Комп’ютерна модель показала вченим, як аерозолі впливають на хмари

Група японських кліматологів, спільно з розробниками інноваційних обчислювальних технологій змогла побачити процеси, які відбуваються в хмарах із-за попадання в атмосферу аерозолів. Для дослідження вчені застосували комп’ютерну модель.

Завдяки надпотужному комп’ютеру дослідники зуміли до найдрібніших нюансів змоделювати атмосферні явища за всіма запропонованими параметрами. В результаті була спростована стала теорія про те, що тверді частинки, які потрапляють в атмосферу з природних і техногенних джерел, сприяють утворенню хмар та, як наслідок, призводять до збільшення парникового ефекту.

У верхніх шарах атмосфери аерозолі, навпаки, руйнують хмари, включаючи механізми миттєвого випаровування води. Таким чином, вчені змогли знайти метод прогнозу погодних умов на кілька років вперед, а також визначити кліматичні зміни. Дослідники не збираються зупинятися на досягнутому і будуть у перспективі застосовувати ще більш потужні комп’ютери для довгострокових прогнозів.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Статистичне управління Австрії назвало найпопулярніші імена у дітей, народжених у 2017 році

Статистичне управління Австрії (Statistik Austria) провело аналіз всього народжених у 2017 році хлопчиків і дівчаток ...