Авторські статті

Як і 2004-го, Майдан змусив режим поважати людську гідність

Як і у 2004 році, коли розпочалась Помаранчева революція, причини виходу значної частини суспільства на Майдан значною мірою співпадають. Про це 17 лютого 2014 року заявив народний депутат від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олександр Сич.

“Відмова режиму Януковича підписувати Асоціяцію з ЕС стала лише приводом для виходу суспільства на Майдан. Насправді, як і в 2004 році, люди вийшли на Майдан задля того, щоби по їхній гідності знову брутально не топталися на кожному кроці, не обкрадали, не зневажали, щоби зупинити свавілля чиновників, суддів, правоохоронних органів. От за це люди вийшли, щоби цього більше не було! Інструментом же таких змін в даному випадку люди вважали евроінтеграцію, оскільки вбачали у ній механізм впровадження европейських практик в Україні – цивілізованого політичного процесу, соціяльних стандартів життя, довгоочікуваного розвитку економіки. Причиною є власна гідність й беззаперечне право будувати хороше, заможне й цивілізоване життя в Українській державі”, – зазначив Олександр Сич.

За словами народного депутата, в боротьбі за свої права влада ледь не спровокувала націю до громадянської війни. Разом з тим, на даному етапі цього вдалося уникнути, оскільки під тиском громадянського суспільства режим Януковича пішов на поступки.

Але насторожує те, що навіть за таких умов далеко не всі політичні актори відмовились від спокуси задоволення власних амбіцій, розпочавши, де-факто, президентську кампанію або ж почавши процес творення нових політичних проєктів.

На переконання Олександра Сича, головним питанням порядку денного є повернення країни до засад законности й пошук реальних механізмів виходу з кризи.

“Важливо якнайшвидше відновити легітимність основного закону, повернувшись до редакції Конституції зразка 2004 року, та сформувати уряд, якому змогли б довіряти як українське суспільство, так і міжнародна спільнота. Наступними кроками мали б стати повернення на шлях евроінтеграції, зміна національного законодавства й зокрема закону про вибори та зміна механізму формування Центральної виборчої комісії. Після цього – проведення позачергових президентських і парламентських виборів й на цій основі – глибинне перезавантаження системи, що втратила довіру громадськости”, – підкреслив він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України