Життя

18 справ, про яких мені б хотілося розповісти собі 18-річному

Неважливо, що вам 18 років або 80, є кілька простих, але дуже корисних істин, які допоможуть зробити ваше життя більш яскравим і повноцінним. Прочитайте ці 18 радий, скористайтеся ними, і розкажіть про них близьким – вони того варті!

Цим ранком я читав в моєму улюбленому кафе біля пляжу одну книгу, коли до мого столика підсів молодий, і явно нудьгуючий хлопець (як потім з’ясувалося, йому було всього 18), і каже: «Хороша книга, так?». І так, слово за слово, ми почали базікати про все підряд.

Він розповів мені, що всього через кілька тижнів він закінчує школу, і вже восени поступає в інститут. «Тільки я поки так і не зрозумів, чого хочу від життя», додав він. «Поки що я просто, так би мовити, пливу з потоком».

А потім він з ясним і чесним поглядом почав ставити мені питання один за іншим:

«Чим ви заробляєте собі на життя?»

«А коли і як ви вирішили, що хочете займатися саме цим?»

«Чому ви тоді вчинили так, а не інакше?»

«Вам коли-небудь хотілося щось змінити в минулому?»

І так далі, і тому подібне. Питання сипалися з нього, наче з рогу достатку, і я постарався за тієї шматочок годині, що у мене тоді був, відповісти на них максимально правдиво. Після того, як ми поговорили десь з півгодини, він подякував мене, і ми розійшлися в різні сторони. Здавалося б, нічого особливого — звичайна розмова від нічого робити, але…

Але по дорозі додому я зрозумів, що розмова з цим хлопцем викликав у мені неабияку почуття ностальгії. Він нагадав мені про мене — но на десять років молодше. Так що я почав обдумувати заново кожне його питання, і згадувати про всі істини, які я знаю зараз, і які був би радий почути від кого-небудь, коли мені було 18.

А потім я зайшов ще далі, і подумав, що було б непогано скласти список очевидних для мене нинішнього справ, які я б з радістю розповів собі 18-річному, якби тільки вмів подорожувати в часі.

Так що… після декількох чашок кави і кількох годин роздумів я готовий представити вам 18 промов, про яких мені б хотілося розповісти собі у 18-річному віці:

1. Ви будете здійснювати безліч помилок, і це нормально.

Кожна зроблена нами помилка нас чому-небудь, та вчить. Кожна, крім однієї. Найбільша і даремна помилка, яку ви можете зробити в своєму житті — це нічого не робити того, що боїтеся зробити помилку. Так що не зволікайте, і не сумнівайтеся. Пам ” ятайте, ми рідко отримуємо шанси, спущені нам звідкись згори, куди частіше ми даємо їх собі самі. Ви ніколи не будете впевнені на всі 100%, що у вас все вийде, зате ви можете бути повністю впевнені в тому, що у вас нічого не вийде, якщо ви навіть не спробуєте. У більшості випадків вам варто просто зробити крок вперед, забувши про сумніви! І пам ” ятайте, як би все в кінцевому підсумку не обернулося, воно піде вам тільки на користь. Ви або досягнете успіху в задуманому, або дізнаєтеся щось нове. У будь-якому випадку ви отримаєте перемогу! А якщо ви так і не зважитеся діяти, ви ніколи не знаєте напевно, що могло б бути, так і залишившись назавжди на тому ж місці.

2. Знайдіть складну роботу, з якою вам буде цікаво займатися.

Якби я міг щось порадити собі 18-річному щодо кар’єрного вибору, я б порадив собі не засновувати його на ідеях, цілях і радах інших людей. Я б порадив собі не вибирати спеціальність в інституті тому, що вона користується популярністю, і з дипломом, в якому вона прописана, можна заробити купу грошей. Я б сказав собі, що правильний кар’єрний вибір грунтується на одному ключовому критерії: ви повинні знайте для себе складну роботу, з якою вам буде цікаво займатися. Ваша пристрасть завжди допоможе вам добитися успіху, поки ви будете залишатися вірні самі собі, і пам’ятає про власних інтересах і цінностях. І, що, можливо, ще більш важливо, так ви точно не схаменіться п’ять років тому на ненависній роботі, розмірковуючи, чи не спєтеся ви, займаючись цим наступні років так тридцять. Так що, якщо ви зловили себе на тому, що з головою пішли в якусь роботу так, що втратили лік часу, і вам це сподобалося, не зупиняйтеся. Адже ви тільки що зірвали джек-пот у лотереї вашого життя. Пам ” ятайте, будь-яка складна і важка робота виявляється на перевірку не таке вже й важкою, коли ви займаєтеся справою, яка вам до душі.

3. Вкладайте час, енергію та гроші в себе — кожен день.

Вкладення в себе — єдина інвестиція, яку ви ніколи не втратите, і з годиною вона змінить траєкторію життя. Ви — це квінтесенція всього, що ви знаєте і вмієте, і чим більше часу, енергії та грошей ви витрачаєте на отримання корисних знань, тим більший контроль ви отримуєте над своїм життям.

