Авторські статтіЗдоров'я

Як молоко впливає на організм людини

Про користь молока відомо давно. Ще в давнину його рекомендували як панацею від багатьох захворювань. Цілющі властивості молока доведені і сучасними вченими. Але крім вживання в їжу молоко можна використовувати і в інших цілях.

Що ми п’ємо

Найбільш популярними продуктом нашого молочного раціону» є коров’яче молоко. За складом воно найбільш близьке жіночого молока, але містить у 3 рази більше амінокислот.

Один з головних компонентів молока — молочний жир, який ми також називаємо вершками. На відміну від інших жирів, він має приємний смак і легко засвоюється людським організмом. У молочному жирі міститься багато корисних речовин – вітаміни A, D, жирні кислоти, кератин і ряд інших.

У складі молока є ще один важливий компонент – лактоза. Вона не така солодка, як цукор, але зате набагато швидше засвоюється організмом. Користь лактози важко переоцінити – вона нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, зменшує процеси гниття в кишечнику, а також забезпечує організм додатковою енергією. Саме лактоза, сприяє сквашиванию молока, бере участь у процесах отримання кефіру, сметани і сиру.

Містяться в молоці кальцій, магній і фосфор не тільки зміцнюють кістки, але і сприяють якнайшвидшому їх відновлення після переломів. Вчені також виявили в молоці особливі гормони, ферменти, імунні тіла, які дозволяють організмові ефективніше справлятися з мікробами.

Завдяки такій різноманітності корисних речовин молоко є одним з найбільш цінних продуктів для дітей, вагітних жінок і літніх людей.

Незамінний продукт

На думку сучасних фахівців, крім традиційної користі – молоко відмінний помічник при втраті сил: воно в короткі терміни здатне відновити працездатність. Все завдяки амінокислотам, які стимулюють вироблення гормону, що відповідає за неспання організму. Цей гормон підтримує в організмі тонус, а також сприяє посилювати такі якості як уважність і зібраність.

Молоко також відмінно бореться з безсонням – це результат седативного впливу продукту на нервову систему. Стакан теплого, ще краще парного молока з медом за годину до сну – прекрасний засіб від безсоння.

На думку лікарів, молоко корисно вживати гіпертонікам, так як воно здатне знижувати тиск. Також цей диво-напій зменшує болі в шлунку і знижує кислотність.

Нещодавно співробітники австралійського університету Монаші після ряду експериментів з’ясували, що в процесі перетравлення молока його мікрочастинки поширюють корисні мікроелементи і вітаміни через клітинні мембрани, поставляючи їх прямо в кров, що помітно підсилює позитивний вплив на організм. Дослідники також довели, що систематичне вживання молока знижує апетит.

Користь молока інших тварин

В молоці кобил міститься багато лактози і мало білків і жирів, за рахунок чого воно легше засвоюється організмом ніж коров’яче. Також в ньому більше вітамінів А і С. Кобиляче молоко рекомендують вживати при гастритах, виразковій хворобі, дисбактеріозі і при різних жіночих захворюваннях.

У козячого молока більш солодкий смак, ніж коров’ячого, в ньому вищий вміст вітамінів, білків і таких речовин як альбуміни і глобуліни. Важливо, що козяче молоко здатне всмоктуватися без участі жовчі – цей процес відбувається через венозну мережу, обминаючи лімфатичні капіляри.

У давнину козячим молоком поїли собак і часто хворіючих дітей. На думку багатьох лікарів-педіатрів, саме козяче молоко є повноцінною заміною грудного вигодовування. Воно може використовуватися в якості догодовування і як основне харчування. Козяче молоко буде корисним продуктом в раціоні алергіків.

Овече молоко за вмістом білків і жирів багатшими коров’ячого. Правда, вівці схильні до такої хвороби, як бруцельоз, а тому їх молоко перед вживанням потрібно обов’язково кип’ятити. Овече молоко ефективно при недокрів’ї, зниження пам’яті і слабкий апетит.

Молоко буйволиць надзвичайно густе і жирні, в його складі міститься велика кількість мінеральних речовин і білків. Найбільш корисно молоко буйволиць при захворюваннях дихальної системи.

Ближче по складу до коров’як ячого – верблюжу молоко. Воно здатне посилювати чоловічу потенцію, покращувати зір, зміцнювати імунітет.

Молоко в косметології

У косметології молоко застосовують давно. Особливо воно славиться своїми омолоджуючими властивостями. Відомо, що Клеопатра щоранку вмивалася молоком і регулярно брала молочні ванни. Шкіра після таких процедур стає ніжною і шовковистою.

Мабуть, немає ні однієї косметичної фірми, яка б не використовувала препарати на основі молока. У парфумерії існують цілі серії по догляду за шкірою з додаванням молочних продуктів.

У косметології переважно використовують коров’яче, козяче, кокосове, а також молоко одногорбой верблюдиці. Вже доведено, що амінокислоти, що містяться в молоці здатні видаляти шар відмерлих клітин – це омолоджує шкіру і запобігає її передчасному старінню. Молочні лактоферменты добре зволожують шкіру, надають їй більше пружності і еластичності.

В допомогу виноградникам

Зовсім несподівані властивості молока булі відкриті вченими з Університету Аделаїди. Виявляється, молочний протеїн впливає на грибкові захворювання рослин аж ніяк не меншою мірою, ніж хімічний фунгіцид.

Зокрема, мова йде про таку хворобу, як мільдью винограду. Зараження винограду походити від суперечка, що перезимували в опалому листі, обрізках лози і ягодах. Грибок чинити негативний вплив на якість вина.

Фунгіциди аж ніяк не нешкідливі хімікати – вони вбивають не тільки грибок, але й корисних комах, більш того, при спеці фунгіцид може спалювати плоди і листя винограду. Тому засіб на основі молока є прекрасною альтернативою хімікату.

Його рецепт простий: 30 грам молока або молочної сироватки розводять з 1 літром води. 300 літрів цієї суміші вистачить на 1 га виноградника. Обприскувати потрібно раз на півмісяця, а до середини літа норму слід збільшити до 500 літрів на гектар.

Втім, ще не відомо чи буде позначатися смак молока на смакових властивостях і аромат вина

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України