Авторські статтіЗдоров'я

Кращі вправи для нирок

Нирки — один з головних органів людського організму. За добу вони здатні профільтрувати близько 150 л крові, звільнивши її від кінцевих продуктів обміну, надлишку мінеральних, органічних і чужорідних речовин, які надійшли з їжею або утворилися в організмі в процесі переробки.

Так що цілком зрозуміло, чому вони потребують особливої уваги з боку кожної людини. Адже від їх роботи повністю залежить наше самопочуття і здоров’я. Вони, до речі, найбільше серед інших органів страждають від неправильного харчування і способу життя. Внаслідок чого можуть виникати такі захворювання як пієлонефрит, гломерулонефрит, утворюються камені.

Щоб це запобігти, за цим важливим органом треба ретельно стежити: правильно харчуватися, не переохолоджуватися і періодично проводити процедури по очищенню.

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ — НА ПЕРШОМУ МІСЦІ

Щоб усунути причини, що ведуть до утворення каменів, потрібно насамперед переглянути своє харчування і спосіб життя з метою нормалізації обміну речовин.

Зокрема, що стосується харчування, то процес їжі повинен відбуватися наступним чином:

  • Спочатку слід пити рідину (компот, чай, воду, соки тощо).
  • Далі повинні йти свіжі салати, згідно сезону. У холодну пору року — трохи тушковані або варені овочі.
  • Після вживання рослинної їжі можна з’їсти тільки одне якесь блюдо, але воно має бути ситним — аби наїстися. Якщо це каша, то тільки одна каша, якщо м’ясо, то тільки м’ясо без гарніру.

Така послідовність дозволить організму правильно і легко все переварити. Якщо ж процес їжі відбувається навпаки — спочатку ви їсте, а потім запиваєте, то їжа не переробляється належний чином, внаслідок чого вона повноцінно не розщеплюється і утворюється безліч шлаків.

Крім того, щоб запобігти каменеутворенню в нирках, слід якомога менше вживати м яса і борошняних виробів і віддавати перевагу в раціоні сирих овочів та фруктів.

До того ж потрібно їсти частіше, але маленькими порціями: велика кількість їжі, яку ми так часто вживаємо за один підхід, не встигає повністю перетравлюватися, як наслідок, в організмі накопичується багато шлаків, що, поза всяким сумнівом, негативно позначається на стані не тільки нирок, але і всього організму.

КОЛИ ОЧИЩЕННЯ РОБИТИ НЕ МОЖНА

Очищення нирок рекомендується не для всіх. Зокрема, його можна проводити тільки людям, які не мають гострих або хронічних захворювань нирок і сечового міхура. Протипоказання до очищення мають також люди з пієлонефритом, великими каменями в нирках. Небажана ця процедура і для чоловіків, які страждають від аденоми простати. Тобто, у випадку будь-якого захворювання, яке призводить до утрудненого сечовипускання, можна провести очищення в домашніх умовах такого органу, як нирки. Звичайно, не варто робити таку процедуру під час вагітності і місячних.

Взагалі, починати очищення нирок можна тільки після встановлення характером наявних у них конкрементів, інакше можна навіть погіршити ситуацію, сприяючи утворенню більш складних і великих каменів. Тому варто перш проконсультуватися у відповідних фахівців, зокрема в уролога-нефролога. Так ви зможете запобігти несподіване загострення сечокам’яної хвороби.

СПОСОБИ ОЧИЩЕННЯ НИРОК ВІД ШЛАКІВ І ТОКСИНІВ

  • Залити 2 ст. л. плодів (або коренів) шипшини 1 склянкою води і кип’ятити протягом 15 хв. Потім, коли відвар охолоне, процідити. Приймати по 1/3 склянки три рази в день. Курс: 1,5-2 тижню.
  • Спосіб очищення нирок за допомогою соків досить простий і доступний. Його особливо легко і корисно застосовувати влітку, коли багато свіжих фруктів і овочів. Сокотерапія передбачає застосування різних соків за певною схемою. Наприклад: в липні — огірковий сік, в серпні — з кабачків, у вересні — гарбузовий. Це періоди дозрівання цих овочів, коли у них спостерігається максимальна концентрація корисних речовин. Годяться для очищення нирок і сокові коктейлі. Для цього слід один з цих соків (огірковий, гарбузовий або кабачковий) взяти за основу, а потім до нього додати будь-який інший — за смаком. Потрібно випивати по 1 склянці соку за 30 хв до їди тричі на день.

До речі, гарбузовий сік деякі лікарі не радять вживати в чистому вигляді, тому його можна розводити, наприклад, морквяним соком.

