Здоров'я

Діоксид сірки в сухофруктах: як позбутися?

Більшість сухофруктів, що поставляються на ринок харчової обробляють діоксидом сірки (SO2), який позначається на упаковках як консервант E220. Цей консервант перешкоджає розвитку мікроорганізмів у сухофруктах, дозволяє їм не темніти, одним словом — додає апетитний зовнішній вигляд і сильно збільшує термін зберігання.

Однак діоксид сірки (Е220) є високотоксичною сполукою. Чутливість до отруєння діоксидом сірки у всіх людей різна. Наприклад у мене, після поїдання декількох штук кураги, оброблених діоксидом сірки, вже через кілька хвилин починається першіння в горлі і головний біль. Інші люди менш чутливі до цього консерванту.

Загальні симптоми отруєння діоксидом сірки наступні:

  • сильне першіння в горлі,
  • ніжити,
  • кашель,
  • захриплість,
  • головний біль,
  • нудота.

При отруєнні високими концентраціями можливе ядуха і набряк легенів.

І хоча існують норми (гранично допустимі концентрації) на вміст діоксиду сірки при обробці різних продуктів, погодьтеся, дуже хочеться уникнути його поїдання. І зробити це цілком реально.

Видалення діоксиду сірки з сухофруктів засноване на хорошій розчинності цієї речовини у води. Тобто досить вимочувати сухофрукти у води кімнатної температури, при цьому кілька разів міняючи воду.

Я вимочую 1 годину в одній води, далі добре промиваю і знову вимочую ще півгодини. Після цього сухофрукти втрачають більшу частину Е220 і їх вже можна їсти!

Як вибрати сухофрукти без обробки

Щоб повністю убезпечити себе від впливу шкідливих хімічних консервантів, треба постаратися правильно вибирати сухофрукти. Краще всього якщо вони не будуть оброблені хімією.

Як вибрати сухофрукти без консервантів і на що звернути увагу при покупці:

1. Зверніть увагу на колір

Надто яскраві і неприродні кольори: білі — жовті (курага), бурштиново-жовті (родзинки) — говорять про те, що ці плоди були піддані хімічній обробці. Яскраві кольори вишні, кураги, родзинок — свідчать, що їх купувати не варто.

При покупці треба памятати, що якісні, без хімії сухофрукти мають малопривабливий вигляд — вони зморщені, темні з пилом. Саме такі не оброблені консервантами і їх можна сміливо купувати.

Будь-які сухофрукти, перед тим як вживати в їжу, треба замочити у води кімнатної температури на 10 — 15 хвилин, а потім добре промити проточною водою.

2. Зверніть увагу на смак і запах

Якщо плоди сушили природних способом, то вони не мають запаху диму або неприємний присмак бензину. При покупці треба гарненько принюхатися, якщо присутні сторонні, неприємні запахи, значити купувати сухофрукти не варто, їх сушили неприродним способом в газових або бензинових печах. При такій сушінні всі корисні речовини і вітаміни гинуть, а на потрісканою шкірці плодів осідає шкідливий канцероген. Сильно потріскані плоди — це шлюб.

Вибирайте фініки з кісточками, а чорнослив і родзинки з плодоніжками — ці плоди краще інших зберігають корисні вітаміни і речовини.

3. Зверніть увагу на дивний блиск

Це проблема виникає при виборі чорносливу. Недобросовісні продавці дуже його часто вимочують в рослинній олії низької якості або піддають обробці гліцерином. Цими діями вони надають плодам на якість і апетитний блиск. Якщо чорнослив кавового відтінку, це означає, що його ошпарювали окропом, і це позбавляє його користі і вітамінів. Не купуйте чорнослив, який занадто блищить!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України