Подорожі

18 особливостей побуту іноземців, до яких емігранти не можуть звикнути

Звикнувши жити в рамках однієї культури, ми насилу віримо, що комусь може прийти в голову жити якось інакше. Тим більш несподівано і цікаво раптом стикатися з звичками і поняттями інших національностей, які відрізняються від наших.

Редакція AdMe.ru захлинаючись перечитала блоги російських емігрантів і одкровення любителів іноземних культур, а тепер ділиться з вами фактами, які здивували нас самих.

Південна Корея

18 особенностей быта иностранцев, к которым русские эмигранты не могут привыкнуть

  • Рис і кимчи — настільки гаряче улюблена складова традиційної кухні, що заради них корейці обзаводяться додатковою технікою. Так, у корейській квартирі запросто можна виявити два холодильника: один звичайний і один спеціально для кімчі.

    «Рисовий питання» теж має життєво важливе значення. Правильна рисоварка винна підтримувати ідеальні умови готування і зберігати рис без втрати свіжості і смакових якостей. Нерідко корейці, які їдуть на роботу або навчання в іншу країну, обов’язково упакують дорогоцінний прилад в сумку. Технології в цій області постійно розвиваються, але корейці не прагнуть економити на якості рисоварки.

  • Як і в деяких інших азіатських країнах, у жителів Кореї два віку: «східний» і «західний». «Західним» користуються переважно в законодавстві і судочинстві; «східним» — в повсякденному житті. Останній розраховується від початку місячного Нового року в лютому і не прив’язана язаний до безпосередньої даті народження. Наприклад, якщо дитина народилася в січні, то йому вже автоматично виповнився рік, а в лютому вже буде два, незважаючи на те, що фізично йому буде всього кілька тижнів.
  • Ваша група крові може зацікавити не тільки лікаря, але навіть людину, з якою ви тільки що познайомилися. Питання за своєю суттю схожий з «Хто ти по знаку зодіаку?» Корейці переконані, що тип крові визначає особистісні якості, і хочуть знати, наскільки висока ваша сумісність.

Японія

18 особенностей быта иностранцев, к которым русские эмигранты не могут привыкнуть

  • Японський дитячий садок етиен, за спостереженнями деяких емігрантів, — ідеальне місце для дитини, але додатковий головний біль для батьків. З одного боку, діти знаходяться в руках дійсно люблячих і турботливих вихователів, часто вибираються на природу, в театри і активно займаються спортом. З іншого боку, кожен день в сад потрібно приносити свої столові прилади, рушник, серветки, гуртки і термос; раз на тиждень брати з собою обід і забирати в прання спеціальні тканинні тапочки. До того ж для кожного заходу існує свій список необхідних предметів, якими батьки повинні заздалегідь забезпечити своє чадо.
  • Звичка, від якої гайдзины (іноземці) позбуваються з працею, — це розмови в поїзді, особливо в годину пік. У поїзді люди зазвичай занурені в книги або телефонії, а якщо і розмовляють, то дуже мало і тихо, так як не хочуть відволікати увагу оточуючих. Це негласне правило, альо традиційно дотримуються.
  • Активна італійська жестикуляція відома по всьому світу, проте мало хто знає, що мова японців багато в чому складається з невербального спілкування, яке представники інших культур не відразу починають помічати. Ігнорування цих жестів японцям здається грубим, а мова без їх використання — недостатньо виразною. Наприклад, перший жест на ілюстрації вище означає щось дорозі або просто велику суму грошей («Ти машину нову купив? Напевно, це <ого-го як дорого>»), а іншим користуються, коли говорять про людину, який зазнався або ставши, що називається, великою шишкою («Мого кузена нещодавно підвищили до генерального, і він тепер весь такий…»).

