Новини

Як найняти розумного працівника. Поради для менеджеру з персоналу

У пошуках розумного працівника варто згадати знамениту фразу Стіва Джобса, який вважав, що: «немає жодного сенсу брати на роботу досвідчених спеціалістів, а потім говорити, що їм потрібно робити. Ми наймаємо розумних людей, аби вони вказували, що потрібно робити нам». Ця теза повинна керувати рішеннями кожного кваліфікованого менеджера з персоналу, але як з сотні претендентів виокремити найбільш гідного? Про це ми сьогодні й поговоримо.

Як найняти розумного працівника

У виборі фахівця, перш за все, менеджер з персоналу повинен спиратись на безпосередні вимоги до кандидата на визначену посаду. Говорячи більш прозоро – обраний працівник повинен вміти професійно використовувати свої вміння для прийняття важливих рішень та покращення ефективності роботи в організації.

Важливо: підбирати співробітників до організації повинен тільки менеджер з персоналу. Такий спеціаліст мусить бути у штаті кожної розвиненої фірми. Його обов’язки – це не лише підбір кандидатів, а й інша робота, що, в цілому направлена на покращення розуміння праці в організації, усунення будь-яких нарікань як з боку працівників, так і з боку організації.

Основні поради менеджера з найму розумного працівника можна представити у вигляді певного переліку вимог:

  • попередній досвід роботи;

  • освіта, самостійно отримані знання та навички;

  • відгуки та рекомендації з попередніх місць роботи;

  • перелік професійних досягнень;

  • особисті риси: зверніть увагу на поведінку, мову, зовнішній вигляд – часто ці речі дають розуміння про сутність людини, її виховання, звички, комунікабельність.

  • цілі та бажання: говорять про амбітність та цілеспрямованість людини, показують, наскільки об’єктивно людина здатна оцінити свої можливості й як часто досягає мети;

  • побажання щодо колективу: варто пам’ятати, що новий працівник – це не лише про фахівця, здатного вирішувати професійні проблеми, але й про людину, що є частиною колективу, а тому теж може привносити свої ноти до спільної музики атмосфери.

Важливо не просто йти за списком. Обов’язки кандидатів можуть бути різними, різниться й оплата праці, й умови роботи. Залежно від благ, які готові пропонувати організації, зазвичай, й обирається кандидат. Менеджер з персоналу – це теж жива людина, яка відрізняється суб’єктивністю свого погляду на речі. щоб залишатися об’єктивним й приймати зважені рішення, рекомендуємо в процесі професійного росту залучати фахові видання, зокрема журнал “Менеджер з персоналу”, який можна легко придбати на сайті MediaPro.

Поради для менеджера з персоналу

Менеджер з персоналу компанії мусить розуміти, що, по-перше, звільнення одного працівника найчастіше не призводить до миттєвого покращення справ у компанії. По-друге, говорячи про продуктивність праці розумного співробітника, ми часто забуваємо, що він працює у колективі, а отже на його діяльність (якщо не прямо, то хоча б опосередковано) впливає й діяльність його колег. По-третє, не завжди вирішення глобальних питань потребує помочі ззовні. Часто відповідь на важливі питання швидше знаходять у середині компанії, наприклад, люди, що отримали нову систему мотивації. пам’ятайте це, частіше зазирайте до фахових журналів і тоді пошук розумного кандидата стане для Вас приємною частиною роботи, а не одвічною морокою. Нехай щастить!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України