Духовне

Державний Секретар Святого Престолу про ситуацію в світі

«Події на світовій арені викликають стурбованість, адже бачимо, як помножуються ненависть, поділи й суперечки, а тому стає дедалі важче долати конфлікти та розглядати їх згідно з критеріями справедливості, гідності й солідарності». На це звернув увагу Державний Секретар Апостольської Столиці кардинал П’єтро Паролін, відповідаючи на запитання журналістів про сьогоднішні події у світі.

Розмова, зміст якої передає італійський часопис “La Stampa”, відбулася в осідку Папської Академії Наук у Ватикані, де у вівторок, 19 липня 2016 р., представлено річний звіт про наукову та медичну діяльність ватиканської педіатричної лікарні «Дитяти Ісуса». Отож саме у контексті «історії солідарності», представленої у звіті про діяльність лікарні, журналісти звернули увагу на те, що «Європа і світ переживають дуже важкий період, наповнений конфліктами».

Насамперед, прозвучало прохання прокоментувати події в Туреччині, на що Державний Секретар Святого Престолу зазначив: «Наша позиція, крім стурбованості, притаманної всій міжнародній спільноті, полягає в тому, щоб актуальна ситуація була розглянута та вирішена відповідно до критеріїв прав людини та правової держави».

Далі журналісти пригадали слова Папи Франциска про те, що мир у Сирії можливий, а розв’язка повинна мати політичний, а не військовий характер. Чи така позиція Святого Престолу може зіграти на дипломатичному рівні? Кардинал Паролін наголосив, що Апостольська Столиця завжди, від початку цього та всіх інших конфліктів вказувала на те, що єдино можливим рішенням є шлях переговорів.

«Формули цього вирішення вказувати не нам, адже існують відповідні особи, організації та інституції, і вони цим займаються, – додав він. – Але ми, очевидно, наполягаємо на тому, що лише мирне вирішення шляхом переговорів здатне запобігти додатковим стражданням населення, яке вже, на жаль, чимало вистраждало та перебуває на межі. Крім того, порозуміння, досягнене шляхом переговорів, може посприяти відбудові країни, що матиме тривалий характер».

У контексті нещодавніх подій у Ніцці на півдні Франції, одного з найближчих співробітників Глави Католицької Церкви попросили поділитися думками про поширення фундаменталізму, «явища, яке стосується не лише Європи, але всього Близького Сходу та частини Африки». «Перед обличчям того, що трапилося в Ніцці, очевидно, бракує слів. На мою думку, мова йде про вираження чистої ненависті», – відповів він.

За словами Державного Секретаря Апостольської Столиці, потрібно спільно працювати над тим, щоби, насамперед, зрозуміти причини цього явища, а тоді намагатися їх викорінювати. Потрібно вживати заходи на різних рівнях. Без сумніву, існує потреба в розвідувальних заходах, необхідних для гарантування безпеки, але підхід повинен мати, насамперед, «культурний характер з метою вирвати коріння цього явища й допомогти окремим людям та народам прийняти одні одних», та вчинити, відповідно до закликів Папи Франциска, так, щоби «відмінності, які існують, ставали джерелом взаємного збагачення а не нагодами для сутичок та сіяння горя».

«Чи можемо сказати, що поширення загальнолюдських та громадянських прав є ключовим викликом у цьому, настільки складному історичному моменті?» – було наступне запитання, на що кардинал П’єтро Паролін відповів: «Так, без сумніву. Але я б сказав, що це є відправною точкою: пошана до людини та її гідності». На його думку, заклик Папи «будувати мости» не втрачає своєї пріоритетності, але слід подбати про те, щоб ці слова не залишалися лише гарним гаслом, але щоб «кожен на своєму місці та відповідно до власної відповідальності, боровся і долав згадані негативні наслідки та будував солідарний світ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України