Фото з життя в Австралії – розслабленість, неквапливість і нестерпний акцент

Привіт! Мене звуть Наташа, і вже 5 років я живу в країні, де всі ходять на головах, а точніше в Австралії, в місті Сіднеї. Тут я працюю маркетологом, веду свій блог в Instagram і рубрику на радіо, а ще організую пікніки для таких же російських іммігрантів, як і ми з чоловіком. Життя на Зеленому континенті сповнена цікавих відкриттів, і навіть зараз я не перестаю дивуватися деяких з них.

Спеціально для читачів я розповім всю правду про особливості цієї далекої прекрасної країни.

View this post on Instagram

One couple 💕 Публикую с разрешения мужа. У него сломалась пластиковая деталька в триммере для бороды, это такая машинка для стрижки волос, которая поддерживает бороду в аккуратном и благопристойном виде. Компания-производитель согласилась прислать детальку по почте, но вот, досада, посылку мы так и не получили. ⠀ И тут начинается моя песнь любви к почте Австралии. Каждый раз представляю подобное на почте России, и понимаю, что ее австралийская товарка отличается более человеческим лицом. ⠀ Муж написал запрос через сайт почты, спрашивая о том, где посылка. Вот дословный ответ, который я перевела для вас (читайте до конца): ⠀ 📝📝📝"Спасибо за ваше письмо на счет машинки для стрижки бороды, которую вы до сих пор не получили. Меня зову Брэндон, и я буду рад вам помочь. ⠀ Мы проследили вашу посылку и выяснили, что она была отправлена обратно отправителю, потому что ваш адрес был указан неправильно. Пожалуйста, свяжитесь с отправителем, чтобы они организовали доставку еще раз. Нам очень жалко, что так вышло. ⠀ Я знаю, что эта посылка важна для вас. У меня тоже есть борода, поэтому я знаю, что триммер мог бы быть отличной экономией денег на походах к парикмахеру. ⠀ Прошу ответить мне на это письмо, если я еще могу быть вам чем-нибудь полезен. ⠀ С уважением, ⠀ Брэндон Служба поддержки клиентов Почта Австралии"📝📝📝 ⠀ Мне прям хочется пожать руку этому Брэндону за его человечность.🤝 ⠀ Это не первый раз, когда нам что-то нужно от почты Австралии, и каждый раз они стараются помочь чем могут. ⠀ Вот так и живём в этой своей Австралии 💕 ⠀ ⁉️Как думаете, что ответил муж? ⠀ ❣️текст: #photonatka_об_австралии #photonatka_в_шоке_от_австралии ❣️фото: #жизньнасеверныхпляжах

A post shared by 🐨 АВСТРАЛИЯ СИДНЕЙ: #1 БЛОГ 🐨 (@photonatka) on

Питання, яке мені задають найчастіше: як переїхати в Австралію? Ми перебралися сюди завдяки моєму чоловікові, який отримав дозвіл на роботу. Ми вирішили спробувати пожити в цій країні, а потім так і залишилися і жодного разу не пошкодували про своє рішення. Як і в будь-якій іншій країні, в проживанні в Австралії є маса плюсів і мінусів. Якщо вас цікавить переїзд, раджу заглянути на сайт Департаменту імміграції, так як правила постійно змінюються. А також перевірити, чи ваша професія в список спеціальностей для мігрантів.

Ну а щоб вам було простіше прийняти рішення, пропоную для початку дізнатися детальніше про життя австралійців.

1. В Австралії немає вічного літа

Раніше я думала, що в Австралії завжди тепло, сонячно і можна круглий рік купатися в теплому океані. Це дійсно дуже сонячний материк (близько 250 сонячних днів у році), але погода може бути різною і навіть непередбачуваною. У Сіднеї океан навіть влітку рідко прогрівається до комфортної температури, а самі австралійці вважають за краще їздити за пляжним відпочинком на Балі, Фіджі чи в Таїланд.

