Авторські статтіЗдоров'я

Яку їсти рибу, щоб отримати більше користі, ніж шкоди

Вченими було встановлено, що у гренландських ескімосів, які споживають багато риби, спостерігається низький відсоток серцево-судинних захворювань.

На думку дослідників, риба — продукт непростий, вона потрібна усім від мала до велика, але від чи можна її вживати не всім, не завжди і не в будь-якому вигляді.

Так, у гренландських ескімосів, які споживають багато риби, спостерігається низький відсоток серцево-судинних захворювання. Пізніше було доведено, що населення районів, в яких використовують велику кількість риби і різних морепродуктів, набагато менше хворіють таким грізним захворювання, як рак.

Однак треба пам ” ятати, що риба не панацея: при деяких захворюваннях необхідно вилучення окремих видів риби, страв з неї.

Тільки в риб’ячому жирі і жирі морських ссавців, які харчуються рибою, виявлені особливі поліненасичені жирні кислоти. Їх немає ні в рослинному маслі, ні в жирі тварин, що мешкають на суші, ні в молочних продуктах. За останні 100 років споживання жирної риби різко скоротилося, але зросла кількість серцево-судинних, онкологічних, обмінних захворювань і сексуальних розладів. Мабуть, не дарма традиції православної релігії допускають використання риби під час постів.

До нежирних риб (до 3% жиру) відносяться минтай, бичок, жерех, камбала, карась, макрурус, крижана риба, мінь, навага, окунь річковий, пікша, судак, тріска, хек, щука. Риби цієї групи найбільш часто використовуються в лікувальному харчуванні.

Помірно жирні риби (3-8 % жиру) – горбуша, зубатка, короп, кета, кілька, лящ, окунь морський, салака, оселедець нежирний, сиг, сом, ставрида, тунець, у язь.

До жирних риб (8-20 % жиру) відносяться морський йорж, лосось, нельма, нототенія, осетер, палтус чорний, сайра, сардина, севрюга, оселедець жирна і івасі велика, скумбрія. Дуже жирні риби (до 30 % жиру) – білорибиця, мінога, вугор.

Риби останніх двох груп не рекомендується використовувати в харчуванні при хворобах печінки і підшлункової залози.

Однак треба пам ” ятати, що жири при зберіганні риби швидко окислюються під дією кисню повітря, світла і підвищеної температури, тобто вживати тільки свіжу або свіжоморожену рибу.

Корисними для здоров’я способами приготування риби є спільною відварюварюються і запікаються в поєднані з різними овочами та зеленню.

Ті ж, хто пробував рибу, запечену у фользі, завжди віддадуть перевагу їй. А ось смажити рибу не рекомендується. Крім того, що вона важче перетравлюється, в ній залишаються практично всі екстрактивні речовини і шкідливі пурини, накопичуються різні канцерогени!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України