Техно

Як вибрати бітумну черепицю?

вибираємо бітумну черепицю
вибираємо бітумну черепицю

Бітумна черепиця – лідер ринку покрівельних матеріалів. На зростання популярності цього матеріалу позначилися величезна кількість моделей, фірм виробників, колекцій і типів.

Опис

З іншого боку це ускладнило в рази питання вибору конкретної бітумної черепиці для покрівлі. Про те, як вибрати бітумну черепицю ми і поговоримо нижче.

Як вибрати бітумну черепицю

Оскільки бітумна черепиця – це багатошаровий матеріал, то для вдалого вибору необхідно детально оцінити якість кожної кулі. Зазвичай у складі черепиці є наступні шари: верхній і нижній захисні покриття, склополотно або два шари бітуму. Розберемося детальніше з кожним з них, щоб знати на які нюанси варто звернути увагу перед тим, як купити бітумну черепицю.

Захисний верхній шар бітумної черепиці.

Зверху бітумна черепиця посипається базальтовим гранулятом або мінеральною крихтою. Такий шар дозволяє захистити бітум від різних впливів навколишнього середовища, сонячних променів, вітру. Величезне значення відіграє форма гранул. Луската форма гранул набагато гірше позначається на приляганні їх однієї до іншої в порівнянні з круглої. В результаті страждає захист шару бітуму. Ще варто звернути увагу на ультрафіолетову стабільність захисного шару. Від неї залежить термін збереження матеріалом свого кольору.

Бітумний шар черепиці.

У складі покрівельних матеріалів бітум використовується, як правило, двох типів: окислений бітум і бітум зі спеціальними добавками. Суперечки про те, який з них краще – це не настільки важливий момент. Зазначимо, що окислений бітум застосовується в створенні черепиці вже давно. Це, свого роду, класична технологія. Модифікатори застосовувати стали лише в останні кілька років і не всі вони підходять для бітумної покрівлі. Зарекомендували себе відмінно модифікатори типу АПП (атактичний поліпропілен) і СБС (стирол-бутадієн-стирол). Їх застосування благотворно позначається на еластичності бітуму. Деякі виробники використовують цю властивість для зниження товщини шару бітуму і зменшення собівартості. Зрозуміло, що це негативно позначається на надійності черепиці.

Армуючий шар бітумної черепиці.

Основою бітумної черепиці служить повсть або стіклохолст. Обидва матеріали здатні гарантувати стабільну форму черепиці за рахунок низького коефіцієнта розтягування.

Клейкий нижній шар бітумної черепиці.

Неважливо чи клейкий бітумний шар суцільним або у вигляді смужки. На особливості монтажу це сильно не впливає. Головне, що це шар не повинен містити піску, перешкоджає створенню гідроізоляції.

В нашому магазині blagosvit.com.ua Ви можете отримати відповіді на всі питання, пов’язані з покрівельними матеріалами та їх вибором.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України