Країна велика, через неї проходити одразу кілька кліматичних зон: від тропіків на півночі до більш прохолодного клімату з дощовими зимами на півдні. При бажанні в Австралії навіть можна покататися на лижах: тут є кілька гірськолижних курортів, де випадає справжній сніг (правда, ціни там кусаються!).

А ще Австралію часто називають Зеленим континентом, але це не зовсім вірно: більшу частину материка займає пустеля, а тропічні ліси знаходяться лише вздовж одного узбережжя.

2. Взимку на вулиці може бути тепліше, ніж удома

View this post on Instagram

It’s Sydney, babe 🖤 "Нам срочно нужен человек!", сказали моему мужу, когда он искал свою первую работу в Австралии. – Завтра выходить? Или прямо сегодня после обеда в офис придти? – Выходите через 3 недели. Раньше мы не успеем все для вас подготовить (речь про компьютер, телефон и прочие блага цивилизации). ⠀ Это абсолютно реальная история из австралийской действительности. У местных другое понимание времени, да и корпоративная этика тоже другая. ⠀ Например, отпуск – это святое. Если ты меняешь работу, то всегда спрашивают, не запланирован ли отпуск. Знаю случаи, когда люди уходили в отпуск, только выйдя на новую работу. А как иначе: отпуска здесь часто планируют на год-полтора вперед.✈️ ⠀ Емайл + телефон – безотказная формула успеха в корпоративных джунглях: прежде чем взять телефон в руки, напиши письмо. Не принято просто так отрывать от дел своими телефонными звонками без предварительной договоренности по емайлу.❌☎️ ⠀ У тебя что-то срочное? Хорошо, завтра сделаю (может быть!). Ибо несрочное может и неделю подождать. Если что-то срочное, то после емайла можете нанести личный визит. Но не раньше чем через час – ему же сначала ваше письмо нужно прочесть.😬 ⠀ В начале любой беседы словесный разогрев (или беседа ни о чем): как провел выходные, как сходил на футбол, как перенес жару/дождь/нападение таракана ⚡️🤦🏻‍♀️. И только потом переход к делу. Даже если срочно. Даже если очень срочно. Ибо отношения в коллективе важнее любой срочности (надеюсь, у докторов коэффициент срочности другой🕖, я же про обычный офис). ⠀ Ну и парочка фактов: 📌испытательный срок обычно длится 6 месяцев 📌1 месяц обрабатывают после подачи заявления об увольнении 📌отпуск: 4 недели, и дополнительно накапливаются больничные дни (еще 2 недели) ⠀ Вот так и живем в своих офисах…👩🏻‍💻👨🏼‍💻 ⠀ ⁉️Остались вопросы про корпоративный политес? Я все еще тут, готова ответить 👯‍♀️ ⠀ ❣️фото: #photonatka_про_работу #photonatka_об_австралии

A post shared by 🐨 АВСТРАЛИЯ СИДНЕЙ: #1 БЛОГ 🐨 (@photonatka) on

Ось такий парадокс: незважаючи на те, що зими тут несурові, відсутність центрального опалення і «картонні стіни» змушують мене мерзнути сильніше. Тому тапки на овечому хутрі були моєю першою покупкою.

Зазвичай взимку на вулиці навіть тепліше, ніж удома: одного дня в квартирі у мого знайомого термометр піднімався максимум до +9, у тій годину як температура за вікном була близько +13.Ось приблизно так я і провела три літніх місяці. Австралійці рятуються як можуть: використовують обігрівачі і просто одягаються тепліше. Уггі, у яких в усьому світі ходять по вулицях, тут надягають будинку.

3. Австралійці обожнюють океан і природу

Я живу в Австралии 5 лет и хочу рассказать о любопытных вещах, с которыми сталкиваюсь здесь каждый день

Типова дорога в спальному районі: разом з машинами багато сімей паркують човни, годиною відразу дві. У Сіднеї більше сотні пляжів (тільки уявіть, кожні вихідні можна вибирати новий!), і люди намагаються проводити вільний час з користю. Багато захоплюються серфінгом, катаються на невеликих дошках, а хто-то просто плаває або відпочиває в тіні.

