Авторські статтіДіаспора

Як нерезидентам почати підприємницьку діяльність в Італії

Короткий довідник для громадян з-поза меж ЄС, що хочуть займатися підприємницькою діяльністю.

Громадяни країн з-поза меж ЄС, що не є резидентами Італії, повинні отримати візу для автономної роботи в консульстві Італії в Україні.

Запит повинен супроводжуватися наступними документами:

• підтвердження фінансово-економічних параметрів, видане Торговою Палатою місця, де планується розпочинати діяльність;
• декларація органів влади про відсутність мотивів, що перешкоджають початку діяльності (наприклад, для роздрібної торгівлі дозвіл видає міська рада, після перевірки реквізитів для здійснення такої діяльності).

У випадку, коли іноземець хотів би ввійти до складу підприємства чи кооперативу, які вже вписані до Registro Imprese в якості члена чи адміністратора, непотрібно підтвердження його фінансових можливостей. Для цього необхідно подати до консульства Італії в Україні:

• копію декларації про відповідальність, яку юридичний представник підприємства чи кооперативу повинен попередньо надіслати до Direzione provinciale del lavoro в Італії;
• декларацію юридичного представника, що підтверджує розмір заробітної плати, розмір якої повинен перевищувати мінімальний рівень, передбачений законом;
• копію останнього економічного балансу підприємства.

Читайте також:  Дозволи на проживання з якими можна відкрити власну справу в Італії

Відмінним від попереднього є випадок, коли створюється нове підприємство, для якого всі реквізити повинні бути підтверджені нотаріусом.

У всіх цих випадках віза видається лише за наявності квоти декрету флуссі на в’їзд для автономної праці.

Після отримання візи, необхідно подати запит до квестури через пошту на отримання дозволу на проживання з мотивів автономної роботи. Запит на дозвіл на проживання повинен бути зроблений протягом 8 днів від в’їзду в Італію.

Після отримання дозволу на проживання, передбаченого для здійснення підприємницької діяльності, іноземний громадянин зможе вписати власний вид діяльності до Albo delle Imprese Artigiane або Registro delle Imprese.

Читайте також: Як зареєструвати власну справу Albo delle Imprese Artigiane або Registro delle Imprese в Італії.

Довідку підготовлено Торговою палатою Вітербо у співпраці із редакцією ImmigrazioneOggi

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України