Франція

18 особенностей быта иностранцев, к которым русские эмигранты не могут привыкнуть

  • Тут, як і в ряді інших європейських країн, діють специфічні закони щодо оренди житла. Наприклад, згідно з «зимового» закону, орендодавець не може виселити мешканця в період з 1 листопада до 31 березня ні за яких обставин: у разі несплати, ні навіть за рішенням суду. Тому що яким бі злісним неплатником не був ваш орендар, залишати людину взимку без даху над головою неприпустимо.
  • Учням офіційно заборонено користуватися мобільними телефонами в школах, батьки ж в цілому спокійніше ставляться до шкільної успішності і не считают катастрофою, якщо дитина залишається на другий рік.
  • За спостереженням російських французів, місцеві не поділяють масове захоплення фотомистецтвом і вкрай рідко замовляють фотосесії. Вони готові витратитися на весільну зйомку, але не розуміють, кому прийде в голову замовляти сімейні або новорічні фотосесії і вже тим більше love-story.

Англія

18 особенностей быта иностранцев, к которым русские эмигранты не могут привыкнуть

  • В Англії немає поняття провінційності в нашому розумінні цього слова. Протиставлення «центр — околиця» тут не працює, і немає нічого особливого в тому, щоб бути корінним лондонцем. Історично склалося так, що як раз у місті жили ті, хто змушений був багато працювати, у тій годину як багата знать жила в заміських маєтках.
    Провінцією ж у цій країні вважаються конкретні регіони, наприклад північ Англії.
  • Якщо нам доводилося тихо заздрити однокласникам, яких батьки серед навчального року брали з собою у відпустку, то англійським школярам пощастило менше: за подібні канікули батькам доведеться заплатити штраф від 60 до 120 фунтів. Вважається, що такі сімейні відлучки погано позначаються на успішності і створюють зайві клопоти вчителям, вимушеним пояснювати пропущений матеріал.
  • Замовити чай без молока практично нереально. Це не залежить від дорожнечі ресторану і, за спостереженнями емігрантів, навіть від вашої особистої прохання, настільки тут міцно вкоренилася традиція молочного чорного чаю, що вам подадуть його як щось само собою зрозуміле.

Італія

18 особенностей быта иностранцев, к которым русские эмигранты не могут привыкнуть

  • Російська мешканка Рапалло, Лігурія, оцінила місцеву логіку, коли оплачувати рахунки за світло довелося в тютюновій лавці — табаккино. А якщо ви проштрафилися і не встигли оплатити рахунок вчасно, для якнайшвидшого відновлення підключення доведеться повідомити компанію про оплату… факсом.
  • В італійських ресторанах роль власника, директора, адміністратора, кухаря та офіціанта нерідко грає один і той ж людина чи кілька членів сім’ї. Співати караоке, включати фоном який-небудь музичний канал і танцювати навіть під час свят не прийнято. Вся увага за столом слід приділяти трапези і трохи менше — розмов.
  • Італійці носять сонцезахисні окуляри цілий рік. І чоловіки, і жінки мають їх по кілька пар. Представники сильної статі не боятися соковитих і нетипових в нашому розумінні кольорів одягу: яскраві жовті штани, червона сорочка або рожевий джемпер зовсім не рідкість в гардеробі італійця. Ще одна відмінна рису — божевільна любов до засмаги: з травня по листопад місцеві жителі намагаються «ввібрати» якомога більше сонця і засмагнути до насиченого шоколадного відтінку.

Швейцарія

18 особенностей быта иностранцев, к которым русские эмигранты не могут привыкнуть

  • Ряд професій можна назвати типово швейцарськими, так як ними тут нікого не здивувати. Скажімо, у вашої собаки може статися криза, і тоді їй знадобляться послуги собачого психолога, а у разі якщо вона загубилася в аеропорті, її пошуком буде займатися інший особливий фахівець. Тут можна знайте майстра снігового велосипеда або альпійського розі, альпійського сировара і водія гірських поїздів.
  • Домашній бар є у кожного, і швейцарці звертаються до нього досить часто. До улюблених напоїв зараховують грушевий бренді (вильяминс) і вишневу горілку (кірш).
  • Навіть з друзями зустрічі плануються заздалегідь, приблизно за 2-3 місяці. При в їзді в новий будинок з сусідами дійсно прийнято знайомитися, причому за всіма правилами. Особисто дзвонити в двері шкірного сусіда і закликати до себе на невелику вечірку — це моветон. Ви можете запросити людину усно, якщо зіткнулися з ним у дворі, але це не скасовує необхідного повідомлення електронною або звичайною поштою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України