4. Розслабленість, неквапливість і нестерпний акцент

View this post on Instagram

Girl's watching the ocean 🌊💙 В это очень сложно поверить, но ещё несколько лет назад я совсем не могла писать на русском языке. Строчки складывались с трудом, а муж хихикал над тем, как я склеивала слова в предложения. "Как-то не по-русски у тебя написано", – было его основной претензией. 🎶 На своей шкуре я убедилась, что русский язык можно забыть. Да-да, тот самый, который впитался с молоком матери, который вдалбливался в наши светлые головы учителями русского и литературы, на котором мы прочитали Войну и Мир (кстати, кто осилил?) и великого Пушкина. 🎶 У меня до сих пор бы иногда, что в голове сидит готовая фраза на английском, и я тщетно пытаюсь найти ей аналог на Русском. Что делать? Прошу помощи! 🎶 Я в детстве очень много читала, и в основном вне школьной программы. Моими любимыми были книги про приключения и загадки: Жюль Верн и Конан Дойль. В какой-то степени они и предопределили мою жизнь. Смотрите, где я оказалась… в Австралии (хорошо, что не на необитаемом острове или в 20,000 лье под водой). 🎶 Когда я начала писать в жж, то тексты мне давались со скрипом. Я писала и переписывала, пока текст не звучал складно и логично. А сейчас я много экспериментирую и ищу себя: разные стили, разные темы. И мне нравится, процесс уже давно затянул меня полностью, что не остановить. Меня тут иногда спрашивают, как я могу выдавать посты каждый день. Я и сама не знаю. Мне просто это дело нравится! 🎶 Если вы хотите писать, но не пишите по какой-либо причине, то отбросьте сомнения в сторону. Лично меня никто не побил за неправильную запятую или нескладную фразу. Ваши читатели останутся с вами, а не ваши – пройдут мимо. 🎶🎶🎶 Всем прекрасной пятницы и хороших выходных 😘😘😘 ❣️фото: #137_фактовобомне #жизньнасеверныхпляжах

A post shared by 🐨 АВСТРАЛИЯ СИДНЕЙ: #1 БЛОГ 🐨 (@photonatka) on

Не дарма про австралійський акцент ходить стільки легенд: він дійсно вводити в ступор нетреноване вухо! Кажуть місцеві жителі швидко, проковтують звуки, та ще й використовують безліч скорочень: arvo = afternoon, brekky = breakfast тощо Додайте сюди індусів і азіатів зі своїми акцентами: перший годину з незвички голова йде обертом від цієї мовної суміші.

Ось кілька цікавих спостережень про менталітет місцевих жителів:

  • Австралійці на роботі не викладаються повністю, а вважають, що краще зробити 80 % і піти кататися на серфі. І неважливо, що ви від них очікуєте результатів на 100 %. На роботі іноді це виявляється навіть зручно: по-перше, що можна зробити швидше і здати, а потім вже не поспішаючи доробляти. А по-друге, у результаті переробки можуть бути іншими, ніж ви розраховували. Користувачі протестують, можливо, знайдуть помилки, які можна виправити разом з доробками. «Працюю заради життя, але не живу заради роботи» — ось їх девіз.
  • Ніхто не напружується. Та й навіщо, коли в одній руці стаканчик з кавою, а перед очима простягається безкрайній океан? Можна вийти на вулицю в піжамі, спортивних штанях, та хоч босоніж! Всім все одно. Може здатися, що люди тут трохи інфантильні, і зазвичай так і є до тих пір, поки їм не виповниться 30-35 років: у цьому віці австралійці створюють сім’ї і народжують дітей (зазвичай 2-3, не менше).
  • Це дивно, але, незважаючи на свій розслаблений підхід до життя, австралійці обожнюють все планувати заздалегідь. Квитки купують за 8-9 місяців до поїздки, планують відпустку на рік вперед, зустрічі з друзями через місяць.
  • Австралійці не будуть лізти в душу, та й взагалі при спілкуванні будуть вести себе ввічливо і тримати дистанцію, уникаючи тим, які можуть бути неприємними. Звісно, расизм в австралійському суспільстві існує, але в цілому до таких іммігрантів, як ми, тут ставляться добре.

