Авторські статтіПодорожі

Фото з життя в Австралії – розслабленість, неквапливість і нестерпний акцент

Привіт! Мене звуть Наташа, і вже 5 років я живу в країні, де всі ходять на головах, а точніше в Австралії, в місті Сіднеї. Тут я працюю маркетологом, веду свій блог в Instagram і рубрику на радіо, а ще організую пікніки для таких же російських іммігрантів, як і ми з чоловіком. Життя на Зеленому континенті сповнена цікавих відкриттів, і навіть зараз я не перестаю дивуватися деяких з них.

Спеціально для читачів я розповім всю правду про особливості цієї далекої прекрасної країни.

https://www.instagram.com/p/BnEKEfHhF5A/

Питання, яке мені задають найчастіше: як переїхати в Австралію? Ми перебралися сюди завдяки моєму чоловікові, який отримав дозвіл на роботу. Ми вирішили спробувати пожити в цій країні, а потім так і залишилися і жодного разу не пошкодували про своє рішення. Як і в будь-якій іншій країні, в проживанні в Австралії є маса плюсів і мінусів. Якщо вас цікавить переїзд, раджу заглянути на сайт Департаменту імміграції, так як правила постійно змінюються. А також перевірити, чи ваша професія в список спеціальностей для мігрантів.

Ну а щоб вам було простіше прийняти рішення, пропоную для початку дізнатися детальніше про життя австралійців.

1. В Австралії немає вічного літа

Я живу в Австралии 5 лет и хочу рассказать о любопытных вещах, с которыми сталкиваюсь здесь каждый день

Раніше я думала, що в Австралії завжди тепло, сонячно і можна круглий рік купатися в теплому океані. Це дійсно дуже сонячний материк (близько 250 сонячних днів у році), але погода може бути різною і навіть непередбачуваною. У Сіднеї океан навіть влітку рідко прогрівається до комфортної температури, а самі австралійці вважають за краще їздити за пляжним відпочинком на Балі, Фіджі чи в Таїланд.

Країна велика, через неї проходити одразу кілька кліматичних зон: від тропіків на півночі до більш прохолодного клімату з дощовими зимами на півдні. При бажанні в Австралії навіть можна покататися на лижах: тут є кілька гірськолижних курортів, де випадає справжній сніг (правда, ціни там кусаються!).

А ще Австралію часто називають Зеленим континентом, але це не зовсім вірно: більшу частину материка займає пустеля, а тропічні ліси знаходяться лише вздовж одного узбережжя.

2. Взимку на вулиці може бути тепліше, ніж удома

https://www.instagram.com/p/BgWFMLvAEws/

Ось такий парадокс: незважаючи на те, що зими тут несурові, відсутність центрального опалення і «картонні стіни» змушують мене мерзнути сильніше. Тому тапки на овечому хутрі були моєю першою покупкою.

Зазвичай взимку на вулиці навіть тепліше, ніж удома: одного дня в квартирі у мого знайомого термометр піднімався максимум до +9, у тій годину як температура за вікном була близько +13.Ось приблизно так я і провела три літніх місяці. Австралійці рятуються як можуть: використовують обігрівачі і просто одягаються тепліше. Уггі, у яких в усьому світі ходять по вулицях, тут надягають будинку.

3. Австралійці обожнюють океан і природу

Я живу в Австралии 5 лет и хочу рассказать о любопытных вещах, с которыми сталкиваюсь здесь каждый день

Типова дорога в спальному районі: разом з машинами багато сімей паркують човни, годиною відразу дві. У Сіднеї більше сотні пляжів (тільки уявіть, кожні вихідні можна вибирати новий!), і люди намагаються проводити вільний час з користю. Багато захоплюються серфінгом, катаються на невеликих дошках, а хто-то просто плаває або відпочиває в тіні.

4. Розслабленість, неквапливість і нестерпний акцент

https://www.instagram.com/p/BWPnQaohNw1/

Не дарма про австралійський акцент ходить стільки легенд: він дійсно вводити в ступор нетреноване вухо! Кажуть місцеві жителі швидко, проковтують звуки, та ще й використовують безліч скорочень: arvo = afternoon, brekky = breakfast тощо Додайте сюди індусів і азіатів зі своїми акцентами: перший годину з незвички голова йде обертом від цієї мовної суміші.