4. Частіше беріться за нові ідеї і можливості.

Ваш цілком природний і людський страх помилитися і виставити себе на посміховисько часто не дає вам спробувати щось нове. Але ви повинні подолати цей страх, адже історія вашого життя — це поєднання безлічі дрібних унікальних вражень. І чим більше таких унікальних вражень ви отримаєте, тим цікавіше стані ця історія. Так що намагайтеся отримати якомога більше вражень від вашого життя, і розділити їх з близькими людьми. Не робити цього — значить, не жити зовсім.

5. При доведенні до досконалості своїх професійних навичок, більше зосереджуйте на меншому.

Мисліть про це термінами карате: чорний пояс справляє на оточуючих людей куди більше враження, ніж коричневий, аkt здасться їм коричневий пояс більш вражаючим, ніж червоний? Не думаю. Багато хто навіть не знають різниці. Пам ” ятайте про те, що наше суспільство готове підносити на п’єдестал тільки і виключно майстрів своєї справи. Те, що ви напружено і послідовно працюєте над собою, має значення… якщо тільки ви не намагаєтеся просунутися у всіх напрямках одночасно. Так що спрямуйте свої зусилля на придбання всього декількох професійних навичок, зате їх доведіть до досконалості.

6. Люди не вміють читати думки, говоріть їм про те, що думаєте, і чого хочете.

Оточуючі вас люди ніколи не дізнаються, як ви відчуваєте себе насправді… якщо тільки ви їм про це не розкажете. Ваш бос? Звичайно, він не знає, що ви мрієте про підвищення — ви ж йому на це навіть не натякнули. Та мила дівчина, яка на вас не звертає жодної уваги? Ну так ви й самі розумієте — ви ж ні словом не обмовилися про свій інтерес, і жодного разу нікуди її не запросили. Хочете, щоб люди щось про вас знали? Так говоріть же з ними. Дуже часто ініціатива в бесіді повинна виходити від вас — ви, і ніхто інший, повинні відкрити рот і сказати перше слово. Говоріть з людьми про своїх думках і почуттях, якщо хочете чогось від них добитися. Все просто.

7. Швидко приймайте рішення, і негайно втілюйте їх у життя.

Ви або почнете діяти, і втілюйте в життя, що відкрилися перед вами можливості, або це зробить хтось інший. Повірте, ви ніколи нічого не зможете змінити, і нічого не доб’єтеся, просто сидячи цілими днями на дивані і розмірковуючи про це. Між тім, щоб знати, як щось зробити, і дійсно зробити це, є величезна різниця, і знання марно, якщо воно лежить мертвим вантажем на задвірках вашої свідомості.

8. Навчіться приймати і любити зміни.

Якими б хорошими або поганими не була ваші життєві обставини, рано чи пізно вони зміняться. Мабуть, це єдине, на що ви можете розраховувати в цьому житті. Так що приймайте зміни, і постарайтеся зрозуміти, що вони походять не просто так. Їх причина далеко не завжди буде простою або очевидної, але в кінцевому підсумку ви зрозумієте, що воно того варті.

9. Намагайтеся не надто турбуватися про те, що про вас подумають оточуючі.

Здебільшого ті, що думали і говорять про вас інші люди, не має майже ніякого значення. Коли мені було 18, я часто дозволяв думок своїх друзів школи та інституту впливати на мої рішення. І час від часу це заводило мене геть від ідей і цілей, які я вірив, і які мене по-справжньому залучали. Зараз, десять років тому, я розумію, як це було нерозумно, особливо з урахуванням того факту, що майже всі люди, думку яких я тоді так дорожив, давно перестали бути частиною мого життя. Так що… якщо тільки ви не намагаєтеся справити хороше перше враження на потрібну людину (у співбесіді на роботу, на першому побаченні, і так далі), але не дозволяйте чужим думку ставати у вас на шляху. Те, що говорять і думали про вас інші люди, не так вже й важливо, куди важливіше ті, що ви самі думаєте про себе.

10. Завжди будьте чесними з собою та іншими людьми.

Лише чесна людина може перебувати в мирі з самим собою, а мир з самим собою безцінний. Крапка.

11. Спілкуйтеся з багатьма людьми, особливо в інституті і на початку вашого кар’єрного шляху.

Начальство. Колеги. Викладачі. Одногрупники. Члени тих же груп за інтересами, що і ви. Інші студенти з вашого потоку. Лаборанти. Психологи. Декани. Друзі друзів. Всі, всі варті вашої уваги! Чому? Та тому, що тім самим ви вибудовуєте свою мережу соціальних (і професійних) знайомств. Після того, як я закінчив інститут, працював на трьох різних роботах (з двох з них я звільнився за власним вибором, і ми розлучилися без образ), але співбесіду проходив лише один раз, коли влаштовувався на першу роботу. Інші два роботодавця запропонували мені роботу без будь-яких співбесід, всього лише за рекомендацією спеціаліста з відділу кадрів (людини, який був знайомий зі мною в професійному плані вже кілька років). Коли роботодавці хоча заповнити вакансію, першим ділом вони шукають кандидатів серед людей, яких вони знають, яким довіряють, і чиї професійні навички вони можуть підтвердити. Якщо ви почнете будувати свою мережу професійних контактів з шкільних або інститутських часів, проблем з роботою у вас не буде ніколи. Тим більше що з часом ви неминуче будете спілкуватися з людьми, яких зустрінете за допомогою контактів вашої нинішньої професійної мережі, і вона буде розростатися, наче сніжний ком, що котиться з гори.