5. Тут не переживають про те, що надіти

Я живу в Австралии 5 лет и хочу рассказать о любопытных вещах, с которыми сталкиваюсь здесь каждый день

Цікавий факт: за статистикою, 50 % австралійців ніколи і нічого не гладять. Ніхто не подивуватися на вас косо, якщо ви прийдете на роботу в пом’ятих штанях і сорочці: якщо тобі так зручно, то чому б і ні?

Більш того, хочеться піти в піжамі в магазин за хлібом — будь ласка! Захотілося походити по вулиці босоніж і дійти до найближчого магазину? В моєму районі так ходити кожен другий: одного разу на касі в супермаркеті я зустріла хлопця, який був одягнений лише в рушник. Як вам таке?

До речі, є у австралійців ще одна звичка — вони люблять водити машину босоніж. Раніше я цуралася та напружувала ніс, коли знайомі розповідали, як вони люблять водити машину босоніж, а пару років тому почала сама і втягнулася — і правда дуже зручно.

6. Австралія — це країна-перевертиш

Сезони тут «поставлено» з ніг на голову: коли в Північній півкулі літо, в Австралії панує зима. Виходить, що червень, липень і серпень — це зимові місяці. Відповідно, Новий рік та Різдво припадає на самий розпал літа, і до цього перший час було важко звикнути. Традиційно австралійське святкування цих двох свят — барбекю на пляжі. А ми тягаємо з собою ялинку, тазик з олів’є і ліпимо «сніговиків» з піску.

На подарунки кожен австралієць в середньому витрачає по $ 400-550, тому що прийнято купувати подарунки всім своїм родичам і навіть їх дітям, а сім’ї у австралійців великі. Так одного разу моїй колезі довелося запастися майже 40 подарунками.

Також існує свято Christmas in July — так зване Липневе Різдво. Його святкують доволі в липні, тобто в середині зими, коли на вулиці стає холодно: прийнято сидіти біля каміна з новорічними атрибутами і дарувати подарунки близьким.

До речі, навчальний рік в Австралії теж «перевернутий»: починається в кінці січня і закінчується перед Різдвом, у середині грудня. Фінансовий рік також відрізняється від звичного календарного і починається з 1 липня.

7. В Австралії все хоче вас убити — чи це правда?

View this post on Instagram

Beach closed 🚫🦈 Бороться за чистоту русского языка или не бороться? – вот она, дилемма каждого иммигранта. В начале кажется, что надо бросить все силы на изучение английского языка: больше читать, смотреть телевизор, слушать радио и общаться с первым встречным-поперечным. Но за этой гонкой легко упустить свой русский. ⠀ Как? Русский можно забыть? Я ж его впитал с молоком матери… НЕ-ВОЗ-МОЖ-НО! ❌ ⠀ Еще как возможно! Только послушайте этих русских, живущих в Австралии: ⠀ 🤷🏻‍♀️Ну и нафакапил ты, дружок! ⠀ 🤷🏻‍♀️Эй, а кто док будет к мылу аттачить? Леший что ли? ⠀ 🤷🏻‍♀️Короче, в супермаркете сейл! Давай закомитимся на митинг в субботу и пойдем пошоппимся в волю. ⠀ 🤷🏻‍♀️Пофиксил дырку в заборе. Теперь соседская жучка больше не придет писать в мои розы. ⠀ 🤷🏻‍♀️Заапплаился на социальные бенефиты. Как дадут, можно бросать работу и жить, не тужить. ⠀ 🤷🏻‍♀️Детка, форвардни мне письмецо, не будь редиской! ⠀ 🤷🏻‍♀️Эпик фейл! Мне реджектнули визу. Теперь придется сидеть на Бали еще полгода. ⠀ 🤷🏻‍♀️Засабмить налоги во время и спи спокойно! ⠀ 🤷🏻‍♀️Хочу забукать самый крутой ресторан Сиднея – некуда шубу выгулять. ⠀ Все понятно или что перевести?❌❌❌ ⠀ А если серьезно, то такие вот словечки приклеиваются в момент, а избавиться от них тяжело. Да и надо ли? Местные все равно поймут… ⠀ ➡️ Что думаете? ⠀ ❣️фото: #жизньнасеверныхпляжах #photonatka_в_шоке_от_австралии #photonatka_об_австралии