Ось кілька цікавих спостережень про менталітет місцевих жителів:

  • Австралійці на роботі не викладаються повністю, а вважають, що краще зробити 80 % і піти кататися на серфі. І неважливо, що ви від них очікуєте результатів на 100 %. На роботі іноді це виявляється навіть зручно: по-перше, що можна зробити швидше і здати, а потім вже не поспішаючи доробляти. А по-друге, у результаті переробки можуть бути іншими, ніж ви розраховували. Користувачі протестують, можливо, знайдуть помилки, які можна виправити разом з доробками. «Працюю заради життя, але не живу заради роботи» — ось їх девіз.
  • Ніхто не напружується. Та й навіщо, коли в одній руці стаканчик з кавою, а перед очима простягається безкрайній океан? Можна вийти на вулицю в піжамі, спортивних штанях, та хоч босоніж! Всім все одно. Може здатися, що люди тут трохи інфантильні, і зазвичай так і є до тих пір, поки їм не виповниться 30-35 років: у цьому віці австралійці створюють сім’ї і народжують дітей (зазвичай 2-3, не менше).
  • Це дивно, але, незважаючи на свій розслаблений підхід до життя, австралійці обожнюють все планувати заздалегідь. Квитки купують за 8-9 місяців до поїздки, планують відпустку на рік вперед, зустрічі з друзями через місяць.
  • Австралійці не будуть лізти в душу, та й взагалі при спілкуванні будуть вести себе ввічливо і тримати дистанцію, уникаючи тим, які можуть бути неприємними. Звісно, расизм в австралійському суспільстві існує, але в цілому до таких іммігрантів, як ми, тут ставляться добре.

5. Тут не переживають про те, що надіти

Я живу в Австралии 5 лет и хочу рассказать о любопытных вещах, с которыми сталкиваюсь здесь каждый день

Цікавий факт: за статистикою, 50 % австралійців ніколи і нічого не гладять. Ніхто не подивуватися на вас косо, якщо ви прийдете на роботу в пом’ятих штанях і сорочці: якщо тобі так зручно, то чому б і ні?

Більш того, хочеться піти в піжамі в магазин за хлібом — будь ласка! Захотілося походити по вулиці босоніж і дійти до найближчого магазину? В моєму районі так ходити кожен другий: одного разу на касі в супермаркеті я зустріла хлопця, який був одягнений лише в рушник. Як вам таке?

До речі, є у австралійців ще одна звичка — вони люблять водити машину босоніж. Раніше я цуралася та напружувала ніс, коли знайомі розповідали, як вони люблять водити машину босоніж, а пару років тому почала сама і втягнулася — і правда дуже зручно.

6. Австралія — це країна-перевертиш

https://www.instagram.com/p/BN0a9TKjOI-/

Сезони тут «поставлено» з ніг на голову: коли в Північній півкулі літо, в Австралії панує зима. Виходить, що червень, липень і серпень — це зимові місяці. Відповідно, Новий рік та Різдво припадає на самий розпал літа, і до цього перший час було важко звикнути. Традиційно австралійське святкування цих двох свят — барбекю на пляжі. А ми тягаємо з собою ялинку, тазик з олів’є і ліпимо «сніговиків» з піску.

На подарунки кожен австралієць в середньому витрачає по $ 400-550, тому що прийнято купувати подарунки всім своїм родичам і навіть їх дітям, а сім’ї у австралійців великі. Так одного разу моїй колезі довелося запастися майже 40 подарунками.

Також існує свято Christmas in July — так зване Липневе Різдво. Його святкують доволі в липні, тобто в середині зими, коли на вулиці стає холодно: прийнято сидіти біля каміна з новорічними атрибутами і дарувати подарунки близьким.

До речі, навчальний рік в Австралії теж «перевернутий»: починається в кінці січня і закінчується перед Різдвом, у середині грудня. Фінансовий рік також відрізняється від звичного календарного і починається з 1 липня.

7. В Австралії все хоче вас убити — чи це правда?

https://www.instagram.com/p/BbwTKdZB0Rz/

Якщо б все було так погано, навряд чи австралійці входили б в десятку найщасливіших націй у світі. Тут водяться акули, отруйні змії, таргани розміром із сірникову коробку і павуки з долоньку, але люди якось пристосувалися жити мирно з навколишнього флорою і фауною. У кожної тварини є свій ареал проживання. Елементарні правила допомагають зменшити страхи і убезпечити себе: варто витрушувати взуття перш, ніж надягти (раптом хто-небудь заповз у черевики), під час відпочинку на природі уважно стежити за своїми речами і акуратно плавати в океані. Обережність нікому не зашкодить!

Одного разу в наш будинок забрався великий павук, якого ми героїчно виловили. Обговоривши ситуацію з друзями, я з’ясувала, що у багатьох австралійських будинках навіть є спеціальний стакан для лову павуків: їх не вбивають, а ловлять і відносять на вулицю.

