Новини

Краще бути їжачком в Німеччині

Лист однієї дівчини з Німеччини своїй подрузі. Верніше, частина. Пунктуація, орфографія і інші нехитрі звороти автора збережені без зміни. Далі від імені автора.

… Іду, значить,на  шопінг, дивлюся: на узбіччі їжачок лежить. Не клубочком, а навзнак, і лапками догори. І мордочка вся в кровищі: машиною, напевно, збило. Тут в передмістях кого тільки не тиснуть! Їжачки, лисиці, змії … іноді навіть козулі попадаються. Мені чогось шкода його стало: загорнула в газету, принесла додому. Дзвоню Гельмуту, питаю, що робити? Він мені: віднеси в лікарню, там ветеринарне відділення є. Гаразд, несу.

Зайшла в кабінет. Зустрічає якийсь Айболить накачаний: за два метри зросту, з халата два простирадла зшити можна. Вас іст лос ?! – питає. Ось вже, думаю, точно: лось. І догадуюся: забула, як по-німецьки їжак. Потім вже в словнику подивилася. Ну, суну йому бідолаху: мовляв, таке шайсе сталося, тваринка капут, лікуй, давай. Назвався лосем – люби їжачків ..

Так він по життю Айболітом виявився: рожа перекосилась, мало не плаче бідолаха. Тампонами протер, мало не облизав і укол засандалив. Блін, думаю, мало їжакові своїх голок. І поніс в операційну. Зачекайте, каже, близько години.

Ну, йти якось стрьомно – чекаю. Години через півтора виповзає цей лось. Табло скорботне, як ніби у мене тут родич загинається. І мовить: мовляв, як добре, що ви вчасно принесли бідну істота!

Травма, дуже важка: жити буде, але інвалідом залишиться .. Зараз, лібе фройляйн, його забирати і навіть відвідувати не можна: ломка після наркозу.

Я від такої турботи тихо охриніваю. А тут починається повний ам енді. Айболить продовжує: Пару днів пацієнтові (nоtа bеnе: їжакові!) Доведеться полежати у відділенні реанімації (для їжачків, н /// х? !!!), а потім зможете його забирати. У мене, напевно, на обличчі було написано: А на хрена мені вдома їжачок-інвалід?! …

Він схоплюється: Але, може бути, це для вас обтяжливо і надто відповідально (йо-майо !!!). Тоді ви можете оформити тварину в притулок (б /// я !!!). Якщо ж все-таки ви вирішите дати притулок йому, знадобляться деякі бюрократичні формальності ..

Розумію, що ржати не можна: німець сумний, як на похоронах фюрера. Гашу либу і питаю: – Договір про опіку (над їжачком, е /// т !!!)? – відповідає, а також характеристику з магістрату. Я вже ледве стримуюся, щоб не засміятися. Цей зоофіл на повному серйозі відповідає: – Ні, характеристика щодо вашої сім’ї, фройляйн.

У документі повинні міститися відомості про те, чи не звинувачувалися ви або члени вашої сім’ї в насильстві над тваринами (щосили жену з голови образ Гельмута, який грубо співживає з їжачком!). Крім того, магістрат повинен підтвердити, чи маєте ви матеріальні і житлові умови достатні для опіки над твариною (не занадто ми бідні для їжачка,  !!!). У мене, блін, ще сил вистачило сказати: мовляв, я пораджуся з близькими, перш ніж піти на такий відповідальний крок, як усиновлення їжачка. І питаю: скільки я повинна за операцію? Відповідь мене дотиснула.

“О, ні, -каже, -ви нічого не повинні! У нас діє федеральна програма з порятунку тварин, постраждалих від людей”. І далі – заціни: “Навпаки, ви отримаєте премію в сумі ста євро за своєчасне звернення до нас. Вам відправлять гроші поштовим переказом (… вісім, дев’ять – аут !!!).

Ми вдячні за вашу доброту. Данке шен, гуторехціг фройляйн, Ауфідерзейн! “Загалом, додому йшла в повному угарі, сміятися вже сил не було.

А потім чогось сумно стало: згадала нашу лікарню, коли тітка лежала після інфаркту. Як харчі тягала три рази в день, білизна, посуд; благала, щоб оглянули і хоч зеленкою помазали …

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України