Подорожі

Як подорожувати по Європі дешево або майже задарма?

Подорожувати люблять, напевно, всі, а подорожувати по Європі тим більше, тому що тут є безліч красивих міст, різноманітних парків і музеїв, чудова архітектура і інші визначні пам’ятки, гідні Вашої уваги. Варто згадати і про можливість спробувати кулінарні витвори різних народів.

Але подорожувати треба з розумом, розраховуючи на свій реальний бюджет.

Проте поговоримо ми сьогодні про країну, яку по праву вважають однією з найдорожчих, з точки зору туриста. Ви, звичайно, і самі прекрасно знаєте, що Німеччина недешева країна, і на те є певні підстави: німці багато працюють і добре заробляють, а значить, можуть і добре заплатити за транспорт, готель, ресторан та інші принади відпускної життя. Але і серед європейців, та й самих німців, зустрічаються люди небагаті, які теж хочуть подорожувати добре, але не виходячи за рамки бюджету.

До Німеччини також приїжджають туристи з різних країн (включаючи і наших співвітчизників) з помірним достатком, а то і зовсім бідні. З України в Німеччину вам допоможе дістатися компанія Benz Express. Компанія пропоную комфортабельні автобуси. Постійні клієнти, які скористаються послугами фірми отримують знижки на купівлю квитків.

Проте, і у них виходить непогано провести час в цій заможній європейській країні. Давайте спробуємо розібратися як їм (нам) це вдається. Вся інформація, яку Ви знайдете нижче – мій особистий досвід, і частково досвід моїх добрих друзів.

berlin

Berlin – Unter den Linden – Friedrich der Gro?e Берлін. Знаменита Унтер ден Лінден, ліворуч пам’ятник Фрідріху Великому (Friedrich der Gro?e), праворуч вдалині Берлінський Кафедральний Собор (Berliner Dom), а за ним видно Берлінська телевежа (Berliner Fernsehturm).

Так, Німеччина може бути дорогою країною, тут є все для самого вимогливого туриста, добротні готелі, зручне транспортне сполучення, дорогі ресторани, але нам ця розкіш зовсім не обов’язкова.

Німеччина країна багатогранна, а значить, ми знайдемо розваги і відпочинок на будь-який смак і гаманець. Для цього треба зовсім небагато: бути відкритим для спілкування, любити і приймати все нове і знати хоча б десяток-другий фраз по-німецьки (звичайно, чим більше, тим краще). Для того щоб знайти і вивчити найбільш ходові фрази не полінуйтеся заглянути на сторінку російсько-німецького розмовника.

Англійська теж може стати гарною підмогою в Вашій подорожі, особливо якщо Ви відвідуєте кілька країн. І з німцями цілком реально домовитися мовою міжнародного спілкування. Крім того, в Інтернеті найбільше інформації для подорожей по Німеччині Ви знайдете на німецькій та англійській мовах.

Чи можна їхати в Німеччину на машині? Так, зрозуміло, але розраховувати на дешеву поїздку в цьому випадку не доводиться, і виною тому вартість палива, хоча дороги при цьому в Німеччині все безкоштовне, включаючи і відомі своєю якістю автобани. Крім того в країні діють жорсткі екологічні вимоги, тому не рекомендується їхати на старенькому димлячі авто. Вам доведеться також купити страхывку на автомобіль, точніше поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності – зелену карту для Європи, щоб убезпечити себе в разі непередбаченої ситуації (мінімум 15 днів близько 30 євро), і не забуваємо про те, що в великих містах парковки в центрі платні . Так що машина – це зручно, практично, мобільно, але для бюджетної поїздки по Німеччині транспорт, мабуть, краще вибрати інший.

Що у нас залишається? Поїзд, автобус і … літак. Поїзд теж дорого і довго, автобус трохи дешевше, але проїхати такий шлях сидячи – задоволення нижче середнього. Тому зупинимося докладніше на авіатранспорті, а про потягах і автобусах, правда вже всередині Німеччини, поговоримо трохи пізніше.

Якщо Ви летите в Німеччину на літаку, то зверніть увагу на недорогі авіакомпанії, такі як Ryanair, Easyjet і Germanwings. Дві перших в Росії та СНД працюють не дуже активно, тому, швидше за все, доведеться або летіти з пересадками, або їхати наземним транспортом в Прибалтику або Польщу і вже звідти летіти до Німеччини.