A post shared by 🐨 АВСТРАЛИЯ СИДНЕЙ: #1 БЛОГ 🐨 (@photonatka) on

Якщо б все було так погано, навряд чи австралійці входили б в десятку найщасливіших націй у світі. Тут водяться акули, отруйні змії, таргани розміром із сірникову коробку і павуки з долоньку, але люди якось пристосувалися жити мирно з навколишнього флорою і фауною. У кожної тварини є свій ареал проживання. Елементарні правила допомагають зменшити страхи і убезпечити себе: варто витрушувати взуття перш, ніж надягти (раптом хто-небудь заповз у черевики), під час відпочинку на природі уважно стежити за своїми речами і акуратно плавати в океані. Обережність нікому не зашкодить!

Одного разу в наш будинок забрався великий павук, якого ми героїчно виловили. Обговоривши ситуацію з друзями, я з’ясувала, що у багатьох австралійських будинках навіть є спеціальний стакан для лову павуків: їх не вбивають, а ловлять і відносять на вулицю.

Ще мене часто запитують: чи правда, що в Австралії акули їдять біля берега людей? Тут таке справді може статися, але, якщо вірити статистиці, набагато більше людей в Австралії гине при випаданні з власного ліжка, а не від укусу акули.

Як-то раз я і сама не поблизу від акули, але, чесно кажучи, не побачила навіть плавця. Ми були на одному з південних пляжів Сіднея: купалися, каталися на дошках в прибережних хвилях. Раптом включилася сирена, рятувальники заметушилися і почали виганяти всіх з води: з океану припливли 2-3 акули, які за своїми розмірами були більше човнів.

Я запитала у жінки-рятувальника, часто вони зустрічають акул. Виявилося, що вона їх бачить майже кожен день, але це все безпечні для людини види. Великі акули з океану припливають рідко (за сезон на цьому пляжі їх бачили всього 3 рази): коли це трапляється, пляж закривають.

8. Чисельність кенгуру більше, ніж чисельність населення

Національне надбання Австралії підлягає обов’язковому перепису: за станом на 2011 рік в Австралії жило 34 млн кенгуру. Порівняємо з чисельністю населення у 2011 році: 23 млн чоловік, а значить, кенгуру в Австралії дійсно більше, ніж людей.Осьтака цікава статистика.

На вулицях Сіднея кенгуру, звичайно, не зустріти, але варто відійти трохи далі вглиб материка, національним паркам, як ймовірність зустріти цих тварин різко підвищується. Правда, вони трохи безглузді: регулярно вибігають на дорогу і кидаються під колеса автомобілів.

