RIA. Квартири на цьому сайті, увійшли в програму перевірених. Це житло куди виїжджав підготовлений інспектор для документації та фіксації поточного стану об’єкта на панорамну камеру з оглядом 360 градусів. Сьогодні сайт DOM.RIA №1 оскільки надає тільки свіжу та перевірену інформацію, що дозволяє йому конкурувати на ринку нерухомості.

Як змінилися правила реєстрації нерухомості?

Якщо не так давно право власності підтверджував письмовий документ, сьогодні все змінилося. Щоб зареєструвати угоду потрібно звернутися до державного реєстру, де буде створений електронний запис. У свою чергу власник квартири отримує довідку, що підтверджує наявність запису в Держреєстрі.

Для офіційного укладання угоди власник квадратних метрів повинен надати наступну документацію:

  • документ, що підтверджує право розпоряджатися нерухомістю;
  • цивільний паспорт та ідентифікаційний код;
  • згоду всіх прописаних у квартирі в письмовій формі;
  • довідка, що підтверджує відсутність обтяження на реалізований об’єкт.

У свою чергу у покупця повинні бути наступні документи:

  • паспорт громадянина України та ідентифікаційний код;
  • згода одного з подружжя на здійснення угоди;
  • довідка, що підтверджує дотримання прав неповнолітніх, якщо такі є.

Тільки наявність всіх перерахованих документів гарантує законність укладення угоди. У свою чергу відсутність будь-якого з документів може стати причиною визнання угоди недійсною.

Як обманюють недосвідчених покупців житла?

З огляду на те, що всі маніпуляції з нерухомістю зводяться до великих грошових вкладень – це привертає аферистів. Сьогодні шахраї часто використовують такі схеми обману:

  • Продаж знімного житла шляхом підробки документів. З огляду на можливості цифрових технологій підробити будь-яку довідку досить просто.
  • Використання копій документів при укладанні угоди. Навіть нотаріально завірена копія документів не є гарантією, що вас не обдурять.
  • Отримання завдатку без офіційного підтвердження. Якщо продавець бере завдаток, і не дає розписки завіреної нотаріусом, він намагається вас обдурити.

Придбання вторинної нерухомості – велике вкладення грошових коштів. Тому щоб не зіпсувати своє фінансове благополуччя уважно поставтеся до складання договору купівлі-продажу. Перед покупкою тверезо оцініть можливості та побажання, якщо необхідно брати банківський кредит, то виберіть надійний банк з вигідними умовами. Процес пошуку варіантів квартири та юридичне оформлення угоди поділяється на кілька етапів, тому виконуйте рекомендації професіоналів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України