Чорнобильська катастрофа не була випадковістю

На Чорнобильській АЕС почалися проблеми задовго до того, як сталася аварія, і про перші неполадки було відомо ще на початку 70-х років, коли станцію тільки будували. Така заява пролунала від Андрея Когута, директора галузевого державного архіву СБУ. Когут розповів, що перший архівний документ, де описані порушення на АЕС, був датований 1973 роком.

«Розуміння того, що це відбувалося ще до 1986 року, є надзвичайно важливим, так як ці документи показують, що Чорнобильська катастрофа не була випадковою. Ми можемо говорити про те, що ця аварія була, на жаль, запрограмована ще задовго до 1986-го, тому що ставлення комуністичного режиму, який приймав рішення про будівництво ЧАЕС, її спорудження і ті, яким чином відбувалося будівництво, призвели до того, що фактично неможливо було уникнути цієї аварії», – упевнений експерт. Когут зазначив, що до того моменту, коли сталася техногенна катастрофа на АЕС було виявлено ряд порушень, і це пояснює той факт, чому в 1986 році перекриття не витримали.

«Перш за все мова йде про проблеми з самою конструкцією. Виявилося, що бетон був неналежної якості, не такої марки, як було потрібно. До того ж він заливався не так, як це припускали технічні норми, були тріщини і пробіли між різними блоками», – додав Когут.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Вам буде цікаво

Блогер: витівка Трампа на G7 – це банальна помста заздрісника молодого і успішного супернику

Є такий психотип людей, які просто живуть тім, щоб комусь помститися за старі образи. Серед ...