12. Виділяйте хоча б по 10 хвилин кожен день на тt, щоб посидіти наодинці і помовчати.

Використовуйте цей час, щоб подумати, вибудувати в голові плани, поміркувати про події і помріяти. Креативне й продуктивне мислення цвітуть буйним цвітом в тиші і спокої. Коли навколо тихо, вам куди простіше почути свої думки, заглянути всередину себе, і зосередитися на здійсненні наступного логічного і продуктивного кроку у вашому житті.

13. Задавайте багато питань.

Одне з найбільших задоволень в житті — це можливість докопуватися до істини, задавати питання. Іноді навіть трапляється так, що сам пошук, самі задані питання виявляються куди важливіше і значніше відповідей. Що ж до відповідей… ми їх отримуємо від інших людей, з неймовірного обсягу знань, накопичених людством, а також знаходимо їх в самих собі, власної мудрості і інтуїції. І ви ніколи не отримаєте відповіді, якщо не поставите собі правильні питання. Відповідь на такі питання лежить у них самих.

14. Використовуйте те, що у вас є в наявності.

Середній людина, як правило, дуже дивується, коли тій, кому чого бракує у фізичному плані, на перевірку виявляється цілком щасливим і задоволеним життям. Алt як людям, до яких доля з самого початку не так прихильна, вдається знайтb щастя? Відповідь на це питання в тому, як вони використовують ті, що у них є. Стіві Уандер був сліпий, але мав найтоншим слухом, який у сукупності з пристрастю до музики дозволив йому досягти успіху — у нього зараз 25 нагород «Греммі», і цим все сказано. Його прикладу можете наслідувати і ви неодмінно знайдеться щось, що ви робите краще за інших.

15. Живіть за коштами.

Живіть зручною, а не марнотратним життям. Не намагайтеся справити враження на всіх підряд. І найголовніше — не проживіть своє життя e небезпечній омані, що єдине багатство, яке можна виміряти грошима. Управляйте вашими грошима, щоб вони не почали керувати вами, і намагайтеся не витрачати більше, ніж у вас.

16. Ставитеся до оточуючих людей з любов’ю і повагою.

Як в особистому житті, так і на робочому місці часто важливо не ті, що ви говорите, а як ви змушуєте відчувати вашого співрозмовника. Так що ставитеся як можна більш шанобливо до старшим, молодшим, і всім, хто посередині. Немає будь-яких категорій або обмежень, які визначали б, хто гідний поваги, а хто ні. Ставтеся до всіх людей з тим же повагою, яке ви б виявляли до вашої бабусі чи дідуся, і з тим же терпінням, з яким ви б говорили з вашим молодшим братом. Підтримуючи, направляючи і допомагаючи іншим людям, ви заохочуєте їх робити ті ж саме для вас. Недарма ж кажуть, щоб щось отримати, спершу треба щось віддати.

17. Будьте майстром в тому, що ви робите.

Немає ніякого сенсу робити що б то ні було упівсили. Допоможіть майстерності і в роботі, і в хобі. Нехай кожне ваше дію працює на створення репутації людини, у якого виходить все, за що б він не брався.

18. Будьте тим, ким ви повинні бути.

Ви повинні завжди йти за покликом свого серця, і бути тим, ким вам судилося бути. Деякі з нас народжені, щоб стати музикантами, щоб передавати свої послання і піднімати почуття слухачів до зоряних вершин з допомогою струн гітари. Деякі з нас народжені для того, щоб стати поетами, які вміють торкатися людських сердець рифмованими рядками. Хто був народжений, щоб стати підприємцем і створювати зростання і нові можливості там, де інші не бачать нічого гідного. Ну а хто ще був народжений для того, щоб займатися тим, що надихає вас. Чому ви вирішили присвятити весь залишок свого життя, спершу переконайтеся, що відчуваєте правильність цього рішення в кожну клітинку свого тіла. Переконайтеся в тому, що були просто-таки створені для цього! Не витрачайте свій безцінний час на втілення в життя чужих бажань і прагнень.

Але найголовніше, смійтеся, коли можете, вибачайтеся, якщо потрібно, і відпустіть те, що ви не в силах змінити!

До речі, якщо вам сподобалася ця стаття, і ви шукаєте схожі поради про життя, любов і особистісному зростанню, рекомендую вам хоча б перегорнути книгу «Непроторенная дорога» авторства Моргана Скотта Пека. Це легка, корисна і дуже мудра книга, буквально змінила моє життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України