Ще мене часто запитують: чи правда, що в Австралії акули їдять біля берега людей? Тут таке справді може статися, але, якщо вірити статистиці, набагато більше людей в Австралії гине при випаданні з власного ліжка, а не від укусу акули.

Як-то раз я і сама не поблизу від акули, але, чесно кажучи, не побачила навіть плавця. Ми були на одному з південних пляжів Сіднея: купалися, каталися на дошках в прибережних хвилях. Раптом включилася сирена, рятувальники заметушилися і почали виганяти всіх з води: з океану припливли 2-3 акули, які за своїми розмірами були більше човнів.

Я запитала у жінки-рятувальника, часто вони зустрічають акул. Виявилося, що вона їх бачить майже кожен день, але це все безпечні для людини види. Великі акули з океану припливають рідко (за сезон на цьому пляжі їх бачили всього 3 рази): коли це трапляється, пляж закривають.

8. Чисельність кенгуру більше, ніж чисельність населення

https://www.instagram.com/p/BFGmOOaSHAl/

Національне надбання Австралії підлягає обов’язковому перепису: за станом на 2011 рік в Австралії жило 34 млн кенгуру. Порівняємо з чисельністю населення у 2011 році: 23 млн чоловік, а значить, кенгуру в Австралії дійсно більше, ніж людей.Осьтака цікава статистика.

На вулицях Сіднея кенгуру, звичайно, не зустріти, але варто відійти трохи далі вглиб материка, національним паркам, як ймовірність зустріти цих тварин різко підвищується. Правда, вони трохи безглузді: регулярно вибігають на дорогу і кидаються під колеса автомобілів.

9. В Австралії з дитинства привчають бути обережним на сонці

https://www.instagram.com/p/BmlHWDVhjHJ/

Погана новина: над Австралією (а точніше над Антарктикою) знаходиться озонова діра. Хороша новина: за прогнозами експертів, озоновий шар повністю відновиться через 30-50 років. За рівнем захворюваності на рак шкіри Австралія займає одне з перших місць у світі, тому населення намагається дотримуватися правил безпеки на сонце і своїх дітей привчає до цього з дитинства. Наприклад, капелюх — обов’язкова частина шкільної форми: дитину не випустять грати під час зміни на відкрите повітря, якщо він забув свій головний убір будинку. Тут не прийнято засмагати на сонці, а для пляжу купують спеціальні намети (парасольки швидко відносить вітром).

В Австралії дуже суворі закони, що регламентують виробництво сонцезахисних засобів, тому креми випускаються ефективні і якісні. Існують навіть програми для телефону, які підкажуть, який рівень активності сонця саме сьогодні, і порекомендують рівень захисту. Якщо виконувати всі рекомендації, то здоров’ю нічого не буде загрожувати.

10. Мій особистий рейтинг причин, чому Австралія — це класна країна

https://www.instagram.com/p/BaY_46fhQiI/

  • Природа. Мене, як людини, що зростала у кам’яно-дерев’яних джунглях, нескінченно радує австралійська природа і дивовижний тваринний світ — для цього навіть і з міста виїжджати не потрібно. Приміром, національні парки і природні резерви, які перебувають у Сіднейській метрополії, займають площу 188 гектарів, і найчастіше це шматки незайманої дикої природи. І все це — в межах міста! Ну і, звичайно ж, океан — це окрема любов.
  • Погода. Як не крути, погода в Австралії відмінна. Так, в Сіднеї температура ніколи не опускається нижче нуля, не випадає сніг, гарним зимовим днем можна навіть гуляти в піджаку, а мої скарги на сіднейські зими швидше від розбещеності.
  • Комфорт. Австралійські міста як не можна краще пристосовані для комфортного і спокійного життя. Тут продумані пандуси та ліфти для тих, хто змушений пересуватися на інвалідному кріслі, обладнані спеціальні місця — це, як мені здається, важливий показник. Їздити по дорогах тут суцільне задоволення, а більшість знаків являють собою картинку і пояснення: якщо ти не пам ” ятаєш знак, то хоча б прочитаєш. Розмітка на дорозі допомагає тобі згорнути в правильний ряд. А на Великій Океанській дорозі (місці, де на 1 місцевого доводитися туристів 5) стояти знаки «В Австралії їздять по лівій стороні дороги».
  • Люди. Мені подобаються австралійці: добрі, відкриті і життєрадісні, завжди готові допомогти і не пройдуть повз людину в біді. Вони не переживають з-за дрібниць, а значити тут набагато менше стресу і тиску. Люди вміють насолоджуватися життям, проводять багато часу з друзями та родиною, і все це мені дуже подобається.

Хотіли б ви поїхати в Австралію або ви вже бували в цій країні? Поділіться з нами своєю думкою в коментарях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України