Авторські статтіЗдоров'я

Як 15 хвилин ходьби в день можуть перевернути все ваше життя

Ходьба – звичайна річ для людини. Ми приймаємо її як належно, за винятком тих випадків, коли мають місце ті чи інші фізичні вади.

Згідно одному французькому дослідження, ми зобов’язаннями пов’язані почати приділяти більше уваги переваг ходьби, особливо з віком.

Корисні властивості ходьби

Наукове дослідження впливу такого простого дії, як ходьба, на людей, які переступили позначку 65 років, дало вражаючий ефект: регулярні прогулянки по 15 хвилин в день знижують смертність на 22%. Відсоток зниження, як показали результати, був навіть вище при більш тривалих і частих сеансах ходьби.

Провідний дослідник сказавши наступне: «Вік не може служити виправданням відсутності фізичних навантажень. Точно встановлено, що регулярна фізична активність дає кращий загальний ефект для здоров’я, ніж будь-яке медичне лікування. Алt, на жаль, менше половини літніх людей досягає рекомендованого мінімуму в 150 хвилин помірно інтенсивноuj або 75 хвилин енергійної фізичного навантаження на тиждень».

Результат цього дослідження — не новина

Ходьбу в плані її впливу на різні аспекти людського життя вже давно вивчають науковці. Є люди, які не вважають ходьбу за заняття аеробікою і тому не беруть до уваги її корисні властивості. За визначенням «аеробними» фізичними вправами є ті фізичні навантаження, стимулюючі частоту серцевих скорочень і дихання, внаслідок чого здійснюється підкачка додаткового кисню до м язів. Цей ефект дає навіть повільна прогулянка. Чим швидше ви йдете, тим більше аеробної стає активність.

При здійсненні підвищеної серцево-судинної, дихальної та циркуляторної діяльності поживні речовини спрямовуються туди, де вони необхідні для її забезпечення. Замість того, щоб відкладатися у формі жиру або інших речовин, енергія витратиться, і ваші органи, м’яка м’язи і кістки зміцнюються. Наші тіла створені для руху.

Без сумніву, малорухливий спосіб життя, не включає у собі достатньої кількості фізичних навантажень, веде до хвороб. Природними чином, низький рівень фізичної активності дає привід до появи в медичному середовищі такого поняття, як «синдром сидячої смерті». Його розцінюють як «основний тягар суспільної охорони здоров’я», оскільки таке сприяє появі різноманітних хронічних захворювань і мільйонів передчасних смертей щороку.

Для всіх прогулянок в житті

Дослідження 2016 року виявило, що збільшення тривалості прогулянок для дітей, що страждають ожирінням, до 45 хвилин в день, 5 днів на тиждень, збільшує життєву ємність їх легень всього за 6 тижнів. До того ж, інтервальне тренування потрібна не тільки для високоефективних аеробних навантажень. Застосування швидкісної ходьби упереміж з повільною покращує рівень вашої фізичної підготовки більш ефективно, ніж ходьба в постійному темпі.

Ходьба на вулиці особливо сприятливо впливає на психічне здоров’я. Природне оточення (далеко від електронних пристроїв і інших відволікаючих чинників) покращує настрій, зменшує стрес, знижує почуття депресії.

Сонячне світло постачає організм цінних вітаміном D, дефіцит якого стає майже епідемією в сучасному індустріальному світі. Ходьба в приміщенні майже так само гарна. Нещодавнє дослідження Стенфордського університету виявило, що ходьба на біговій доріжці, при якій погляд впирається в порожню стіну, дає майже таку ж продуктивну дію, як і поза приміщенням. Усередині або зовні, ходьба істотно перевершує сидіння в показниках розумової активності.

Як прогулянка в парку

Коли щось болить, ми не хочемо це щось чіпати. Парадокс в тому, що регулярна ходьба покращує рухливість і скорочує ризик порушень в організмі. Будь-яка фізична діяльність, при якій дається вагова навантаження на ноги, в тому числі ходьба, зміцнює кістки і сполучну тканину, збільшуючи їх постачання кров’ю і поживними речовинами. Експерти в даному питанні рекомендує ходьбу не тільки з цих причин. «Якщо ви не ходите, суглоби позбавляються цілющої рідини, що може прискорити їх знос» — уточнюють вони.

Американська асоціація кардіологів пропагує ходьбу як засіб для зниження ризику гіпертонії, підвищеного рівня холестерину в крові, інсульту і діабету. Вона рекомендує мінімум 30 хвилин фізичної активності в день і як підсумок, принаймні, 150 хвилин помірної або 75 хвилин інтенсивної діяльності в тиждень, щоб здійснити захисне вплив фізичного заняття. Тренування (базова ходьба) не обов’язково здійснювати відразу все: дві 15-хвилинні прогулянки так само хороші, як і одна 30-хвилинна прогулянка. Ви можете почати повільно і виробити свій темп і тривалість.

І це ще не всі корисні властивості ходьби: важко заснути? Прогуляйтеся. Нещодавно Фонд з проблем сну перевірив результати одного дослідження і з цього приводу заявив: «… виконане за один присід аеробна вправи помірної інтенсивності (наприклад, ходьба) зменшує час, необхідний для того, щоб заснути, і збільшує тривалість сну у людей з хронічним безсонням в порівнянні з вночі, коли подібні тренування не виконувалися». Це дійсно вражаючий результат після всього лише однієї прогулянки.

Очевидний

Мета-аналіз досліджень ходьби, що проводився в 7 країнах з середньою тривалістю в 11 років виявив, що регулярна ходьба зменшує чисельність серцево-судинних ускладнень на 31% і знижує ризик летального результату на 32 %. Всього лише 5,5 милі (8,85 км) ходьби на тиждень зі швидкістю 2 милі в годину (3,22 км на годину) захистить вас від найбільш небезпечних хвороб.

Не кожна людина може займатися в залі або пробігати по 10 прольотів сходів, але більшість з нас може просто ходити. Всі вищезазначені корисні властивості ходьби варті того, щоб робити невеликі щоденні прогулянки. Все що вам знадобитися – це гарна пара черевиків і 15 хвилин в день. Хіба ви не зможете знайти для цього час?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України