Авторські статтіЗдоров'я

Гра «Віртуальний Ейнштейн» зробить людей розумнішими

Недооцінюючи себе можна стати жертвою буллінга, а запобігти небезпеці можна в ігровому процесі.

Віртуальна реальність більше привертає увагу ігроманів, але тепер вчені звернули увагу на взаємозв’язок ігор і самопрезентацією, самовідчуттям. Дослідження показало, що досвід віртуальної реальності перебування в тілі Альберта Ейнштейна може допомогти людям з низькою самооцінкою. Слідуючи досвіду «Ейнштейна» віртуальної реальності, учасники також були менш схильні несвідомо стереотипирувати літніх людей. Опубліковано в Frontiers In Psychology, дослідження припускає, що мозок сприймає тіло дивно гнучким. Дослідники сподіваються, що методика буде корисна для освіти.

«У віртуальному середовищі учасники можуть бачити це нове тіло, відбите в дзеркалі, і воно точно відповідає їх руху, допомагаючи створити потужну ілюзію того, що віртуальне тіло є їх власним», – заявив автор дослідження доктор Слейтер.

Игра «Виртуальный Ейнштейн» сделает людей умнееПопередні дослідження показали, що віртуальне втілення може надавати вражаючий вплив на ставлення та поведінку. Наприклад, білі люди, які зазнали віртуальне чорне тіло, показали і несвідомі стереотипи (зване неявним ухилом) чорних людей. Дослідники виявили, що люди з низькою самооцінкою виконували пізнавальну задачу краще, дотримуючись віртуального досвіду Ейнштейна, порівняно з тими, хто відчував нормальне тіло когось свого віку. Дослідники припускають, що ті, у кого була низька самооцінка, найбільше виграли, змінивши те, як вони думали про себе. Є гіпотеза, що гра «Віртуальний Ейнштейн» зробить людей розумнішими. Бачачи себе в тілі шанованого і розумного вченого, підвищило їх впевненість під час роботи над когнітивним тестом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України