9. В Австралії з дитинства привчають бути обережним на сонці

View this post on Instagram

12 Apostles, MEL 🇦🇺 💙 После вчерашнего считаю своим долгом объясниться. Россияне наверняка знают о негласном соперничестве между Москвой и Санкт-Петербургом? В Австралии примерно тоже самое, но соответственно между Мельбурном и Сиднеем. Когда ты родился в одном из этих городов, то ты субъективен и волей неволей оказываешься на одной из стороны баррикад. А иммигранту по большому счету все равно, можно выбрать. В итоге большинство оседает либо в одном, либо в другом городе: там попросту больше работы. ⠀ В свое время мы, как и многие, тоже выбирали между Мельбурном и Сиднеем. Выбрали последний, и ни разу не пожалели. Мельбурн может быть сколько угодно самым удобным городом для жизни по статистике многоуважаемых организаций, но для меня любимый именно Сидней. ⠀ 💙 В Сиднее есть такой общественный транспорт как паромы! ⠀ 💙 В Сиднее бесконечное количество красивейших пляжей – Бондай и южные пляжи, Менли и северные! А чем может похвастаться Мельбурн? Пляжем Сан-Килда и всё? ⠀ 💙 В Сиднее погода лучше, в конце-концов. А это немаловажно. ⠀ Кстати, работы достаточно в обеих городах. Офисы крупных компаний распределились примерно пополам (по крайней мере в моей индустрии). ⠀ ☃️Говорят, что в Мельбурне более модные люди, но после Москвы и Питера вам так не покажется. ⠀ ☕️Говорят, что в Мельбурне кофе вкуснее, но это было лет 10 назад. С тех пор и Сидней подтянулся. ⠀ 🍧В Мельбурне есть целая улица с итальянскими ресторанами, так и тут Сидней не отстает. Тут не то что улица, тут целые итальянские кварталы. ⠀ ✨А еще в Сиднее есть фестиваль света Vivid Sydney, Опера-Хаус и новогодний салют, который транслируют по всему миру, как один из самых красивейших. Правда, Мельбурн перетянул на себя теннис и Формулу-1. Но я этим не интересуюсь… ⠀ Я была в Мельбурне два раза как турист и несколько раз в командировках, и каждый раз я пыталась примерить этот город на себя, задавая вопрос: "А смогла бы или захотела бы тут жить?". И ответ каждый раз был одинаков: Сидней – мой выбор… ⠀ 📝Ваш категоричный кулик Наташа. ⠀ ❣️фото: 12 Апостолов на Великой Океанской дороге около Мельбурна (повезло им 😂) ❣️#photonatka_об_австралии #photonatka_какпереехатьвОз

A post shared by 🐨 АВСТРАЛИЯ СИДНЕЙ: #1 БЛОГ 🐨 (@photonatka) on

Погана новина: над Австралією (а точніше над Антарктикою) знаходиться озонова діра. Хороша новина: за прогнозами експертів, озоновий шар повністю відновиться через 30-50 років. За рівнем захворюваності на рак шкіри Австралія займає одне з перших місць у світі, тому населення намагається дотримуватися правил безпеки на сонце і своїх дітей привчає до цього з дитинства. Наприклад, капелюх — обов’язкова частина шкільної форми: дитину не випустять грати під час зміни на відкрите повітря, якщо він забув свій головний убір будинку. Тут не прийнято засмагати на сонці, а для пляжу купують спеціальні намети (парасольки швидко відносить вітром).

В Австралії дуже суворі закони, що регламентують виробництво сонцезахисних засобів, тому креми випускаються ефективні і якісні. Існують навіть програми для телефону, які підкажуть, який рівень активності сонця саме сьогодні, і порекомендують рівень захисту. Якщо виконувати всі рекомендації, то здоров’ю нічого не буде загрожувати.

