Подорожі

Як вибрати готель і не переплатити: поради туристам

Для більшості мандрівників планування поїздки починається з пошуку і покупки авіаквитків, а вже потім вони приступають до вибору готелю. Хоча на переліт витрачається всього кілька годин, а ось у готелі проходить більша частина відпустки. Давайте змінювати такий підхід разом! На що варто звертати увагу при виборі готелю і яким чином можна заощадити на проживанні за кордоном — про це поговоримо далі.

Як вибрати готель і не переплатити: поради туристам

  • Вибір готелю в залежності від типу відпочинку

Саме тип відпочинку визначає важливість рівня сервісу та розташування готелю. Наприклад, якщо ви вирушаєте на

триденне знайомство з екскурсійним містом, то навряд чи будете сидіти в номері та користуватися різними благами готелю. Важливі лише близька відстань до головних визначних пам’яток і загальні характеристики номерного фонду (на кшталт чистоти, наявності окремих ліжок у двомісних номерах, шумоізоляції тощо).

Інша справа — пляжний відпочинок! Тут пропоновані послуги відіграють ключову роль. Наявність басейнів, аніматорів, тип харчування — на всі подібні нюанси варто звертати увагу.

Відповідним чином розподіляється і бюджет: у міських турах більшу частину витрат займають переліт та екскурсії, а у морських — проживання та харчування.

Ваше завдання — виходячи з цих критеріїв, знайти найкраще поєднання ціни та якості.

  • Зірковість — не аргумент

Коли йдеться про економію на проживанні, всі відразу згадують про хостели і дво-, тризіркові готелі. Звичайно, ціни в них нижчі, ніж у чотири- і п’ятизіркових. Але не відкидайте відразу ж останні.

Часто буває так, що дорогі готелі пропонують такі великі знижки, що в результаті зупинитися у них буде набагато вигідніше, ніж у дешевих. Тому для початку переглядайте суперпропозиції, а потім уже (якщо немає нічого підходящого) шукайте хостели.

  • Готель або апартаменти

Ще один спосіб заощадити на проживанні за кордоном — віддати перевагу не готелям, а апартаментам. Ви здивуєтеся, але навіть у найпопулярніших європейських столицях можна орендувати квартиру за цілком помірними цінами. Таким чином, до речі, ви заощадите і на харчуванні, адже часто в апартаментах є міні-кухні, де можна самостійно готувати, а не витрачати гроші на дорогі ресторани та кафе.

Майте на увазі, що навіть якщо передоплата при бронюванні зараховується на банківську карту, то основну суму найчастіше потрібно буде заплатити готівкою — на руки господарю.

  • Чим раніше, тим краще?

Ключовий аспект у бронюванні житла — «завчасність». Але цей аспект може бути досить суперечливим. З одного боку, чим раніше купиш — тим нижчі ціни, а з іншого — величезні знижки з’являються саме в останній момент, коли готелю не вдалося розпродати всі номери. Як бути? Аналізувати!

Якщо ваш приїзд приурочений до якої-небудь події, однозначно краще бронювати готель заздалегідь. Адже чим ближче до дати Х, тим менше доступних пропозицій. Скажімо, дешеві готелі в Парижі, де проходив фінал Євро-2016, складно було знайти навіть за півроку до 10 липня.
Якщо ви не прив’язані до конкретних дат, то все одно не зайвим буде перевірити, коли в місті чи навіть країні проходять великі заходи. У ці дні краще не їхати, оскільки і переліт, і проживання обійдуться дорожче.
Завжди враховуйте сезонність. Наприклад, квітень–травень і вересень–жовтень — традиційний час для екскурсійних турів, а влітку в європейських столицях ціни знижуються. І навпаки — в літні місяці на морських курортах високий сезон, а якщо полетите в оксамитовий сезон, зможете значно заощадити. А на гірськолижні курорти можна поїхати і в травні: в горах сніг ще лежатиме, а скі-паси та готелі вже зі знижками.
Якщо поїздка на море все ж припадає на літні місяці, заощадити на житлі вдасться, якщо бронювати готель за 6 місяців до приїзду.

  • Дійте нестандартно

Можна ще «обдурити систему», оселившись у передмісті столиць або великих туристичних міст. Повірте, налагоджене транспортне сполучення дозволить вам дістатися до центру максимум за годину, а економія на проживанні буде значною. Для прикладу візьмемо Барселону, де житло традиційно дороге, зате в сусідніх Ситжесі або Калельї ціни на порядок нижчі, а дістатися до Барси можна за лічені хвилини на електричці.

Відкриємо маленький секрет для тих, хто збирається на кілька днів до екскурсійного міста. Якщо ваша поїздка припадає на вихідні, оселіться в бізнес-готелях — у неробочі дні вони майже порожні та значно скидають ціни на проживання. В інших готелях ціни трохи знижуються як раз у будні дні.

Радимо бронювати номери non-refundable (без права скасування броні) — це дозволить вам істотно заощадити.

Також можна забронювати найпростіший і найдешевший номер у готелі. А потім напряму подзвонити в готель і обговорити додаткові вимоги. Як правило, готельєри йдуть на зустріч і “апгрейдять” ваше замовлення (якщо в них, звісно, ще є вільні номери).

Розкриємо ще один секрет: іноді подорожувати одному вигідніше, ніж парами. Через те, що одномісні номери бронюють рідше, на них часто бувають великі знижки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України