Можна скористатися для очищення нирок і сумішшю морквяного, бурякового і огіркового соків, взятих у співвідношенні 10:3: 3.

Така сокотерапія корисна не тільки для нирок, але і для всього організму в цілому.

  • Взяти по 1 склянці меду, соку чорної редьки, червоного буряка (перед цим його слід потримати в холодильнику) і горілки, добре все перемішати і поставити настоюватися в темне місце на 2-3 доби (температура повинна бути близькою до кімнатної). Приймати по 1 ст. л. тричі на день за 20-30 хв до їди. Курс очищення триває до тих пір, поки не скінчиться засіб. При необхідності після 2-3 тижнів перерви курс можна повторити, однак у цьому випадку слід взяти вже 1,5 склянки соку чорної редьки.

При очищенні можуть з’явитися болі в нирках і загальне нездужання. Не варто цього лякатися — треба потерпіти.

  • В кінці літа — початку осені можна провести очищення нирок за допомогою гарбузів. Для цього потрібно дотримуватися спеціальної дієти, що складається переважно з кавунів, яких потрібно щодня з’єднання їдати якомога більше, і житнього хліба (300 г на добу). Таке харчування повинно тривати 1 тиждень. В кінці тижневої дієти слід прийняти теплу ванну, поєднавши цю приємну процедуру з поїданням кавуна. Найбільш підходящий час для цього з 17 до 19 години — годину найбільшої активності нирок. Можна здійснити сечовипускання прямо у ванні з теплою водою. Потім потрібно лягти в теплу постіль. Через 2-3 тижню цей спосіб очищення можна повторити.

Увага! При уратних та кальцій-оксалатних солях в нирках і сечовому міхурі рекомендується з’єднання їдати по 2-2,5 кг кавунів в день. У разі ж фосфатних солей (лужної реакції сечі) кавунове лікування не рекомендується.

  • Для очищення нирок корисно систематично влаштовувати огіркові розвантажувальні дні. Для цього протягом цілого тижня слід їсти тільки одні свіжі огірки: протягом усього дня (з 7 до 23 годин) — близько 1,5 кг цього овоча. Для того щоб не відчувати виснажливого голоду, можна вживати в день три запечених (в мундирі) картоплини без солі і масла.

За годину до сну дуже добре випивати чай з чебрецю: 0,5 ч. л. трави заварити 1 склянкою окропу, наполягати 1 годину, процідити.

  • Очищення нирок сприяє прийом протягом місяця настою мучниці: 1 ст. л. трави залити 1 склянкою окропу і потримати 15 хв на водяній бані. Приймати по 2 ст. л. за 20 хв до їди тричі на день.
  • Якщо ввести в раціон вівсяний кисіль, можна ефективно очистити нирки. Для його приготування натуральний овес слід ретельно промити, засипати в термос і залити окропом так, щоб вода ледь покривала, залишити настоюватися протягом 12 годин. Потім розпарений овес гарячим протерти через сито. Отриману клеєння масу слід вживати вранці на сніданок без солі і цукру. Для поліпшення смаку можна додати трохи меду. Протягом дня можна їсти тільки овочі, фрукти, горіхи, пити натуральні свіжоприготовлені соки і трав’яні настої.
  • Взяти по 50 г трави шавлії, материнки, звіробою, меліси і споришу; 2 ст. л. суміші залити 250 мл окропу. Пити настій натщесерце по 0,5 склянки двічі на день (напій можна підсолодити медом). Тривалість першого етапу курсом очищення — 7 днів. На іншому етапі перед сніданком слід випивати по 100 мл настою, змішаного з 5 краплями пихтового масла. То ж робити перед обідом і вечерею. Тривалість іншого етапу — 5 днів. Помутніння сечі в цей період свідчить про ефективність процесу очищення.
  • До 1 склянці меду додати 1 склянку насіння селери, добре перемішати. Приймати по 1 ч. л. тричі на день. Курс — не менше 1 місяця.
  • Змішати очищені кедрові горіхи і мед, узяті в рівних частинах. Приймати по 3-4 ч. л. щодня протягом 1 місяця.
  • Дрібно нарізати 1 кг свіжої петрушки разом з корінням і один великий корінь селери, залити 1 л води і додати 1 кг натурального бджолиного меду. Поставити суміш на слабкий вогонь і, постійно помішуючи, довести до кипіння, потім охолодити, накрити кришкою і залишити настоюватися протягом 3 діб. Після знову додати 1 л води, закип’ятити і процідити. Приймати цей сироп щодня по 3 ст. л. перед їжею.
  • Залити 1 склянкою подрібнених плодоніжок (хвостиків) вишні 0,5 л окропу в термосі. Настояти ніч. Випити 1 склянку настою ковтками протягом дня. Потрібно відзначити, що це один з варіантів безболісного руйнування каменів.
  • Для очищення нирок, а також судин і печінки рекомендує приймати по 1 ч. л. лимонної цедри за 30 хв до їди

