Авторські статті

Історія свята Всесвітнього дня вишиванки

Сьогодні – 19 травня, українці святкують День вишиванки.

Дане свято є новим в українській історії та є символом об’єднання всіх українців по цілому світу. Адже в різні часи дуже багато наших земляків через різні обставини змушені були покидати рідні землі та шукати кращої долі в Канаді, США, Німеччині, Польщі, Аргентині…

Всесвітній день вишива?нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (в будній день). Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день прийнято, що українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

П’ятирічний ювілей свята в 2011 році ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України