Також важливо правильно вибрати аеропорт в Німеччині, так як далека поїздка на поїзді може з’їсти всю Вашу авіа-економію. Тому вибирайте аеропорт по можливості ближче до мети або початку Вашої подорожі. Але і з наземним транспортом є варіанти. Можна поїхати, наприклад, на машині, але брати авто в оренду і, тим більше наймати таксі, ми не будемо, ми ж домовилися, що у нас бюджетна поїздка. Виявляється, німці зовсім не проти поділитися з Вами не тільки новинами за кухликом пива, але і своєю машиною. Знайти такого бажаючого можна через численні онлайн сервіси пошуку попутників, для цього в будь-якому пошуковику наберіть слово Mitfahrzentrale, або bla bla car і … німецький Вам на допомогу. Але не лякайтеся, багато сайтів мають також англійську (Carpooling) версію, а ось з російським у них поки не дуже. Якщо добре пошукати, то і на деяких російськомовних форумах Німеччини можна знайти пропозиції з пошуку попутників. Втім, я б не втрачав можливості поспілкуватися в дорозі з носіями і підтягнути мову. Компанії іноді підбираються дуже цікаві й балакучі. Такі поїздки по Німеччині досить безпечні, а багато водіїв мають постійний аккаунт з фотографією, телефоном і адресою email на сайті. Ну а економію рахуйте самі: якщо проїзд на поїзді від Берліна до Мюнхена коштує близько 120 євро, то на попутці можна доїхати за 25-30 €. Непоганою альтернативою поїзду може служити і автобус, особливо якщо потрапите на якусь промо-акцію. Правда, зі спілкуванням в автобусі трохи складніше. Але є ще одна хороша новина: по Німеччині можна їздити безкоштовно! Для цього, однак, треба бути справжнім любителем пригод і навіть трохи авантюристом. Можна просто вийти на дорогу і підняти великий палець вгору. Водії можуть зупинитися, а можуть і не взяти Вас на борт. Зрозуміло при цьому треба керуватися своїм і чужим досвідом і здоровим глуздом, а для добропорядних самотніх дівчат цей спосіб подорожей і зовсім небажаний. Є кілька простих правил, якими повинен керуватися автостоперам або хітчхайкер як зараз називають цих людей на англійський манер (по-німецьки – Tramper).

Перше: довіряйте Вашим інстинктам, якщо у Вас є хоч дещиця сумнівів, не сідайте в машину під будь-яким приводом, все одно Ви цю людину більше ніколи не побачите. Друге: коли намагаєтеся зупинити машину, стійте поза проїзною частиною, але так, щоб Вас було добре видно, робіть зрозумілі жести і залишайте водієві місце для гальмування і зупинки. І третє: не залишайте без нагляду свої речі, в машині з незнайомою людиною або при дорозі. Принцип такий: все своє ношу з собою.

Треба сказати, що автостоп був особливо популярний років 20-30 назад, але сьогодні він, на жаль, відходить в небуття, – гроші правлять бал. Втім, ентузіасти не здаються: hitchwiki.org З їжею в Німеччині проблем не виникне, так як в країні повно недорогих супермаркетів, таких як Netto, Aldi, Lidl. Опинитеся Ви в місті або в селі, поблизу завжди знайдеться супермаркет. Ціни на продукти в магазинах Німеччини можна порівняти з українськими, тому їжа не зробить великого впливу на Ваш бюджет. Так що якщо Ви хочете дешево поїсти, то завжди можете купити німецької шинки, ковбаси і хліба, приправити їх горчичкой, на десерт взяти солодкий кухен – німецький пиріг, і запити все це соком або йогуртом. Коротше кажучи, можна недорого поїсти і залишити про запас. Якщо Вам раптом захотілося випити то тут з цим просто роздолля. Німеччина – країна пива, тут це напій один з найдешевших. Інші спиртні напої продаються в тих же супермаркетах, на заправках і в багатьох маленьких магазинчиках, а коштують вони зовсім не дорого. Втім, зловживати алкоголем в подорож, втім, як і в повсякденному житті, я Вам не раджу. Кафе і ресторани запропонують Вам великий Вибір їжі та напоїв, треба тільки вибрати місце по своєму смаку і гаманцю, а ціни в різних місцях можуть відрізнятися дуже суттєво. Так що мудрим рішенням було б запитати у місцевих жителів: Wo kann man hier in der n?he preisg?nstig essen (trinken)? – Де тут поблизу можна недорого поїсти (випити)?

Де і як переночувати в Німеччині.

Ось ми і підійшли до останньої, але, мабуть, найважливішою темі – темі житла. Ночівля може стати однією з найістотніших статей витрат. Дорогі готелі нам безсилі, що ж залишається? Можна пошукати готель дешевше або хостел, наприклад, на booking.com, хоча і найдешевші коштують не завжди так вже дешево. До речі, у великих містах Німеччини знайти дешевий хостел набагато простіше, ніж в маленьких. Причиною тому – один готель на все містечко (або село), ??і, як наслідок, відсутність вибору і конкуренції. Однак є ще один дуже цікавий, до того ж абсолютно безкоштовний варіант – Couchsurfing – Каучсёрфінг, або у вільному перекладі: пошук дивана. Це міжнародна гостьова мережа, члени якої безкоштовно надають один одному нічліг і допомогу в поїздці, а також беруть участь в спільних подорожах. Існує ця мережа у вигляді онлайн сервісу. Можливо, знайти такий нічліг не буде занадто легким завданням, особливо для росіян в наш непростий час, але зусилля варті того і окупляться сторицею. Ви заощадите гроші і отримаєте незабутні враження від спілкування з новими людьми.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України