Під час процесу очищення слід стежити за своєю уриною, щоб переконатися в ефективності процесу. Для цього потрібно ранкову січу набрати в пляшку і залишити її до наступного ранку. Вранці розглянути: у ній можуть бути білі пластівці, слиз, облог у вигляді порошку, пісок. Сеча може бути каламутною, темною або світлою. Контролювати урину можна припинити, коли вона буде світлою протягом трьох днів спостереження.

Увага! При будь-якому способі очищення може з’явитися біль у попереку, обумовлена виходом невеликих каменів або піску. Особливо це відчувається ввечері. Щоб полегшити виведення і зменшити біль, рекомендується прийняти теплу ванну, яка зніме спазм судин і сечовивідних шляхів. Також добре прикласти грілку до попереку або випити спазмолітичний засіб. Як правило, больовий напад триває не більше години.

В 10-00 — натщесерце випити 1 склянку сирої води великими ковтками і кілька разів присісти, таким чином стимулюється робота кишечника.

В 11-00 — з’їсти без солі невеликий пучок кропу з петрушкою і запити 1 склянкою будь-якого свіжовичавленого овочевого соку (буряковий слід розводити морквяним — 1:1).

В 12-00 — випити склянку кип’яченої води кімнатної температури — тепер воду треба пити повільно, невеликими ковтками.

В 13-00 — з’їсти пучок петрушки з кропом і запити склянкою овочевого соку (крім бурякового).

О 14:00 — знову випити склянку кип’яченої води.

О 15:00 — з’їсти пучок зелені з овочевим соком.

В 17:00 — переварена вода.

В 18:00 — зелень з соком.

О 20:00 — 0,5 склянки кип’яченої води.

Обов’язково в 2-3 години ночі потрібно знову випити 0,5 склянки кип’яченої води.

Якщо все робити правильно, дотримуючись графік прийому зелені з соком і води — очистяться не тільки нирки, але і вся рідинна середовище організму.

Таку чистку слід проводити раз на місяць та не більше 3 разів на рік.

ЦІЛЮЩІ ЗВУКИ ДЛЯ НИРОК

Згідно стародавнім вченням, цілющим звукосполученням для нирок є ЧУЕЙ. При цьому перша частина вимовляється швидко, розтягуючись у другий: Ч-У-Е-Е-Е-Й.

Звукову вправу потрібно виконувати сидячи, зосередивши всю увагу на нирках. Слід глибоко вдихнути і з видихом вимовляти: Чу-У-Е-Е-Е-Й. При цьому слід уявити, що обидві нирки оточені хмарою чистого синього кольору. З видихом з нирок виходять, вичавлюються всі ваші страхи, переживання, негативні емоції і біль — саме вони блокують енергію, яка циркулює в нирках. Повторювати цілющий звук потрібно не менше 3 разів.

Крім того, оздоровчий вплив на нирки має звук «Ю». Особливо він допомагає при урологічних захворюваннях і хворобах нирок. Сісти, поклавши руки на спину в області нирок, і на видиху протяжно вимовити: «Ю-Ю-Ю-Ю». Зробити так 12 разів.

МЕТОДИКА ПОСТУКУВАННЯ

Розтерти долоні рук так, щоб вони стали гарячими. Стиснути кулаки і покласти їх тильною стороною на область нирок (вона розташована під нижніми ребрами, по обидві сторони хребта). Постукувати тильною частиною кулака по нирках, не менше 5 разів (5-10). Під час цієї процедури не повинно бути неприємних відчуттів.

Потім знову розтерти долоні, щоб вони стали дуже гарячими, і покласти їх на спині так, щоб вони накрили собою обидві нирки. Протягом декількох хвилин язиком долонями спину, прогріваючи область нирок.

Вправи для нирок

На додаток до всіх зазначених вище методів очищення нирок можна застосовувати особливу вправи для виведення піску. Ця вправи називається «Голодний тигр нападає на жертву». Лягти на живіт. Руки і ноги одночасно ривком піднімати вгору 3-5 разів. Цей рух сприяє дробленню і розчинення дрібних камінчиків і виведенню піску.

Схожий ефект має і вправи «Лук», тільки слід глибше прогинатися, погойдуючись при цьому на животі і ребрах

Слідкуйте за своїм здоров ” ям!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України