10. Мій особистий рейтинг причин, чому Австралія — це класна країна

View this post on Instagram

Cuddling with 🐨 Заключительная часть марлезонского балета под названием "Переезд в Австралию" или как найти первую работу. Здесь самый большой камень преткновения – отсутствие местного опыта. Но кое-кто готов взять на работу свеженького иммигранта. Но как таких найти? ⠀ 🦄Подготовка: – Два популярных сайта для поиска работы: seek.com.au и linkedin.com. Профиль на ЛинкедИне тоже обновите! – Процесс выглядит так: телефонное интервью, интервью с HR, интервью с нанимающим менеджером и потом с его боссом. У всех разные задачи и разные вопросы. Но все же приготовьте ответы на стандартные вопросы. – Подготовьте резюме по австралийскому стандарту (гугл вам в помощь). А затем перепишите его. В идеале для каждой вакансии должно быть свое резюме с указанием ключевых слов из самой вакансии. И обязательно пишите сопроводительное письмо. 30% нанимающих менеджеров любят его читать – Купите костюм и белую рубашку. – Австралия – страна связей. Рассказывайте всем, что ищете работу (соседке, булочнику, родителям одноклассников ваших детей) ⠀ 🦄Процесс: – Записывайте вакансии, куда подались, сохраняйте их описания (а то спросят, как меня, а как вы себе представляете эту роль, а я и присела). – Ведите лог переговоров с рекрутерами, спрашивайте, когда они ожидают ответ и звоните им в этот день с вопросом "есть ли новости". – Да-да! Будьте смелее: отправили резюме, позвоните! Надо ж как-то выделяться из толпы, а активных тут любят – Видите вакансию на ЛинкедИне, пишите напрямую HR-менеджеру. Смелость (а иногда и наглость) помогала найти работу. – Перед интервью делайте "домашнюю работу": посмотрите на ЛинкедИн человека, к кому идете на собеседование и читайте как можно больше о компании. – Подготовьте вопросы: "а какие цели на ближайший год стоят перед вашим отделом?" или "а почему вам нравится работать в компании А?" ⠀ И еще, не пугайтесь короткосрочных контрактов и волонтерских проектов. Часто нужно добыть первый опыт любой ценой. ⠀ Всем удачи🍀 ⠀ А мне вот интересно: эти советы применимы к другим странам? Читайте по тегу #хочу_жить_в

A post shared by 🐨 АВСТРАЛИЯ СИДНЕЙ: #1 БЛОГ 🐨 (@photonatka) on

  • Природа. Мене, як людини, що зростала у кам’яно-дерев’яних джунглях, нескінченно радує австралійська природа і дивовижний тваринний світ — для цього навіть і з міста виїжджати не потрібно. Приміром, національні парки і природні резерви, які перебувають у Сіднейській метрополії, займають площу 188 гектарів, і найчастіше це шматки незайманої дикої природи. І все це — в межах міста! Ну і, звичайно ж, океан — це окрема любов.
  • Погода. Як не крути, погода в Австралії відмінна. Так, в Сіднеї температура ніколи не опускається нижче нуля, не випадає сніг, гарним зимовим днем можна навіть гуляти в піджаку, а мої скарги на сіднейські зими швидше від розбещеності.
  • Комфорт. Австралійські міста як не можна краще пристосовані для комфортного і спокійного життя. Тут продумані пандуси та ліфти для тих, хто змушений пересуватися на інвалідному кріслі, обладнані спеціальні місця — це, як мені здається, важливий показник. Їздити по дорогах тут суцільне задоволення, а більшість знаків являють собою картинку і пояснення: якщо ти не пам ” ятаєш знак, то хоча б прочитаєш. Розмітка на дорозі допомагає тобі згорнути в правильний ряд. А на Великій Океанській дорозі (місці, де на 1 місцевого доводитися туристів 5) стояти знаки «В Австралії їздять по лівій стороні дороги».
  • Люди. Мені подобаються австралійці: добрі, відкриті і життєрадісні, завжди готові допомогти і не пройдуть повз людину в біді. Вони не переживають з-за дрібниць, а значити тут набагато менше стресу і тиску. Люди вміють насолоджуватися життям, проводять багато часу з друзями та родиною, і все це мені дуже подобається.

Хотіли б ви поїхати в Австралію або ви вже бували в цій країні? Поділіться з нами своєю думкою в коментарях.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Глобальне потепління може привести до чоловічого безпліддя – вчені

Зміна клімату вже негативно позначилося на фертильності деяких видів фауни, з’ясувала група дослідників з Університету ...