Життя

Хороший секс або особистий простір? Що важливіше у сучасних відносинах?

У двох партнерів більше немає свого особистого простору, тому що вони більше не окремі особистості. Вони половинка цілого.

Близькість і інтимність можуть здаватися найважливішими елементами відносин. Хороший секс зміцнює інтимність, але більшість людей цінують свій особистий простір більше, ніж бурхливе статеве життя.

Останні 25 років доктор Террі Орбух, психолог і автор книги «Знову знайти любов: 6 простих кроків до нових і щасливим взаємин» досліджувала заміжжя. Саме дослідження називається «Перші роки шлюбу», і в ньому, починаючи з 1990-х, вона досліджувала 373 заміжні парі і їх відносини.

Як Ви можете собі уявити, не всі парі змогли залишитися щасливими протягом відносин. 29% заявили, що партнери не давали їм приватності або годину для самих себе. Крім цього, 11,5% нещасливих пар сказали, що коренем їх нещастя був нестача особистого простору. Це практично вдвічі більше тих 6%, які повідомили, що вони нещасливі тільки через статевого життя.

Від мене до нас

На початку відносин час і простір – дві речі, які партнери щедро дарують один одному, поки закладається основний фундамент. Цей фундамент складається з декількох важливих факторів, які створюють успішні відносини: близькість, частота, тривалість, інтенсивність.

Це не так складно, як здається. Дві особистості починають проводити час разом і все робити разом. По мірі того, як вони стають ближче, їх життя починають переплітатися. Вони вже ділять не тільки свій час, але і свої інтереси, свої уподобання і свій простір.

Коли їх життя переплітається, дві особистості починають визначати себе як іншу половинку парі. Раптом все стає «ми» замість «я».

Підсвідомо, партнер стає тим, про кого ми думаємо в першу чергу, перш ніж щось зробити. Ви думаєте про те, як відреагує або як буде почувати себе партнер, тому що він вже частинка Вас.

У двох партнерів більше немає свого особистого простору, тому що вони більше не окремі особистості. Смороду половинка цілого. На цій стадії багато людей починають відчувати, що вони втрачаю самих собі.

Простір зближує

Наукові докази стверджують, що особистий простір необхідно навіть тим, хто повністю занурений у відносини. Нам всім потрібно перезаряджатися і вслухатися в собі, щоб не відчувати почуття стресу та велике навантаження.

Коли інші люди близькі нам, ми відчуваємо всі їх якості, як ніби вони примагнічені до нас. Це може призвести до сенсорної перевантаження, тому що Ваш мозок важко працює, щоб переварити всю інформацію. Особистий простір зменшує почуття сенсорної перевантаження.

Підтримка відстані час від часу захистить Вас від небажаних стимулів стресу. Близькі контакти роблять Вас уразливими до можливих актів агресії, які більш образливі і небезпечні, якщо придивитися.

Проводити час окремо – не тільки корисно, але і допомагає зберігати новизну і захоплення від відносин. Дайте собі шанс скучити і з нетерпінням чекати зустрічі один з одним. Це буде надихати кожного з вас бути особистістю і, в той час, залишатися парою.

Успішні відносини заохочують незалежність і силу, а не невпевненість і нав’язливість.

Не відчувайте себе винними, якщо Вам треба провести час наодинці. Робити так – надзвичайно корисно, і допоможе Вам не втратити самих себе.

Створіть простір

Ви ніколи не повинні відчувати провину через те, що Вам потрібен час для самих себе. Це Ваше право – зустрітися з друзями, насолодитися своїми хобі, або просто розслабитися. Це дасть Вам відчуття приватності, яке Ви по праву заслуговуєте. Виділяти час для зайнять тим, що Вам важливо, не означає, що Вам байдужі Ваші відносини. Ви не повинні нехтувати йди відсунути на другий план інші аспекти Вашого життя.

Якщо Ви зробите так що ваш простір поступово зростав разом, то Ви, швидше за все, і залишитеся разом. Але щоб зробити це, Ви повинні дати собі простір для зростання.

Проводити разом кожну хвилину – не означає, що ви ідеально один одному підходите. Вам не обов’язково робити разом абсолютно все, щоб знати, що ваші відносини мають значення. Фактично, ви тільки раните себе. Обмежуючи один одного, ви зупиняєте свій ріст.

Встановіть межі в самому початку

Найкращий час для обговорення потреби у просторі – це початок відносин. Саме тоді ви встановлюєте модель відносин і визначаєте, як ви будете разом проводити час. Таким чином, обидва партнери будуть знаті позицію один одного, і їм не буде прикро, якщо в майбутньому їх попросять про просторі.

Також важливо встановити причину потреби простору; наприклад, заняття чимось, що викликає інтерес, втома від роботи або страх вкласти дуже багато, якщо відносини не складуться. Це відкриє потенціал для обговорення, яке призведе до більш глибоких питань, таким як невпевненість і ревнощі.

Що важливіше всього, що це дасть можливість обом партнерам нагадати собі, що смороду особистості, і в тієї ж годину – частина пари. Не обов’язково робити вибір на користь чогось одного.

Виділіть час для себе

У кожного різні потреби і способи задоволення особистим простором. Комусь подобається посидіти кілька годин у найближчому кафе, піти в гори, погуляти з друзями, або навіть просто посидіти одному в іншій кімнаті.

Встановіть потребу часу для себе завчасно. Дайте Вашому партнерові знати, коли Вам це потрібно, та розкажіть, що Ви будете робити. Таким чином вони можуть спланувати час для себе і відчувати, що це групове зусилля.

Разом, але окремо

Ніколи не відчувайте вину на потреби особистого простору. Просто переконайтеся, що Ви відкрито поговорили з Вашим партнером про Ваші потреби. І дайте їм таку ж свободу. Чим сильніше ви окремо, тим сильніше ви разом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України