Авторські статтіЗдоров'я

Як насправді алкоголь діє на жінок

Є така приказка: «Жіночий алкоголізм невиліковний». Почасти це правда. Справа в тому, що на жінок алкоголь впливає дещо інакше, ніж на чоловіків, і для них зловживання спиртним має набагато більш важкі наслідки, ніж для сильної статі.

Чому жінки вживають алкоголь?

Ще зовсім недавно вважалося, що зловживають спиртним, в основному, соціально неблагополучні жінки. Однак дослідження учених з Лондонської школи економіки показало, що жінки, які отримали хорошу освіту і нікого кар’єру, до 40 років, за статистикою, вживають алкоголь в два рази частіше, ніж їх малоосвічені ровесниці.

У книзі «Жінки в нетверезому стані», підготовленій Національним центром з питань вивчення пристрасті до алкоголю і його зловживання при Колумбійському університеті, говориться, що серед жінок, які проходили лікування від алкоголізму, велика кількість тих, хто в дитинстві піддавався сексуальному насильству і страждала харчовими розладами. Багато пацієнток також зізнаються, що почали пити із-за пережитої кризи — розлучення, втрати роботи, аборту або проблем з дітьми.

Дослідження американських лікарів довели, що незаміжні жінки п’ють набагато більше заміжніх. Німецькі дослідники з’ясували, що більш схильні до алкоголю самотні працюючі жінки. Статистика в Швейцарії, показує, що цього пороку частіше схильні одинокі матері з дітьми, а також і бездітні заміжні дами.

Чому жінки більше схильні до алкогольної залежності?

Різниця у впливі алкоголю на чоловіків і жінок обумовлена особливостями фізіології. По-перше, в жіночому організмі більше жирових тканин, але менше рідини. Це сприяє тому, що концентрація етанолу в крові виявляється на порядок вище, ніж у представників сильної статі, які прийняли таку ж дозу спиртного. По-друге, жіноча печінка і шлунок не в змозі виробляти велику кількість дегідрогенази і альдегіддегідрогеназу — ферментів, що беруть участь у розщепленні молекул етанолу. Все це призводить до того, що наслідки алкогольної інтоксикації жінки відчувають сильніше і довше, ніж чоловіки.

Алкогольна залежність у жінок виникає швидше також із-за специфіки роботи їхнього мозку. «У більшості з них домінує права півкуля, відповідальна за емоційність, емпатію, інтуїцію, в тій годину як у чоловіків домінує ліва, що визначає здатність до аналізу і розрахунку», — коментує доктор медичних наук Лейла Шайдукова.

Що відбувається з жінками, які зловживають спиртним?

  • У них погіршується стан шкіри: алкоголь зневоднює тканини і вимиває звідти поживні речовини та вітаміни. Тому у питущих жінок шкіра стає вялою, суху і швидко старіє.
  • Збільшується вага. Справа в тому, що в алкоголі багато калорій. Наприклад, дві склянки вина по калорійності дорівнюють одному гамбургеру.
  • Підвищується ризик раку молочної залози. Дослідження, проведені журналом Американської медичної асоціації, показали, що ймовірність розвитку раку грудей у жінок, схильних випивати по 2-5 порцій спиртного в день, становить 41%.
    Співробітники Національного інституту по зловживанню алкоголем і алкоголізму (США) прийшли до висновку, що у жінок-алкоголічок значно зменшується обсяг мозку і швидше починаються вікові дегенеративні процеси, такі, як деменція.
  • Алкоголь може порушити менструальний цикл, викликати гормональні порушення в організмі, внаслідок чого фігура стані кутастої, грубіють риси обличчя і голос, з’явиться надмірне оволосіння. Навіть невелика доза спиртного зменшує шанси на зачаття. А систематичне вживання алкоголю може призвести до безпліддя.
  • Якщо жінка п’є є під час вагітності, то отруйні речовини через плаценту потрапляють в організм плоду. Це збільшує ризик викидня і народження дитини з різними патологіями. Отруєння відбувається і в разі, якщо мати зловживає спиртним під час грудного вигодовування.

Як уникнути алкогольної залежності?

Лікарі настійно радять жінкам утримуватися від прийому алкоголю у другій половині менструального циклу. Доведено, що у звично питущих жінок в передменструальний період тяга до алкоголю різко зростає, – коментує Лейла Шайдукова. – Це відрізняє їх від чоловіків, у яких відсутні циклічні коливання настрою».

Власне, пити більше однієї чарки за раз жінці взагалі не варто. Допустима норма – не більше двох разів на тиждень. Якщо ж ви вживаєте набагато більше, то необхідно визнати, що проблема існує. Не можете впоратися самостійно – не соромтеся звертатися за допомогою до близьких і фахівців!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України